چگونه مخالفت پدر و مادر را به موافقت تبدیل کنیم؟

دسته: ازدواج , مسائل قبل از ازدواج
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

زمانی که پدر و مادر به هیچ وجه راضی نمیشوند و به عبارتی اصلاً حاضر نیستند حرفهای شما را بشنوند یا طرف مقابل را ببینند، شرایطی است که شما هر راهی را بروید به بنبست میخورید و باید بدانید که الان زمان قانع کردن پدر و مادر نیست، شما باید صبر کنید تا پدر و مادر از فضای عاطفی و هیجانی خود بیرون بیایند چون در فضای هیجانی آدمها نمیتوانند خوب به مسئله نگاه کنند و خوب تصمیم بگیرند و با غرض به مسئله نگاه میکنند.

چگونه مخالفت پدر و مادر را به موافقت تبدیل کنیم؟

به نقل از آلو دکتر؛بنابراین دختر و پسر باید با درایت و صبوری صبر کنند تا زمان مناسب برای حرف زدن فرا برسد حالا این زمان ممکن است یک هفته دیگر، یک ماه دیگر یا حتی ۲ سال دیگر باشد. در اینگونه موارد که والدین یک طرف یا هر دو طرف مخالف هستند مشورت با یک مشاور میتواند خیلی مفید باشد تا هم از انتخاب خود اطمینان پیدا کنند و هم بفهمند آیا با توجه به شرایط خاصشان صلاح است ادامه دهند یا نه؟ وهم اینکه با راه حلهای مفید آشنا شوند.

اولین راهحل این است که کم کم از اطرافیان کمک بگیرید کسی که میتواند بیغرض باشد و در عین حال روی پدرومادر شما تاثیرگذار باشد را وارد ماجرا کنید مثلا برادر یا خواهرتان یا…را با فرد انتخابی خود آشنا کنید،  از آنجا که او از احساس پدر و مادر شما فاصله دارد میتواند بهتر، موقعیت را ببیند و در این حالت وقتی پدر و مادر شما موافقت یک نفر دیگر به جز شما را در اطرافیان میبینند کمی تحتتاثیر قرار گرفته و شاید متوجه اشتباه خود بشوند.

در آرامش حرف بزنید

راهحل دیگر این است که به مرور زمان در برخی از روزها و گاهی با یکی از پدر یا مادر نه هر دو با هم از احساستان صحبت کنید سعی کنید در این صحبتها فضا را کاملا آرام نگه دارید تا به دور از فضای هیجانی در مورد خودتان، در مورد آن فرد، در مورد احساستان، در مورد انتخابتان و حتی در مورد اینکه احساس و نگرانی پدر و مادر را درک میکنید با آنها صحبت کنید.

خیلی از اوقات یکی از دلایل اصلی که مشکل بین بچهها و پدر و مادر حل نمیشود به این دلیل است که بچهها هم در آن فضای هیجانی قرار میگیرند، یعنی وقتی پدر و مادر به هر طریق مخالفت خود را اعلام میکنند آنها نیز برخورد نامناسبی مثل قهر یا دعوا میکنند. پیشنهاد من این است که حفظ آرامش و رفتار مناسب و آرام در یک زمان مناسب بهترین راهحل است. وقتی پدر شما آرام است بهتر به حرفهای شما گوش میدهد. البته توجه کنید باید صحبت خود را با این شروع کنید که او و نگرانیاش را درک میکنید و به پدر یا مادر خود بفهمانید که کاملا تمام احساسات او را میفهمید تا راه را برای گفتوگو باز کنید.


نوشته شده توسط:admin - 813 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: