خانه / آموزش روابط زناشویی / چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم ؟

 

بیماری های پوستی آلت تناسلی بسیار گوناگون است و بیماری های متعددی می تواند به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، مقعد یا کشاله ران تظاهر یابد. طیف این مشکلات آنقدر وسیع است که از یک پدیده طبیعی، عفونت های قارچی، عفونت های انگلی، عفونت های قارچی، درگیری های ویروسی، بیماری های اتوایمون و سرطان ها ممکن است در نوسان باشد.


در بسیاری از موارد چندین بیماری از نظر ظاهری کاملا شبیه هم هستند و امکان اینکه پزشک بتواند بدون معاینه وصرفا بر اساس اظهارات بیمار درباره نوع ودرمان آن نظر دهد کار بسیار دشواری است و حتی ممکن است باعث اشتباه در تشخیص و درمان بیمار گردد . حتی در بعضی موارد با معاینه بالینی توسط پزشک نیز امکان تشخیص قطعی نوع ضایعات پوستی آلت تناسلی وجود ندارد و باید اقدام به نمونه برداری از ضایعه گردد.
به نقل از سایت دکتر انتظاری،علائمی که افراد از آن شکایت دارند ممکن است به شکل خشکی، پوسته ریزی، قرمزی، جوش، ضایعات برجسته، خال گوشتی، زگیل و برجستگی های شبیه گل کلم ، تغییر رنگ و سیاهی، تغییر شکل آلت ، ترشحات بد بو ، خارش، سوزش ، زخم و حتی خونریزی باشد.چگونه بدانیم دچار ضایعات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

مهمترین اقدام در بررسی ضایعات این ناحیه عبارتند از شرح حال دقیق و بررسی سوابق بالینی، معاینه توسط پزشک و گاهی مواقع ارزیابی های آزمایشگاهی است.

برای درمان ضایعات پوستی آلت تناسلی به هیچ عنوان نمی توان از یک الگوی واحد استفاده نمود زیرا بسیاری از علائم ممکن است در دو یا چند بیماری مشترک باشد در حالیکه درمان کاملا با هم متفاوت است.
** در این مقاله برخی از شایعترین بیماری ها که به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، کشاله ران و مقعد هستند را به اختصار شرح می دهیم:

 

 1. برآمدگی های کوچک در زیر پوست کیسه بیضه و در پایه آلت یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زنان

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

در گروهی از افراد ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل برجستگی های ریز و پراکنده بدون ترشح یا درد و سوزش روی پوست بدنه آلت تناسلی مردان یا پوست لب بزرگ آلت تناسلی زن دیده می شود. این حالت که به آن فوردایس گفته می شود ناشی از بزرگ شدن غدد سباسه زیر پوست است و اصولا یک پدیده کاملا طبیعی است و نیاز به درمان نیز ندارد.

در گروهی از افراد ممکن است شبیه زگیل زگیل تناسلی پراکنده یا مولوسکوم باشد که این حالت ها حتما باید پیگیری شده و در اسرع وقت درمان گردد.
همانگونه که اشاره شده فوردایس آلت نیاز به درمان ندارد اما گروهی از افراد از نظر ظاهری و زیبایی تمایل به از بین بردن آنها دارند . برای درمان فورادیس معمولا لیزر بهترین نتایج را به همراه دارد.

اکثر بیماران به دلیل نگرانی از زگیل تناسلی یا برخی از بیماری های منتقله جنسی و ترس ناشی از ضایعات بدخیمی به پزشک مراجعه می کنند. در صورت نیاز پزشک ارزیابی های لازم را انجام خواهد داد.

 

۲.برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار در اطراف سر آلت(glans) مرد و دهانه واژن زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های کوچک گوشتی در ناحیه ختنه گاه مردان یا دهانه واژن ایجاد می شود احتمالا پاپول (papule) آلت تناسلی میباشد. حدودا ۱۰-۲۰ درصد تمام مردان در گیر آنها هستند و در مردان ختنه شده کمتر دیده میشوند. این ضایعات کمتر از یک سانتیمتر بوده و از سطح پوست بر آمده است.

در گروهی از افراد ممکن است ضایعات کاملا شبیه زگیل تناسلی باشند یا در کنار این ضایعات، زگیل تناسلی نیز مشاهده شود. زگیل تناسلی حتما باید درمان شود ولی پاپول مرواریدی آلت نیازی به درمان ندارد . چنانچه از نظر زیبایی و ظاهری ناراحت کننده باشد می توان آنها را با لیزر درمان نمود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

بیشتر پاپولهای آلت عواقب جدی ندارند ، اما برخی از آنها عفونی هستند و ممکن است منجر به عواقب جدی تری گردند سرطان آلت تناسلی قبل از زخمی شدن ممکن است به شکل یک پاپول ظاهر شود .

برجستگی های مرواریدی آلت تناسلی نام پزشکی angiofibromas  عفونی نیستند و از نظر پزشکی نیازی به درمان ندارند ولی برخی از افراد از لحاظ زیبایی و ظاهری مایل به درمان آن هستند که در اینگونه موارد پاسخ درمانی به لیزر بسیار عالی است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 

 

 1. برجستگی های کوچک روی کیسه  بیضه در مرد و لب بزرگ آلت تناسلی زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که بر روی کیسه بیضه ها یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ظاهر میشود کیست اپیدرمال و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمتهای عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند. یک احتمال این عارضه کیست است. کیست اپیدرمال ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چندبرخی از مردان و زنان به لحاظ زیبایی ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند در اینگونه از افراد بهترین اقدام درمانی استفاده از لیزر است که معمولا با یک یا دو جلسه لیزر و با بی حسی موضعی ضایعات به خوبی درمان می گردند.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

گاهی مواقع در معاینه مشخص می شود که همزمان با کیست اپیدرمال ضایعه زگیل تناسلی نیز وجود دارد که عموما توسط افراد کم اهمیت تلقی می شود . این درحالی است که زگیل تناسلی به صورت بالقوه می تواند خطرناک باشد و باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد.

۴٫دانه ها و برجستگی صورتی مایل به قهوه ای یا به رنگ پوست و شبیه خال گوشتی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به خصوص در مردان دیده می شود بروز ناگهانی ضایعاتی شبیه خال گوشتی و گاهی مواقع شبیه گل کلم روی آلت تناسلی است. این حالت عموما در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود البته برخی از بیماری های دیگر نیز نظیر کراتوز سبورئیک آلت ممکن است به این شکل تظاهر کند.

ایجاد ناگهانی خال های گوشتی به رنگ قهوه ای یا صورتی یا کاملا شبیه پوست بر روی اندام تناسلی مرد، ران، ناحیه شرمگاه (منطقه بالای پایه آلت تناسلی) و یا قسمت تحتانی شکم یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زن ، کشاله ران، اطراف مقعد و حتی زیر ناف نیاز به ارزیابی دقیقتر و حتی نمونه برداری دارد. باید هر چه سریعتر درمان آغاز گردد.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
خال های گوشتی ناشی از زگیل ناحیه تناسلی شایع ترین بیماری آمیزشی است. معمولا این خال های گوشتی روی آلت باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند البته خوشبختانه در اکثر موارد ریسک سرطان زائی پائین بوده ولی در ۱۰ درصد از موارد می تواند به سرطان های آلت تناسلی در مردان و زنان تبدیل شود.

تعدادی از انواع مختلف زگیل شبیه خال گوشتی ممکن است بر روی آلت تناسلی ظاهر شود. آنها ممکن است شبیه گل کلم یا قارچ بوده و از یک یا چند عدد باشند ، و به شکل رنگ پوست ، صورتی یا قهوه ای با یک سطح مرطوب ظاهر شوند. عامل بیماری یک ویروس به نام HPV است عفونت HPV با توسعه سرطان دهانه رحم و مقعد همراه است.

این بیماری با برخی از بیماری های دیگر نظیر خال ساده، مولوسکوم، کراتوزسبورئیک، پاپول های مرواریدی شکل، و گاهی مواقع نقاط فوردایس اشتباه می شود. پزشک با معاینه و در صورت لزوم نمونه برداری و ارزیابی های سیتوپاتولوژیک به تشخیص قطعی می رسد. مهمترین بخش نیز شناسایی سروتیپ های با ریسک بالای سرطانزایی ویروس HPV است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

سطح زگیل با اندک تحریکی شروع به خونریزی جزئی می‌کند . عارضه در هر سنی و در هر شرایطی ممکن است دیده شود. سیر رشد آنها متفاوت است گاهی ماهها و گاهی سالها ثابت می‌مانند یا افزایش و کاهش میابند و گاه خیلی زودتر و خود بخود خوب می‌شوند و از بین می‌رود. زگیل‌های‌ کوچک‌ را می‌توان‌ با داروهای‌ موضعی‌ درمان‌ کرد. برای‌ زگیل‌های‌ بزرگتر، نیتروژن‌ مایع‌ به‌ کار می‌رود (کرایوتراپی‌). برخی‌ زگیل‌های‌ بزرگتر نیازمند درمان‌ با لیزر، الکتروکوآگولاسیون‌ یا برداشت‌ جراحی‌ هستند . لیزر بهترین روش درمانی است و کمترین میزان عود را خواهد داشت.

 

 1. لک های تیره یا سیاه روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در زنان و مردان دیده می شود بروز لک ها و برجستگی هایی با اندازه های مختلف روی آلت تناسلی است. لک ها و برجستگی ها معمولا غیر قرینه بوده و از یک تا چندین میلی متر در نوسان هستند. گاهی مواقع لک ها به صورت مسطح، قرمز یا قهوه ای یا حتی صورتی دیده می شوند.

لک های آلت تناسلی (بوونوئید پاپولوزیس) در واقع یک ضایعه پیش سرطانی و غیر مهاجم است ولی تغییر ماهیت بیماری به سرطان مهاجم و بدخیم نیز ممکن است دیده شود. گاهی مواقع کاملا شبیه زگیل تناسلی است. ضایعه معمولا در بدنه آلت تناسلی مردان دیده مشود ولی روی کیسه بیضه نخواهد بود. در زنان نیز روی معمولا روی لابیا ها (لب کوچک، لب بزرگ)، روی کلیتوریس و اطراف مقعد دیده می شود

یکی از عفونت های شایع، آلودگی به HPV است. در صورت سابقه عفونت HPV به خصوص سروتیپ های ۱۶ و ۱۸ شانس سرطان های دهانه رحم بسیار افزایش خواهد یافت. در صورت همراهی با عفونت HPV با سروتیپ های ۳۱, ۳۲, ۳۳, ۳۴, ۳۵, ۳۹, ۴۲, ۴۸, ۵۱, ۵۲, ۵۳ و ۵۴ نیز شانس تغییر ماهیت به بدخیم مهاجم افزایش می یابد.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
برای درمان معمولا از الکتروسرجری یا لیزر استفاده می گردد و لیزر دی اکسید کربن بهترین و سریعترین نتایج را خواهد داشت.

پس از درمان معاینات ادواری هر ۲ ماه ضرورت دارد. مدت پیگیری پس از درمان نیز تا یکسال ادامه خواهد داشت. پس از آن باید ارزیابی و معاینه به صورت سالانه یک بار تکرار گردد.

 

 1. برجستگی بزرگ و ناگهانی قرمز رنگ

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی که برخی از افراد ذکر می کنند بروز ناگهانی یک توده برجسته روی آلت تناسلی است که گاهی مواقع کمی ترسناک نیز می باشد. این حالت که به آن گرانولوم پیوژنیک نیز می گوئیم معمولا خطرناک نیست. علت آن نیز مشخص نیست. برای درمان معمولا لیزر بهترین کارایی را دارد.

 

 1. *لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های قرمز و عروق خونی که در گاهی مواقع خونریزی می کنند می باشد. این نوع از ضایعات پوستی آلت تناسلی احتمالا انجیوکراتوما (angiokeratoma) هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند.

این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. این ضایعه قابل درمان با روش های مختلف بوده ولی احتمال عود بیماری نیز حتی پس از درمان بالا است. در گروهی از افراد استفاده از لیزر کمک کننده است.

 

 1. *لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت مرد و زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت تناسلی ممکن است پسوریازیس باشد. این لکه ها ممکن است پوسته پوسته و یا صاف باشند و در اثر اصطکاک ناشی از استمناء و یا مقاربت جنسی برجسته تر شوند. پاسخ درمان با کرم استروئیدی به طور معمول در پسوریازیس آلت تناسلی به نسبه خوب است اما معمولا درمان طولانی مدت باید انجام شود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
پسوریازیس بیماری عفونی نیست و یک بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن میباشد. در طول بیماری ، چرخه حیات سلول‌های پوست بر اثر اشکالات سیستم ایمنی، سرعت یافته، در نتیجه چندین لایه سلول مرده در سطح پوست تجمع پیدا می‌کنند که همان پوسته‌های پسوریازیس را تشکیل می‌دهند.

 

 1. برجستگیهای بسیار کوچک صورتی یا بنفش براق

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های چند ضلعی به رنگ بنفش براق روی آلت تناسلی است این عارضه بر روی سر آلت میتواند لیکن پلان (lichen planus) باشند. گاهی اوقات پاپولها داری پوسته نازک و گاهی صاف هستند. آنها اغلب به شکل حلقوی و یا خطی ظاهر می شوند و ممکن است خارش دار باشند. ضایعات مشابه ممکن است در مناطق دیگر بدن به خصوص مچ و ساق پا ظاهر شوند.

لیکن پلان ها عفونی و خطرناک نیستند و به درمان های پزشکی جواب میدهند. دربیشتر موارد در طول یک سال خود به خود بر ظرف میشوند. این بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است. این بدان معنی است که گلبول های سفید خون که معمولا در برابر عوامل بیگانه وارد عمل میشوند، در طی این بیماری بر علیه بخش های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال میشوند. البته گاهی اوقات این روند بر اثر ورود یک عامل خارجی مثل دارو یا یک عامل میکربی آغاز می شود.
* درمان این بیماری طولانی مدت خواهد بود.

 

 1. زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد آلت تناسلی و یا کیسه بیضه

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد روی آلت تناسلی و یا کیسه بیضه یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ممکن است بیانگر سفلیس اولیه باشد. دوره
کمون سیفلیس به طور متوسط سه هفته است. ده روز تا سه ماه پس از ورود باکتری به بدن، زخم کوچک نرم، گرد و بدون دردی ایجاد می‌شود.به این زخم جلدی شانکر
می گویند .

ضایعات پوستی آلت تناسلی ناشی از سفلیس اولیه به طور معمول خود به خود در طول چند هفته بر طرف میشود. با این حال، این بیماری همچنان ادامه دارد و وارد جریان خون شده و ممکن است به یک شریک مقاربتی منتقل شود. سفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است و اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی ایجاد کند.

 1. زخم نامنظم دردناک و بدون بهبودی در آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

شانکروئید یا شانکر نرم (آتشک) یکی از بیماریهای جنسی است که عامل آن باکتری هموفیلوس دوکرئی می‌باشد . بیماری در مناطق گرمسیری بیشتر دیده می‌شود . اولین تظاهر آن بصورت یک جوش کوچک التهابی است که پس از ۳-۲ روز تبدیل به پوسچول شده و بعد زخم می‌شود. ضایعه حاشیه مشخصی دارد، ضایعه نرم و دردناک است.

نسبت ابتلای مرد به زن، ۱۰ به ۱ بوده و در ۵۰٪ موارد همراه با لنفادنوپاتی دردناک و یکطرفه اینگوینال می‌باشد. در ۲۵٪ موارد غدد لنفی چرکی شده و به خارج سر باز می‌کند.

*برای درمان باید پس از تشخیص قطعی، با نظر پزشک آنتی بیوتیک تزریقی مصرف شود.

 

 1. زخم نامنظم بدون درد و بدون بهبود ناحیه تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند سرطان آلت است. سرطان آلت تناسلی اغلب بر روی پوست ختنه گاه و یا سر آلت ظاهر میشود. کارسینوم سلول سنگفرشی (Squamous cell carcinoma) شایع ترین نوع سرطان آلت تناسلی است، اغلب در مردان ختنه نشده دیده میشود. سرطان یک بیماری عفونی نیست، اما نیاز به درمان پزشکی دارد. تشخیص و درمان به موقع نتیجه بهتری دارد. این بیماری در افرادی که آلودگی به HPV دارند بیشتر دیده می شود.

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در ابتدا به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند بیمای لنفوگرانولوما ونروم است که البع پس از مدتی تغییر شکل خواهد داد. لنفوگرانولوما ونروم یا گرانولوم اینگوینال یک بیماری آمیزشی ناشایع است که توسط میکروب کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می‌شود. این بیماری در اصل یک عفونت سیستم لنفاوی است. عفونت از طریق پوست وارد سیستم لنفی و غدد لنفی میشود.این بیماری ناشایع ،بیشتر در کشورهای توسعه یافته خصوصاً در مردان همجنس‌باز رخ می‌دهد. برای درمان باید آنتی بیوتیک مناسب مصرف گردد.

 

 1. مجموعه ای از تاول های کوچک با زخم های دردناک: 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که معمولا به دنبال تماس جنسی ایجاد می گردد بروز مجموعه ای از تاول های دردناک روی آلت تناسلی است. این تاول ها ممکن است هرپس سیمپلکس (تبخال تناسلی herpes simplex) باشد. مرحله اولیه اغلب با درد شدید و تب همراه است، در حالی که عود آن ممکن است خفیف ترباشد. هرپس شایع ترین علت زخم تناسلی است. این عارضه بسیار عفونی است و معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

 

۱۴٫*برجستگی کوچک گنبدی شکل با گودی مرکزی بر روی آلت ،کیسه بیضه، بین ران ها یا ناحیه شرمگاهی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های متعدد و ناف دار روی آلت تظاهر می کند ممکن است مولوسکوم (molloscum contagiosum) باشد . این یک بیماری ویروسی معمولا کم خطر و در کودکان شایع است. در افراد بزرگسال، معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

مولوسکوم به صورت ضایعاتی سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل و مروارید مانند بروز میکند. گاهی ممکن است مولوسکوم قرمز یا ملتهب شود که دال بر بهبود خودبخودی است. مولوسکوم در اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است وسعت بیشتری داشته باشد.

این عفونت ممکن است بیشتر از یک سال در پوست بماند و یا خودبخود بهبود یابد. با این حال بسیاری از مردان درمان های پزشکی را برای کاهش خطر انتقال و به دلایل زیبایی ترجیح میدهند که در اینگونه موارد یکی از بهترین روش های درمانی برای این ضایعات استفاده از لیزر است.

 

 1. یثورات قرمز رنگ خارش دار با تورم سر آلت:

بروز ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل بثورات قرمز رنگ خارش دار ممکن است بالینیت (balanitis) باشد. اصطلاح “بالانیت” به التهاب سر آلت اشاره میشود. عدم ختنه و بهداشت پایین، از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما بالانیت ممکن است علل عفونی و یا غیر عفونی دیگری نیز داشته باشد.

اگر پوست حساس زیر پوست ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و عرق ، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شوند و یا اگر شخص با یک ناقل بیماری مقاربتی آمیزش داشته باشد میتواند دچار بالانیت گردد.

 

 1. قرمزی و خارش و تورم پوست آلت :

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
در اکثر موارد قرمزی و خارش و تورم پوست آلت ناشی از درماتیت تماسی یا اگزمای تماسی است. علل مسبب درماتیت تماسی شامل محصولات بهداشتی مورد استفاده خانمها, کاندوم و اسانس های گیاهی و گاهی مواقع اسپری های خوشبوکننده می باشند.

گاهی مواقع این حالت در اثر حساسیت به نوار بهداشتی یا لباس زیر در خانم ها ایجاد می شود.

کمپرس آب سرد کمک کننده است. خارش مکرر و طولانی مدت، باعث حساس شدن پوست این ناحیه شده و حتی ممکن است عفونت های ثانویه نیز روی آن اضافه شود و باعث ایجاد ترشحات چرکی نمایند. باید هر چه سریعتر اقدام درمانی آغاز گردد.

 

 1. خارش مزمن پوست کیسه بیضه یا لب بزرگ و آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلات شایعی که افراد را درگیری می کند خارش زیاد و ضخیم شدن پوست در لب بزرگ اندام تناسلی زنان و پوست بیضه مردان می باشد این حالت معمولا ناشی از بیماری نورودرماتیت یا لیکن سیمپلکس مزمن می باشد.

استرس باعث تشدید این حالت می گردد. .دراین مورد نیز خارش مکرر سبب تشدید مشکل می شود وهر چه از شروع بیماری زمان بیشتر بگذرد درمان آن دشوارتر است.

 *خارش و قرمزی کشاله ران و اطراف آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از مشکلات شایع به خصوص در افراد چاق یا دیابتی ایجاد خارش و قرمزی به شکل یک پلاک مرطوب است. این حالت معمولا ناشی از بیماری اینترتیگو یا لتهاب چین های بدن است. در واقع ناشی از عفونت های قارچی و باکتریال پوست کشاله ران ها لب های بزرگ آلت تناسلی زنان و پوست بیضه و چین بین باسن و خط باسن می باشد.

این حالت در افراد چاق یا دیابتی بیشتر دیده می شود. همچنین در افرادی که در محیط گرم و مرطوب فعالیت دارند یا لباس های تنگ می پوشند نیز بیشتر است.

درمان شامل استفاده از داروهای مناسب با نظر پزشک و پرهیز از رطوبت است.

 

*خارش و پوسته ریزی ظریف روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلاتی که در برخی از افراد دیده می شود پوسته ریزی های ظریف و خارش مختصر در آلت تناسلی و کشاله ران می باشد . این حالت در بیماری درماتیت سبوروئیک کشاله ران و آلت دیده می شود که خیلی شبیه پسوریازیس می باشد. پوسته ها معمولادر قاعده آلت, روی لب های بزگ و قسمت داخلی ران و ناحیه شرمگاهی به چشم می خورد. معمولا با درمان دارویی کنترل می شود.

 

*خارش شدید و گسترده روی آلت و برجستگی های قرمز گسترش یابنده

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 یکی از بیماری هایی که به خصوص در نواحی با بهداشت پائین دیده می شود آلودگی انگلی گال است . این بیماری منجر به خارش شدید وگسترده می شود. خارش آلت تناسلی در شب ها بسیار شدید می شود. معمولا آلودگی تنه آلت ,سر آلت یا پوست کیسه بیضه شایع و مشخص کننده میباشد و با تشکیل دانه های قرمز برجسته پیشرونده همراه است. برای درمان باید از داروهای ضد انگل استفاده گردد و تمای اعضای خانواده نیز باید درمان گردند.

* عفونت های قارچی

28
مشخصه آن وجود پلاکی بزرگ , مهاجر و با لبه برآمده بر روی سطح داخل ران وکشاله ران می باشد. بر خلاف کاندیدازیس , این ضایعه بر پوست کیسه بیضه اثرنمی کند. خارش شدید بوده و درمان با عوامل ضد قارچ موضعی صورت می گیرد. درموارد شدید از عوامل ضد قارچ خوراکی نیز استفاده می شود.

 

 

توصیه ها :

*در صورتی که مبتلا به ضایعه مشکوک روی آلت هستید:

 1. حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است برخی از بیماری ها از نظر ظاهری کاملا شبیه هم باشند.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان نکنید زیرا بسیاری از بیماری ها ممکن است کاملا شبیه هم باشند ولی درمان های کاملا متفاوتی داشته باشند.
  ۳٫ حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
  ۴٫ ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد .

شما میتوانید در همین رابطه ویدیو «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟» را ببینید.(روی عکس کلیک کنید)

دانلود کلیپ «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟»

منبع :(https://drentezari.com/) — بازنشر : سایت آی همسر

173 دیدگاه

 1. يه نفر که خىلى ميترسه

  سلام من ۱۶ سالمه من دچار ىه سرى بىمارى هاى بالا هستم.من خود ارضايى ميکردم.و چند روزى است آن را ترک کردم.من از اين بيمارى ها ميترسم. و چجورى اين رو به بابام بگم يا خودم ميتونم درستش کنم يا با ترک خود ارضايى از بين مىره يا اصلا به خواطر خود ارضايى بوجود اومده؟؟ممنون ميشم جواب بدين

  • سلام به شما دوست عزیز
   اگر احساس میکنید که همچین علایمی را دارید بدون هیچ ترسی و خجالتی موضوع را با پدر خود در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید چرا که گذشت زمان روند درمان را نیز کندتر می کند.

  • salam.mn chand vaqtiye ke roye badaneye alatam yek chizi shabihe qode daromade yekam khareshe mozmen dare age behesh dast bezanam dard mikone qablan kochik bod va dard ham nadasht vaqti k ono feshrdadam bozorg shde lotfan komakam konid mamon

 2. سلام رو پوست آلتم به اندازه کم تر یک بند انگشت سیاه است رنگش با بقیه قسمت ها فرق داره و در ضمن من دیر خدنه کردن پنج سالم بود و یکم از پوسته اضافی زیر کلاهک موقع خوابیده جمع میشه ولی در حالت نوعظ اثری ازش نیست راهنمایی کنید چی کار کنم با سپاس

 3. سلام دکتر ببخشید وقتتونو میگیرم من یه پسر۱۷ ساله هستم. لبه های الت تناسلی ام یه سری جوش های خیلی کوچیکی وجود داره و از ۴ ماه پیش به این جوشها مبتلا شدم.خودمم نمیدونم چیه شباهتی هم به پاپول مرواریدی نداره خیلی کوچیکه.خواستم ببینم اگه مشکلی نیست عکسشو بفرستم ببینید و قضاوت کنید اخه خجالت میکشم برم دکتر.خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید

 4. سلام وقت بخیر
  من صبح از خواب بیدار شدم می بینم وسط التم یک سانت در نیم سانت سمت چپ التم متورم شده تقریبا سه میلیمتر ولی رنگش همون رنگ التم هستش خیلی هم شل هستش
  وقتی زنبور دست رو نیش میزنه بعدش چطوری میشه همونطوریه منتها خیلی شله ممنون میشم راهنمایی کنید توضیح بالا رو خوندم تو هیچ کدوم نبود

 5. بعد از ۱۵ سال درگیری با پاپول مرواریدی و نا امید شدن بالاخره به درمان قطعی ظرف مدت ۵ روز رسیدم در لینک زیر توضیح کامل رو بخونید به امید بهبودی:
  ***

 6. سلام من ۲۱ سالمه .از وقتی که یادم میا روی کلاهک التم به اندازه یه سر انگشت خوشی زده رنگش سفید تره .می خواستم ببینم ایا مشکل خاصی دارم یا نه .خیلی نگرانم .

 7. سلام من حدود یک هفته بالای کلیتوریس اگه اسمشو درست نوشته باشم شدیدا خارش داشتم برای از بررن خارش از پماد اکسید دوزنگ استفاده کردم بهد از دوروز همونجا غده ای زد که به مرور بزرگ شد وتعداد ۳ تا ۴غده روی لبه های بزرگ واژنم هم زد به اضافه خارش به نظرتون خطرناکه .از علائم سرطانه یا ….خیلی میترسم لطفا راهنماییم کنین.من مادر دوبچم وحدود ۲ هفته ام هم است به خاطر مشکلاتی داروهای اعصاب استفاده میکنم ممنون

  • سلام مریم خانم گرامی
   حتما به پزشک مراجعه کنید تا به صورت حضوری بررسی و درمان بشید. و به هیچ وجه خودسرانه اقدام به درمان نکنید.

 8. سلام ببخشید
  درقسمت ختنه شده که پوست الت جمع میشودپوست التم ضعیف وقرمز رنگ شده وبعضی وقتا خشک وترک برمیدارد ودربغلش هم احساس میکنم یک جوش زیر پوست التم هست که بعضی وقتاخارش داره چیکارکنم

  • سلام کریم جان
   مشکل شما باید از نزدیک بررسی شود،پس بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 9. سلام اقای دکتر ،من جدیدا س ک س ،زیاد داشتم روزی دوبار سرالتم لبه کلاهک جوش های گنبدی شکل ،یاهمون پاپول ،امروز دیدم پاین لبه ی کلاهک هم پاپول زیاد شده میخاستم ببینم باید پزشک برم و پیش چ تخصصی،و اینکه بخاطر سکس مراقبت نشده این عوامل پیش میاد یا دلایل دیک داره

  • سلام به شما
   حتما به پزشک مراجعه کن,رابطه متعدد با افراد مختلف که از وسایل محافظتی نیز استفاده نمیشود احتمال عفونت های مختلف را بروز می دهد.و میتوانید برای بررسی بیشتر به متخصص پوست و متخصص اورولؤژی مراجعه نمایید.

 10. سلام آقای دکتر
  ی سوال داشتم درمورد زخم بین آلت تناسلی وکیسه بیضه یعنی جایی که بهم وصل میشن مدتی از این عارضه ناراحتم واینکه ماده ای سفید رنگ دراین محل ظاهر میشه میخاستم علت شو بدونم آیا دچار بیماری خاصی شده ام

 11. سلام من ان طور که دیدم علائم فرودایس رو دارم ولی میخواستم ببینم شما ایدی تلگرام ندارید تا من تصویر التم را بفرستم تا مطمئن شوم
  باتشکر

  • سلام رضا جان
   بیماری های مربوط به ناحیه تناسلی به علت حساسیت این ناحیه باید از نزدیک بررسی شود و اگر چنانچه علایمی را در در ناحیه تناسلی خود مشاهده می کنید هر چه سریعتر برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید.

 12. سلام اقای دکتر
  من بیست و چهار سالمه ،لبه کلاهک التم دانه های ریز گنبدی مثل همین عکس که در سایت شماست زده.روش درمان خانگی هست ،ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام علی جان
   نگا کن این مطلب فقط برای آشنایی مردم تو سایت گذاشته شده,طبیعتا ناحیه تناسلی به مراتب حساسیتش بیشتره و اصلا به این مطلب اکتفا نکنید و به پزشک مراجعه کن و به خاطر خجالت و ترس روش های عجیب و غریب رو امتحان نکن,موفق باشی دوست من

 13. سلام من ۱۴سالمه یه مدته روی کیسه ی آلتم لکه های صاف قرمز میبینم فقط سه تا هست و هیچ خارش و دردی نداره البته تا یک هفته پیش خود ارضایی میکردم ولی حالا ترک کردم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز
   خب باید از نزدیک توسط پزشک متخصص بررسی بشه,لطفا ترس و خجالت هم بزارین کنار و موضوع رو با یکی از نزدیکانتون در جریان بزارید و حتما به متخصص مراجعه کنید,موفق باشید

 14. من چند ماهی هست دچار ضایعات پوستی همراه با خارش در ناحیه آلت تناسلی شدم .برای درمان باید پیش متخصص پوست برم یا اورولوژی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

 15. سلام. لطفا بگید که برای درمان بیماری های پوستی ناحیه تناسلی دقیقا به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟ متخصص پوست یا اورولوژی؟؟ این بیماری ها به تخصص کدوم یک از این دکترا نزدیک تره؟!

  • سلام مهران جان
   اول به متخصص پوست مراجعه کن و در صورت نیاز به متخصص اورولوژی هم مراجعه کن.

 16. با سلام خدمت شما من مطلب شمارو مطالعه کردم ولی شبیه هیچکدوم نبود مشکلم اینه که در داخل لب بزرگ الت تناسلیم هرچندماه یه چیزی شبیه غده بصورت ناگهانی درمیاد که همرنگ پوستم هست و بعد از چند روز خودش میره و دردناک هم نیست و خونریزی هم نداره ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  • سلام شادی خانم گرامی
   واقعیتش تشخیص این مسئله تنها و تنها از راه مراجعه حضوری به پزشک متخصص امکان پذیر است و با توضیحات شما احتمال عفونت و یا کیست های فرج هستش که با مصرف آنتی بیوتیک و یا تخلیه غده درمان میشود، از شما هم می خواهیم بدون هیچ ترس و واهمه ای پیگیر باشید و انشاالله که سلامتیتون رو بدست می آورید.

 17. باسلام خدمت شما بنده ۲۰ سالمه وچند روزی است که روی پوست بیضه ام چند لکه سفید صاف ظاهر شده نه خارشی داره هیچی فقط میخواستم بدونم علتش چیه و چه کار باید بکنم

 18. سلام چند وقتی است که روی التم ودوره ختنه گاهم قرمزی و پوست اندازی با خارش پیدا کردم لطفا راهنمای کنید

 19. من پا پول مرواریدی دارم به کسی هم نگفتم لطفن کمک کنید۱۵ سالمه

  • سلام اشکان
   بار دیگر توضیحات را بخوانید بعضی از موارد هستن که نیاز به درمان طولانی مدت ندارند ودی برای اطمینان بیشتر حتما به برادر خود یا فرد بزرگتر از خود که احساس راحتی باهاش میکنید قضیه رو بگید،امیدوارم‌حل بشه مشکلتون

 20. خیلی ممنون که جواب دادید

 21. میخواستم بدونم بیماری های الت تناسلی زنان و مردان تو همین چند مورد بالا هستش یا بیماریهای دیگه هم هست…واین که بیماری هست که معلوم نباشه یعنی اثری ازش نباشه اما احساس کنیم که بیماری وجود داره….

  • سلام آرش جان
   می توان گفت که این مطلب شامل مهمترین و شایعترین بیماری ها ناحیه تناسلی می باشد،طبیعتاً بعضی از بیماری ها با انجام آزمایشات مختلف قابل تشخیص می باشد،به شما نیز پیشنهاد می کنیم جواب نهایی را با مراجعه به پزشک متخصص بگیرید.امیدواریم مشکلتان حل شود.موفق باشید.

 22. سلام
  مدتی هست که زیر کلاهک آلتم احساس سوزش میکنم و این قسمت پوسته ایجاد میشه و خشک هست.
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • سلام مهدی جان
   چند بار دیگر نیز در جواب گفته ایم که تنها راه تشخیص و شروع درمان تنها مراجعه به پزشک هستش و مطالبی نیز که در این مقاله ذکر شده صرفا برای آگاهی شما و پیگیری بیشتر جهت رفع مشکل است،امیدواریم با مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلتان حل شود.

 23. سلام
  آقاي دكتر من حدود ٥ تا ٦ تا نميدونم زگيل بگم يا چيز ديگه كه خيلي كوچيك هست بالاي بيضه و ابتداي تنه الت تناسليم بوجود امده كه تقريبا ١ سالي هست .ولي چون از بين نرفته و فكر ميكنم داره بيشتر ميشه نگران شدم
  راهنمايي ميفرمايييد؟

  • سلام مجتبی عزیز
   تنها راه مطمئن شدن رفتن به پزشک است پس لطفا بدون و هیچ ترس و خجالتی دنبال حل مشکلتان باشید،امیدوارم موفق باشید.

 24. باسلام برروی لبه پایینی سرآلت لکه بسیارکوچک مشکی وجود دارد که البته مطمئن نیستم که ازقبل بوده یاخیر این لکه هم سطح پوست بدون هیچ خارشی وعوارضی می باشد لطفاراهنمایی کنید.

 25. این لکه مشکی کمتراز ۱ میلیمتر می باشد وبسیارکوچک می باشد.

 26. آقاي دكتر محبت ميكنيد بگيد به چه دكتري بايد مراجعه كنم؟ارولوژي بايد برم؟

  • سلام مجتبی جان
   برای درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی می توانید به متخصص پوست مراجعه کنید.

 27. سلام آقای دکتر من یه مدتی هست ک دور ناحیه ختنه جوش خیلی ریز به وجود امده شبیه ب پاپول هم نیست میخواستم بدونم ب مرور از بین میره یا باید درمان بشه

  • سلام محمد عزیز
   باور کنید چه شما و همه دوستانی که پیگیر حل مشکلشان هستند ،فقط از طریق مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلشان تشخیص داده شده و قابل حل می باشد.موفق باشید

 28. با سلام من حدوده ۴۰روزه پیش از ناحیه مقعد با جنس مخالف رابطه داشتم که چند روز پیش متوجه بروز چند لکه ی قرمز رنگ کوچک و یک لکه ی قهوایه روشن در حدوده دوسانت در دوسانت در زیر شکم در اطرراف التم شدم ممنون میشیم اگه پاسخ سوال منو بدید که بدونم ایا خطرناک هستش یا ن
  با تشکره فراون محسن

  • سلام محسن عزیز
   خب رابطه نامتعارف مقعدی مشکلات و عفونت های خاص خودش رو داره و توصیه ما هم اینه که حتما مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید.موفق باشید.

 29. و اگر امکانش هست بفرمایید که علت وجود همچین لکه هایه پوستی چه چیزی میتونه باشه
  با تشکر

 30. سلام خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز، من ۱۴ سالمه و بیماریم کپی فوردایس هستش البته نه کل آلتم دون دون باشه کنار ختنه گاه و کنار آلتم عقبش،شما گفتید این فوردایس مشکلی نداره و فقط اگه خواستیم برای زیبایی میتونیم لیزر کنیم سوال من اینه که با گذشت زمان این فوردایس خوب نمیشه؟ ممنون

 31. سلام من مدتیه ک در قسمت لابیا اون لبه های بیرونی واژنم دونه های ریز سفید رنگیو دیدم وقتی بشون دست میزنم مثه دونه های گرد ریزیه ک میاد تو دستم ولی ن دردی ن خارشی ن سوزشی هیچی ندارم،قبلن نبودن الان چند ماهه ک میبینم اینجوره میترسم چیزی باشه :(ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام مهدیه خانم گرامی
   برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.

  • سلام مهدیه خانم گرامی

   برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.

 32. با سلام
  من حدود ٤ سال پيش دانشجوي شمال بودو و تقريبا هر روز در دريا شنا ميكردم و رابطه ي بدون كاندو هم داشتم،وبعد از مدتي لكه هاي قهوه اي رنگي بر روي آلتم پديدار ميشد و خودبهخود محو ميشد و از انجايي كه من اطلاع كافي نداشتم به دكتر مراجعه نكردم و فكر ميكردم يك نوع جوش هست،اخرين بار هم دوسال پيش پديدار گشت و بعد از ان ديگه بوجود نيامد،از يك سال پيش من حس جنسيمو تقريبا از دست دادم يعني اصلا به حالت نعوظ نميتوانستم برسم،ولي بعضي وقتا به نعوظ ميرسيدم،از انجايي كه ورزشكار هستم فكر ميكردم به خاطر استغاده از مكمل هايي است كه مصرف كردم،الان نزديك شش ماهه كه ورزش نميكنم و از دو ماه پيش دور كلاهك آلتم دانه هاي ريز همرنگ التم پديدار گشته و كلاهك التم هم انگار ترك ترك شده از ديروز هم احساس ميكنم اين دانه هاي ريز به كلاهكم سرايت كرده و همچنان حس جنسي ام بر نگشته، ممنون ميشم راهنماييم كنيد :(

  • سلام دوست عزیز
   شما باید هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید و متاسفانه شما با سهل انگاری این قضیه رو نادیده گرفتین و همین باعث بدتر شدن وضعیت شده ،امیدوارم سلامتیتون رو بدست بیارید.

 33. بعد اينكه احتمال داره عصب مركزي رو هم درگير كنه!؟
  چون دو ماهه پرش عضلاني در همه ي قسمت هاي بدنم دارم

 34. دكتر عزيز من مدتيه ك اطراف ناحيه تناسليم (دقيقا بغل دستگاه تناسلي ،روي ران ها ) به خارش افتاده و قرمز رنگ شده پوستم ، نميدونم از چيه ؟ آيا خطرناكه؟!

 35. سلام تو رو خدا جواب بدید من و همسرم دچار زگیل تناسلی هستیم که دکتر واسمون واکسن تجویز کرد و یه ژل(پماد) از دو روز قبل از مصرف داروها تمام بدنم دچار خارش های خفیفی شده و هنوز هم خارش دارم به نظر شما این یک بیماری خطرناک نیست؟

  • سلام خدمت شما
   دوست گرامی زگیل تناسلی بیماری قابل انتقالی هست و باید حتما زیر نظر پزشک دوره ی مراقبت و درمان رو سپری کنید،لطفا هر موردی پیش اومد رو به پزشکتون گزارش کنید،امیدوارم هر چه زودتر خودتون و همسرتون سلامتیتون رو بدست بیارید.

 36. سلام.پونزده سالمه چند سالیه که روی آلتم لک های قهوه ای رنگ حدود بیست تا سی تا اندازه های مختلف وجود داره میخواستم بدونم درمانش چیه ممنون

 37. سلام بنده ۱۵ سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .

 38. سلام روی تنه ی الت من یک دونه شبیه به جوش زده ک خیلی کوچک و بی درد بود من اول فک کردم جوشخ و اونو کندم ولی الان جاش مونده و برجستس به اندازه ی یک سر سوزنه..میخواستم بدونم از نظر شما این بیماریه یا عادیه؟شبیه به عکسی ک راجب مولوسکوم گذاشتین فقط برای من فقط یه دونه از اون سفیدیاس

  • سلام دوست عزیز
   مولولسکوم یا زگیل آبکی تعریف میشه،که شما نیز برای تشخیص و نحوه پیشگیری و درمان حتما به متخصص مراجعه کرد،موفق باشید

 39. سلام اقای دکتر
  مدتی هست که در روی الت تناسلی من محل اتصال به بیضه به خارش افتاده و قرمز است و پوست ان نازک شده است من قبلا خودارزایی میکردم و حدود دوماه ترک کرده ام من ۱۵ سالمه و خیلی میترسم ایا با پماد یا چیزی خوب میشه؟
  خیلی میترسم لطفا کمکم کنید??

  • سلام مهدی جان
   سعی کن آرامش خودت رو از دست ندی،بهتره از نردیک به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنی و اگر میتونی با پدر یا برادرت که باهاشون راحت تری قضیه رو درمیان بگذاری و به پزشک بری ، بدون والدین دکتر هم بری فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،آرزو دارم هر چه زودتر سلامتیت رو بدست بیاری،موفق باشی.

 40. ایا بدون دکتر رفتن خوب نمیشه کرد اگه نمیشه باید چه دکتری برم؟
  وایا بدون والدین میتونم برم؟

 41. با سلام بنده سر الت تناسلیم چند لکه قهوه ای پدیدار شده و در حالت نعوظ لکه ها قرمز هستن انگار خون جمع شده و دردی هم ندارن تشخیص شما چیه؟

  • سلام مسعود گرامی
   لطفا مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید چون تنها از این طریق قابل تشخیص و درمان است،موفق و سلامت باشید

 42. Slam khaste nbashid mn 21salm va sarbazm cand vaghti hast roi post bizm cand ta lke sfid albte ykm barjasts hm hst b vjod amde va vaghti post mikshe cizi dide nmishe dr zmn kharsh hm dare v misoze ltfan rahnmaii konid daroi mord niazm bghid mmnon

  • سلام نیما جان
   بیماری های ناحیه تناسلی رو میشه از طریق مراجعه حضوری تشخیص داد پس سعی کن حتما به بهداری مراجعه کنی تا در صورت نیاز به پزشک متخصص پوست ارجاع بدن،امیدوارم سلامتیتون رو به دست بیارید.

 43. سلام من مدت چند روز هست که بین کیسه بیضه و ران پام حاتت سوختگی و پوست پوست شدن داره همراه با سوزش و خارش مثل اینکه پوست ان قسمت میخواد کنده بشه ممنون میشم راهنماییم کنین

  • سلام امیر جان
   امکانش هست که هم حساسیت و در اثر گرما باشه و هم عفونت باشه و تنها راه تشخیص هم مراجعه حضوری به متخصص پوست هستش،امیدوارم زودتر سلامتیت رو بدست بیاری.

 44. سلام بر شما مدیر گرامی من ۳ روز پیش موقعی که داشتم آلتم رو میشستم با صحنه ترسناکی مواجه شد بعد از دستشویی و شستن آلت دیدم رو آلتم یه چیزی مثل آفت بود مثل پوسته بدن بود ولی نرم مانند بود دست زدم از آلتم جدا شد انگار اون چیز آفت ماندد پوسته چیزی بود بعد تمام آلتم پوسته پوسته شد البته یه جیز دیگه هم جدا شد خیلی میترسم اون چیز کوچیک که با دست زدن به دستم چسبید و به راحتی کنده شد درحالی که میخواستم فقط لمش کنم زگیل یا تبخال باشه دردم نداشت

  • سلام مازیار عزیز
   پیشنهاد ما به شما و به تمام عزیزانی که دچار این اختلالات پوستی میشن اینه که حتما باید از طریق مراجعه حضوری به پزشک و متخصص پوست مراجعه تا هر چه سریعتر تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام شود و صرفا از طریق مجازی نمی توان آن را بررسی کرد، امیدواریم هر چه سریعتر سلامتیتون رو بدست بیارید.

 45. سلام ببخشید اقای دکتر برای اولین بار دیشب سکس داشتم ۱۶ سالمه یه لکه قرمز بدون خارش بدون سوزش روی پوست التم هستش لکه ن بزرگه ن مث کیسته هیچی نیست فقط یه لکه قرمز رنگ به شکل بنفش زیر پوست التمه بی زحمت میتونه چی باشه

 46. سلام چند وقتی هست دو لکه تیره رنگ بر روی کلاهک آلت خود مشاهده کردم و این مسئله منو نگران کرده.
  جوانی ۲۵ ساله هستم و مجرد، رابطه و نزدیکی نداشته ام.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 47. سلام ببخشید من در ران سمت چپ و راستم تو لکه ی قهوه ای به وجود امده است که نزدیک به بیضه هام است یکی هم بزرگتر روی چپ مثانم هست دوسه بارم با دست کشیدم کم رنگ شده ولی نرفته

 48. سلام بنده ۱۵ سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .

 49. سلام من چندماهي هست بالاي كليتوريس يه لكه دو ميليمتري زده كه اصلا شباهتي به بيمارياي بالانداره رنگشم تيرس،نه درد داره نه سوزشي ففط روزي يه بار خارش داره با تحريك ناخن هم خارش ميگيره دكتر زنان رفتم متوجه نشد چيه پماد هم داد بازم خوب نشد رفتم دكتر عمومي اونم ديد متوجه نشد چيه با پمادهم خوب نشد نميدونم ديگه بايد چيكار كنم

  • سلام دوست گرامی
   میتوانید به متخصص پوست مراجعه کنید تا هر چه سریعتر مشکلتان حل شود.امیدواریم همیشه سالم باشید.

 50. سلام
  ببخشید من روی لب های کوچک داخلی ناحیه تناسلیم،لکه های تیره رنگ وجود داره….ولی برجسته نیستن و خارشو سوزش هم ندارن
  نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟

  • سلام نازنین خانم گرامی
   بهتر است که پیگیر باشید و حتما به دکتر مراجعه کنید تا مطمئن بشید،امیدواریم سلامت باشید.

 51. سلام دکتر من۲۸سالمه و دور لبه های التم ورم های نقطه ای با فاصله بیرون امده ورنگش سفید شکل هست علتش چی میتونه باشه پیش دکتر رفتن برام سخته اگه امکانش هست یه توضیح و راهنمایی شما میتونه نجات بخش باشه ممنون

  • سلام حمید جان
   تنها راه تشخیص بیماری به صورت حضوری می باشد و بهتر هست حتما از نزدیک بررسی بشه و باور کنید که به صورت آنلاین نسخه پیچید چون بیماری های تناسلی حساس هستند و نیازمند پیگیری توسط پزشک متخصص هستند امیدوارم سلامت باشید.

 52. باسلام
  ۳۵ ساله هستم . دو روزه که سمت راست التم از زیر ختنه گاه به اندازه ۱ سانت تغییر رنگ داده و مانند سوختگی شده که بعضی مواقع سوزش همراه با خارش دارم . حالت پوست مانند سوختگیه سطحی شده . چند ماه پیش هم همین اتفاق افتاد و بعد از چندروز استفاده از پماد استریل خوب شد . لطفا راهنمایی کنید .

 53. سلام
  روی کلاهک الت ی دونه سیاه در اومده
  قبلا دوتا بود یکیشو در اوردم برطرف شده ولی این یکی رو پیگیرش نشدم ینی سخت تره در اوردنش میخواستم ببینم چیه و دلیلش چیه؟

 54. سلام وقت بخیر.۲۳ سالمه و نزدیک ب یک سال هست ک عروسی کردم.چند روزه وقت شست و شو احساس سوزش میکنم روی قسمت خارجی آلتم.و کنار لبه های مهبلم خط های صافی مثل بریدگی دیده میشه انگار یه زخم تازه بریده شده است.در دو طرف مهبلم هست یک طرف حدود ۵ الی ۶ سانت طرف دیگه نیم سانت شاید.هیچ کدوم از علایم که توی سایت ها نوشته رو شامل نمیشه.راستش یکم ترسیدم و چون روی آلت همسرم زگیل گوشتی دیدم فکر میکنم ک به من هم سرایت کرده. از طرف دیگه حدود ۸ ماه هست ک لیزر موهای زاید هم انجام میدم ممکنه ناشی از اون باشه درحالی ک تابه حال هیچ گونه سوختگی یا حتی جوشی هم نداشتم و از اخرین لیزرم دوهفته میگذره.
  اگر میتونید راهنمایی کنید اقای دکتر با تشکر

  • سلام فاطیما خانم گرامی
   حتما به یه پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود و اطمینان حاصل شود،امیدواریم همیشه سلامت باشید.

 55. دورود جناب دکتر. من سر التم یکی دوتا لکه قرمز کوچیک پیدا شد که پیش خودم فک کردم عرق سوز شده. یدونه پماد کالاندولا رو استفاده کردم که متاسفانه الان لکه ها یجورایی بیشتر شدن و تقریبا مث جوش جوشی شدن زیر پوست و خیلی کم ب نظر میاد. و گاهی پوست سر التم ب خشکی میزنه و سفید میشه یخورده و خیلی کم. در تمام این مدتها و الان هیچ گونه احساسی مث خارش یا درد یا هیچی نداشتم. ایا ممکنه بیمارس پوستی داشته باشم که مثلا مسری هم باشه؟ از چ نوع کرم یا پمادی استفاده کنم؟

 56. سلام و خسته نباشید پسری ۱۶ ساله دارم که خطنه اش با نخ معمولی بود و دکتر ….. هم گفت که اشکالی ندارد حالا کیست های بر روی التش دورش به وجود اومده که اس داخلش چیز هایی سیاه رنگ و مثل سنگ بیرون میاد و کمی چرک پیش دکترم دوسال پیش بردم گفتن گوشت میاره خوب میشه ولی نشده چه کنیم

 57. من مشکل شماره یک رو دارم (برامدگی های ریز زیر پوست )درمانش به چه وسیله ای انجام میشه؟

 58. سلام آقای دکتر من سر آلتم حالت زگیل های کوچکی هست که هنگام نزدیکی همسرم هم عذاب میکشه و کشاله ران و واژنش حالت زخم میشه باید چیکار کنم به چه دکتری مراجعه کنم

 59. سلام آقای دکتر
  من چند وقتی که روی آلتم لک های سفید به وجود اومده بعضی موقع ها احساس خارش هم میکنه میخاستم بدونم قابل درمان هستیش با لیزر ممنون از راهنمایتون

 60. علی اله یاری

  سلام آقای دکتر من چجوری میتوانم با شما ملاقات کنم لطفا تلفن و آدرس مطب خودتون رو برام بفرستید. متشکرم

 61. سلام جناب دکتر
  انتهای التم بعضی روزا پوسته پوسته خشک میبینم
  ن دردی داره ن خارشی علتش چی میتونه باشه

 62. سلام . ۱۶ سالمه
  من از تقریبا ۱ سال پیش زیر کلاهک الت م چند دونه سفید کوچک زده که درد و سوزش نداره وقتی هم فشارش می دم نمی ترکه . جدیدا یک لکه ی بزرگ سفید یه کم پایین تر از کلاهک به وجود اومده (زیر التم) ( این لکه مثل غده هستش) . امروز هم داره شروع می کنه به زدن دور کلاهک
  کمکم کنید باید چه کار کنم

 63. سلام من یک ضایعه دوسه میلیمتری روی آلت تناسلی ام ایجاد شده وروز چهارم بزرگ تر شده است همراه با خارش علت و درمانش رو بگید ممنون میشم

 64. سلام در ناحیه شرمگاهی چیزهایی مانند جوش های قرمز داره خیلی میترسم میشه لطفا جواب بدین

 65. سلام
  خیلی وقته ک روی تنه آلتم دونه های ریزی هست(نمیدونم زیگیله یا پاپول)،الان نمیدونم باید پیش چ دکتری برم.
  بیضه و کلاهک نیستا،دقیقا ۶تا ضایعه کوچیکه.درد و خارش و خونریزی هم اصلا نداره.
  ممنون میشم جوابمو بدید

 66. سلام خسته نباشید من دیشب واکسن گارداسیل مرحله اول رو تزریق کردم ولی درمانگاه تزریق کردتوی ماهیچه پا یعنی توی باسن ولی حالا که نگاه میکنم توی اینترنت همه میگن باید توی بازو بزنی آیا مشکلی پیش میاد تاثیر داره یا فرقی نمیکنه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  • سلام به شمادوست عزیز
   طرز استفاده از واکسن گارداسیل:این واکسن به صورت عضلانی و در سه نوبت و در هر ۲ ماه یک بار باید با تجویز پزشک تزریق گردد.و تزریق در باسن هیچ مورد ندارد و درست انجام گرفته
   موفق باشید

 67. سلام خسته نباشید من ۱۵ سالم هست ولی پشت آلت تناسلیم زیر کلاهک مثل چند تا جوش ریز هست که سرش سفیده و کوچیکه این چی هست ؟ آیا مشکلی هم داره ؟

  • سلام محمد جان
   برای بررسی بیشتر باید از نزدیک معاینه بشی ،لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید،موفق باشید.

 68. منظورم روی آلت هست نه کلاهک و هیچ کدام از این بیماری های که توی سایتتون هست نبود. به صورت خیلی کوچیک هست که همین گفته من هم یک نفر بنام احمد یوسفی در نظرات بالا گذاشته بود البته نمیدونم اون باشه

 69. ولی خیلی ممنون همیشه موفق باشید خدا پشتت پناهتون بخاطر کمکتون به مردم ?

 70. داداش رفتم سایته خوب بود ولی تقریبا مثل دان فوردایس سا پاپول هست دقیق هم نمیدونم ولی ۳ تا بیشتر نیست و روی پست آلت در پشت آلت هست . ولی ممنون

 71. سلام اقاي دكتر .من چند روزي هست كه متوجه يك گره سفت زير پوست الت تناسليم شدم كه كه تقريبا تو وسطاي الت پيدا شده و احساس ميكنم رو يكي از رگ هاست وقتي فشارش ميدم يكم درد داره و سفت شده نگرانم دليلش چي ميتونه باشه .

 72. سلام ببخشید جدیدا در التم یک لکه کوچک قرمز بوجود اومدهدخوب میشه یا نه

  • سلام امیر رضا جان
   اگر لکه ای که میگی جزو لکه های ذکر شده در این مقاله بود باید دوباره با دقت بخونی،ولی برای تشخیص و اطمینان بهتر حتما به پزشک مراجعه کن،موفق باشی.

 73. اقاي دكتر الان كه خوب فك كردم و بررسيش كردم يادم اومد يه جوشه و توي قسمت پايينش قرار داره يادمه يه جوش سفيد بود از همون جوشايه توي صورت كه دستكاريش ميكني حالت عفونت پيدا ميكنه داخل جوش الان اينم همين حالته فقط گره كرده راه خروج نداره

 74. سلام خسته نباشيد چند روزيه كه روي بيضه هام ميخاره و اگر بخارونمش به شدت تحريك ميشه و شروع ميكنه به خارش سريع من سوزش زيادي ندارم يه چند روز خوب شده بود ولي پوسته هاي مرده از بيضه هام ميريخت تا امروز كه يكمي خاريد منم خاروندمش دو باره شروع شد سمت راست بيضه هام بعد از خارش يكمي خيس ميشه لطفا كمكم كنيد روم نميشه به كسي بگم خطرناكه اين موضوع؟؟

 75. سلام و عرض خسته نباشيد بنده مشكل خارش بر روي كيسه ها بيضم دارم و نه دون دون شدگي ميبينم و نه چيزي ولي بعضي وقت ها بشدت ميخاره و با خاروندنشم بدتر ميشه از بس هاروندمش يك حال پوست پوستي پيدا كرده و يه دونه هاي فهوه اي رنگ هم از كييه هاي بيضم ميريزه خواهش ميكنم كمك كنيد چيز خطرناكيه؟؟من روم نشده به پدرم بگم اين قضيه خطرناكه لطفا جواب بديد خواهش ميكنم

  • سلام محمد عزیز
   امکان هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد،سعی کنید خونسرد باشید و با یکی از نزدیکانتان که احساس راحتی می کنید قضیه رو در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید،امیدوارم همیشه سلامت باشید.

 76. سلام.من روی پوست الت ناسلیم یه لکه سیاه با اندازه متوسط هس که وقتی اون تکه پوست رو میکشم خیلی کم رنگ میشه.میشه بگید چی هس ممنون

  • مهدی جان
   اگر سوال شما جزو عفونت های ذکر شده در این مقاله نبود،توصیه میشه حتما به پزشک مراجعه کنی.موفق باشید

 77. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما .چندماهی است ک روی آلت تناسلیم دقیقا روی کلاهک لکه هایی هستش اول دوتا بود الان شده سه تا.بنظرتون ازعفونته یا مشکلاته هورمونی؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام بهرام عزیز
   باید از نزدیک بررسی و معاینه بشید تا تشخیص داده شود و امکان بروز هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد,امیدوارم همیشه سلامت باشید.

 78. سلام تقریبا یک هفته میشه پوست کلاهک الت تناسلی در قسمت زیرین عفونی وچرکی شده وبوی بدی هم میده پوست اون قسمت هم نازک شده چکار کنم

  • سلام علی عزیز
   باور کنید پاسخ به این سوال جز بررسی ازنزدیک و مراجعه حضوری نمی‌توان تشخیص درستی داد، پیشنهاد میکنم بدون هیچ خجالت و استرسی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بهتر به نتیجه برسید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.

 79. متن پیام شما :سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من یه مدت لیدوکایین میزدم به التم
  بعد همون موقع یه تیکه زیر التم کمی اندازه یه بند انگشت انگار سوخت با اون لیدوکایین
  بعد یه سال بیشتر میگذره چیزی نزدم تا حالا
  بعد پوست اون قسمت هم انگار نازک شده و الان که از کرم موبر استفاده میکنم
  اونجا میسوزه و حساسیت میکنه و قرمز میشه اون تیکه

  چیکار کنم
  لطفا کمک کنین خیلی فکرم خرابه

  • سلام مجید عزیز
   موبرها چون احتمال حساسیت زایی دارند را نباید در ناحیه تناسلی استفاده کرد پیشنهاد میکنم حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.

 80. سلام آقای دکتر
  من در ناحیه پوست بیضه و کیسه بیضه مشکلی دارم که تشدید شده. خارش و سوزش زیاد دارم که اگه بخارونم ترک ترک میشه و مرطوب میشه که لزج و بی رنگه و بعد که خشک شد پوسته پوسته میشه.نمیدونم چکار کنم. ممنون میشم کمکم کنید.

 81. سلام اقای دکتر من یه خانم ۲۱ سالمه حدود یک روزه احساس سوزش درون واژن دارم میشه بگین که بخاطر چیه.و باید چیکارکنم

 82. سلام خسته نباشید من سر کلاهک آلت تناسلی ام یه نقطه نقطه ریز زده بود الان داره پاین تر هم میزنه چکار باید بکنم تورو خدا راهنمای کنید ممنونم

  • سلام خبات جان
   اگه جواب سوالت رو داخل مطلب بالا پیدا نکردی پیشنهاد میکنم حتما از نزدیک به پزشک مراجعه کنی,سلامت و موفق باشی.

 83. سلام از دوران کودکی تا الان مدام یک کرمک های سر سیاهی در روی پوست آلت تناسلیم سوراخ ایجاد میکنم و زنده نیستند فقط رشد میکند و هربار که آنان را در می آورم دوباره به وجود می آید . لطفا کمک کنید

  • سلام ابراهیم عزیر
   لطفا ازنزدیک به پزشک مراجعه کنیدو در این مورد سهل انگاری نکنید,سلامت باشید.

 84. با سلام و تشکر از شما. من حدود یکماه با یک خانوم رابطه جنسی بدون کاندوم داشتم که بعد از ۶ مرتبه نزدیکی ایشون به بنده گفتن که دارای قارچ میباشم و به ایشون منتقل کردم در صورتی هیچ گونه علایمی در بدن و ناحیه تناسلیم وجود ندارد (از قبیل درد، سوزس، قرمزی، خال و…) من به ایشون گفتم مشکلی ندارم و مشکل از خود شما بوده. یک ماه بعد با خانوم دیگری دقیقا اتفاق مشابه افتاد و ایشون هم گفتن من مشکل قارچی دارم. آیا واقعا امکان دارد من بدون هیچ گونه علایمی دارای قارچ باشم و اگر جواب بله هست راه درمان چیست ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام امیر عزیز
   علائم قارچ در آقایان می‌توان به التهاب، قرمزی، سوزش، خارش و بعضا پوسته‌ریزی و ترشحات سفید رنگ از دستگاه تناسلی اشاره کرد.خود رابطه جنسی متعدد با افراد بیگانه و رابطه محافظت نشده عفونت هایی را به دنبال دارد,چنانچه اگه دارای این علایم نیستید برای اطمینان به پزشک مراجعه تا از نزدیک بررسی شود,موفق باشید.

 85. سلام میشه لطفا بگید برای این بیماری کرمک های پوستی به کدوم پزشک مراجعه کنم؟

 86. با عرض سلام خدمدتون عرض کنم که من امسال برای زیارت خانه خدا عاضم مگه بودم ولی در اونجا شیطون گلمون زد و با روسپی های اونجا وارد رابطه ی جنسیه بدون کاندوم شدم و یک هفته بعد بر روی کلاهکم قارچ های بزرگی به اندازه لوبیا مشاهده کردم خواستم بدونم که آیا مشکل دارد یا نه با تشکر و سپاس از زحمات شما حاج محسن

 87. با سلام : مدت چندساله که مبتلا به ضایعه آنژیوکراتوم بر روی پوست کیسه بیضه هستم، تمامی نقاط ضایعه بر روی مویرگها قرار دارند، هیچ دردی وجود نداره اما اگر تصادفا بخش زبری از لباسم به اون نقاط کشیده بشه ،خونریزی اون به سادگی بند نمیاد، تاحالا اقدام نکردم چون از مشکلات ناخواسته بعدی بیم داشتم، لطفا مطمئن ترین روش حل این مشکل رو بفرمایید، با تشکر از زحمات شما گرامیان.

  • سلام مهران گرامی
   توصیه میکنم بدون هیچ ترسی از نزدیک به پزشک مراجعه کنید,امیدوارم سلامت باشید.

 88. سلام اقای دکتر . میخواستم بدونم من الان چند روزیه که دقیقا روی پوست کلاهک دونه دونه شده . من مطالب رو خوندم ولی هیچ کدوم از عکس هایی که از بالا بود رو من ندارم فقط روی کلاهکم دونه دونه خیلی ریز به وجود اومده .من فقط خود ارضایی داشتم .

 89. سلام من کشاله رانم دچار خارش وپوسته پوسته میشه ویکم تیره تر از جاهای دیگست بعضی وقتها هم بعد از حمام یه حالت سفیدک مثل رد صابون که خشک میشه روی کشالم میمونه که وقتی مرطوبش میکنم از بین میره میشه کمکم کنید ایا بیماریه بدی هستش

 90. با سلام و وقت بخیر
  دکتر حدود ۷ سال پیش چنتا لکه قهوه ای روی قسمت دستگاه تناسلیم روی لابیا و کلیتوریس ظاهر شد .ب دکتر زنان مراجعه کردم گفتن قارچ و دارو دادن ولی خوب نشدم بعد رفتم پیش فوق تخصص پوست بیمارستان رازی که گفتن خال پوستی .الان بعدسال ها متوجه شدم تعداد این لکه های قهوه ای زیاد شده و باز پیش دکتر پوست رفتم بایه معاینه سرسری گفتن چیزخاصی نیس خال!!! ولی بااینحال من خیلی نگرانم چون تعدادشون زیاد شده خیلی مثلا ۷سال پیش ۳ لک بود الان حدود ۱۲_۱۵ تا شده
  ایا درمانی هست ؟و یا اینکه نگران نباشم خال هستن؟
  بنظر خودم بونووئید پالوزیس هستن ؟درمان این بیماری چیست؟
  باتشکر????

  • سلام هلن خانم گرامی
   تنها راه بررسی مراجعه به پزشک متخصص و کاربلد هستش,
   اگه ساکن تهران هستید به مطب دکتر انتظاری مراجعه کن.
   آدرس مطب : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲
   امیدوارم سلامت باشید.

 91. سلام با تشکر از پاسخ شما . من به دکتر ارئولوژی هم مراجعه کردم دکتر گفت احتمالا قارچ باشه . دارو افلوکساسین ۳۰۰ – صابون Tricolcarbon T.C.C – پماد Triamcinolone بهم داد و گفت به مدت ۲هفته استفاده کن . ولی منتهی هیچ تغیری من ندیدم که انجام بشه . الان واقعا نمیدونم باید به دکتر پوست مراجعه کنم یا همین رو ادامه بدم .الان سرتاسر کلاهک الات تناسلیم پر از زیگل های ریز شده انگار .

  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • سلام سهیل عزیز
   امیدوارم زود سلامتیت رو بدست بیاری,حتما به متخصص پوست مراجعه کن.
   اگه ساکنم تهران هم هستی؛
   آدرس مطب : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

 92. سلام.آقای دکتر خسته نباشید. من دیشب خود ارضایی داشتم و آلتم رو پوشانده بودم صبح که بیدار شدم دیدم یه لکه ی قرمز شبیه خون مردگی زیر آلتم پایین تر از کلاهک بوجود اومده ، خیلی نگرانم به خدا ، لطفاااا کمکم کنید من به شدت خجالتی هستم ????

 93. سلام.ببخشید امروز صبح متوجه شدم که روی آلتم یک لکه ی قرمز شبیه به خون مردگی و بدون هیچ درد و خارشی بوجود اومده ، آیا ممکنه سرطان باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی میترسم

 94. سلام دکتر جان من ۱۶ سالمه
  امروز دیدم بر روی تنه الت تناسلی خودم یه توده که صفت و هم رنگ پوست (یه جورایی زیر پوستم) ظاهر شده !! آیا خطر ناکه یا با انتی بیوتیک خوب میشه؟؟
  درضمن بیماری مرواریدی هم دارم که گفتین نیاز به درمان نداره!

 95. سلام من دانیال هستم ۱۶ سالمه از وقتی که یادمه زیز کلاهک قارچی آلتم یک سری چین خوردگی میدیدم و الانن هست و یک تیکشم مشکی رنگ شده و واقعا نه خونریزی داره و نه درد و کلا هیچی فقط و فقط یکم شکلش عجیبه یه چند تا جوش پاپول مرواریدی هم هست اما میخام بدونم این چین خوردگی ها چیه که اصلا شبیه هیچی نیست

 96. سلام اقای دکتر دو روزی میشه زیر آلتم جوش مانندی ایجاد شده رنگش هم رنگ پوسته ی خورده باد کرده ولی دقیقا درد جوش رو داره
  میخواستم راهنماییم کنید ممنون

 97. سلام بر شما دکتر شریف.
  بنده مدت ۳ سال بود که روی آلتم برجستگی های بسیار ریز گوشتی نمایان شده بود. و با توجه به فعالیت های جنسی متعدد و مکرر بسیار بالا که متاسفانه قبل ازدواج داشتم و معاینات پزشک متخصص پوست که بدون آزمایش و به صورت معاینه چشمی تشخیص به زگیل تناسلی داده شد که پزشک معالجم تعدادی انگشت شمار از این زگیلها را در یک دوره به صورت صد در صد توسط اسید سوزاند منتها پس از چند ماه مجددا تعدادی از همین قبیل زگیلها رشد کرد. که با توجه به مطالعاتی که در اینترنت داشتم متوجه شدم این بیماری از ایدز هم خطرناکتره و غیر قابل درمان دائمیست و مدتها افسردگی و …. اما جالب اینجا بود که همسرم با وجود سه سال زندگی مشترک با من هیچگونه علائم ظاهری نداشت ولی با اینحال برای اینکه از سمت همسرم خیالم راحت بشه اون رو هم به پزشک زنان معرفی کردم ولی پزشک ایشون با آزمایشات پیشرفته ای که انجام دادن هیچ علامتی از زگیل تناسلی رویت نکردند. و بنده هم با گذشت ۵ سال و بدون رعایت مسائل درمانی یک سال و عندیست که همه ی زگیل ها که البته انگشت شمار بودند خود به خود ازبین رفته و هیچ نشانه ای از این بیماری ندارم. لطفا بفرمایید من از کجا مطمئن بشم که این بیماری رو دارم یا نه. با توجه به نظری که پزشک خودم قبلا داده؟

 98. البته که دو لکه ریز قهوه ای رنگ بدون برجستگی مثل خال مادرزادی عمومی ، روی پوست آلتم نمایان شده نمیدونم که خطرناکه یا نه. یه متخصصی تو سایتش نوشته بود این بیماریهایی که بر اثر تعدد روابط نامشروع به وجود میاد یک نوع عذاب معنویست و با توبه و عدم تکرار آن امکان داره معجزه بشه و خدا ترتیبی رو صورت بده تا سیستم ایمنی بدن از پس این ویروس سمج و غیر قابل درمان ، بر بیاد. شما هم معتقدید به اعجاز در روند درمانی یک بیماری صعب العلاج؟

 99. لطفا اگر مقدوره به سوالم پاسخ بدید ممنون میشم.

 100. سلام چند روز قبل زیر لبه کلاهک آلت تنالسلی ام دو تا زخم خیلی کوچک و بدون درد و سوزش پیدا شد که بعد تبدیل به یه پوسته سفید شد و با شستن از بین رفت . اما دوباره همون دو تا پوسته سفید دیده میشه که البته خیلی کوچیکه . من متاهل هستم و هیچ رابطه دیگری نداشتم لطفا راهنمایی کنید .با تشکر

 101. سلام دوستان گلم . من ۲۲ ساله هم . چند سال پیش بعد از یه رابطه جنسی متوجه تورم وحشتناک بیضه هام شدم به شکلی که هر کدوم از بیضه ها به اندازه یه پرتقال کوچیک شده بود. علاوه بر بیضه آلت هم بسیار بزرگ شده بود. زخم هایی شبیه به تبخال هم روی الت و بیضه ها بوجود اومده بود. خلاصه خیلی ترسیدم منم مثل بقیه خجالت میکشیدم به کسی بگم ولی رفتم دکتر پوست با تجویز قرص و صابون خدا رو شکر خوب شدم. گفتم این تجربه بیماری پوستی رو باهاتون درمیون بذارم شاید به درد کسی خورد. راستی بهداشت اون ناحیه و استفاده از کاندوم بهترین راه برای پیشگیری هست . تنتون سالم

 102. سلام.مدت چهار پنج ساله که یک لکه کوچک بالای لبها دچار خارش شدم.ابتدا پوست اون ناحیه به رنگ تیره بود بعد خشک با پوستی سفت و مثل پوست مار مشبک .در این مدت بعضی مواقع خارش کمی کمتر وگاهی خیلی زیاد بود اما تقریبا همیشه خارش داشت.جدیدا رنگ اون قسمت روشن شده، پوستش نرم وخارشش چند برابر به حدی که نمیتونم نخارونم ومتاسفانه زخم میشه وهمیشه زخمه .اما وسعتش همونقدره که پنج ساله پیش بودو بیشتر نشده. .میشه کمکم کنید.خانم هستم سی وهشت ساله

  • دوست گرامی
   با عرض سلام بهتر است از نزدیک به متخصص پوست و یا متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 103. سلام من از امروز متوحه یه نقطه ی برجسته ووسیاه رنگ داخل لب ناحیه تناسلی شدم که بشدت ترسیدم ووحس میکنم دوتا دیگه هم هست که هنوز کمرنگ هستند در شوهرم چنین چیزی مشاهده نکردم و تا دیروز هم نبوده و یا اگه بوده خیلی کمرنگ و سطحی بوده و چند روز بود که حس خارش داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *