چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

دسته: آموزش روابط زناشویی
203 دیدگاه
یکشنبه - 16 خرداد 1395

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم ؟

 

بیماری های پوستی آلت تناسلی بسیار گوناگون است و بیماری های متعددی می تواند به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، مقعد یا کشاله ران تظاهر یابد. طیف این مشکلات آنقدر وسیع است که از یک پدیده طبیعی، عفونت های قارچی، عفونت های انگلی، عفونت های قارچی، درگیری های ویروسی، بیماری های اتوایمون و سرطان ها ممکن است در نوسان باشد.


در بسیاری از موارد چندین بیماری از نظر ظاهری کاملا شبیه هم هستند و امکان اینکه پزشک بتواند بدون معاینه وصرفا بر اساس اظهارات بیمار درباره نوع ودرمان آن نظر دهد کار بسیار دشواری است و حتی ممکن است باعث اشتباه در تشخیص و درمان بیمار گردد . حتی در بعضی موارد با معاینه بالینی توسط پزشک نیز امکان تشخیص قطعی نوع ضایعات پوستی آلت تناسلی وجود ندارد و باید اقدام به نمونه برداری از ضایعه گردد.
به نقل از سایت دکتر انتظاری،علائمی که افراد از آن شکایت دارند ممکن است به شکل خشکی، پوسته ریزی، قرمزی، جوش، ضایعات برجسته، خال گوشتی، زگیل و برجستگی های شبیه گل کلم ، تغییر رنگ و سیاهی، تغییر شکل آلت ، ترشحات بد بو ، خارش، سوزش ، زخم و حتی خونریزی باشد.چگونه بدانیم دچار ضایعات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

مهمترین اقدام در بررسی ضایعات این ناحیه عبارتند از شرح حال دقیق و بررسی سوابق بالینی، معاینه توسط پزشک و گاهی مواقع ارزیابی های آزمایشگاهی است.

برای درمان ضایعات پوستی آلت تناسلی به هیچ عنوان نمی توان از یک الگوی واحد استفاده نمود زیرا بسیاری از علائم ممکن است در دو یا چند بیماری مشترک باشد در حالیکه درمان کاملا با هم متفاوت است.
** در این مقاله برخی از شایعترین بیماری ها که به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، کشاله ران و مقعد هستند را به اختصار شرح می دهیم:

 

 1. برآمدگی های کوچک در زیر پوست کیسه بیضه و در پایه آلت یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زنان

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

در گروهی از افراد ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل برجستگی های ریز و پراکنده بدون ترشح یا درد و سوزش روی پوست بدنه آلت تناسلی مردان یا پوست لب بزرگ آلت تناسلی زن دیده می شود. این حالت که به آن فوردایس گفته می شود ناشی از بزرگ شدن غدد سباسه زیر پوست است و اصولا یک پدیده کاملا طبیعی است و نیاز به درمان نیز ندارد.

در گروهی از افراد ممکن است شبیه زگیل زگیل تناسلی پراکنده یا مولوسکوم باشد که این حالت ها حتما باید پیگیری شده و در اسرع وقت درمان گردد.
همانگونه که اشاره شده فوردایس آلت نیاز به درمان ندارد اما گروهی از افراد از نظر ظاهری و زیبایی تمایل به از بین بردن آنها دارند . برای درمان فورادیس معمولا لیزر بهترین نتایج را به همراه دارد.

اکثر بیماران به دلیل نگرانی از زگیل تناسلی یا برخی از بیماری های منتقله جنسی و ترس ناشی از ضایعات بدخیمی به پزشک مراجعه می کنند. در صورت نیاز پزشک ارزیابی های لازم را انجام خواهد داد.

 

2.برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار در اطراف سر آلت(glans) مرد و دهانه واژن زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های کوچک گوشتی در ناحیه ختنه گاه مردان یا دهانه واژن ایجاد می شود احتمالا پاپول (papule) آلت تناسلی میباشد. حدودا ۱۰-۲۰ درصد تمام مردان در گیر آنها هستند و در مردان ختنه شده کمتر دیده میشوند. این ضایعات کمتر از یک سانتیمتر بوده و از سطح پوست بر آمده است.

در گروهی از افراد ممکن است ضایعات کاملا شبیه زگیل تناسلی باشند یا در کنار این ضایعات، زگیل تناسلی نیز مشاهده شود. زگیل تناسلی حتما باید درمان شود ولی پاپول مرواریدی آلت نیازی به درمان ندارد . چنانچه از نظر زیبایی و ظاهری ناراحت کننده باشد می توان آنها را با لیزر درمان نمود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

بیشتر پاپولهای آلت عواقب جدی ندارند ، اما برخی از آنها عفونی هستند و ممکن است منجر به عواقب جدی تری گردند سرطان آلت تناسلی قبل از زخمی شدن ممکن است به شکل یک پاپول ظاهر شود .

برجستگی های مرواریدی آلت تناسلی نام پزشکی angiofibromas  عفونی نیستند و از نظر پزشکی نیازی به درمان ندارند ولی برخی از افراد از لحاظ زیبایی و ظاهری مایل به درمان آن هستند که در اینگونه موارد پاسخ درمانی به لیزر بسیار عالی است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 

 

 1. برجستگی های کوچک روی کیسه  بیضه در مرد و لب بزرگ آلت تناسلی زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که بر روی کیسه بیضه ها یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ظاهر میشود کیست اپیدرمال و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمتهای عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند. یک احتمال این عارضه کیست است. کیست اپیدرمال ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چندبرخی از مردان و زنان به لحاظ زیبایی ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند در اینگونه از افراد بهترین اقدام درمانی استفاده از لیزر است که معمولا با یک یا دو جلسه لیزر و با بی حسی موضعی ضایعات به خوبی درمان می گردند.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

گاهی مواقع در معاینه مشخص می شود که همزمان با کیست اپیدرمال ضایعه زگیل تناسلی نیز وجود دارد که عموما توسط افراد کم اهمیت تلقی می شود . این درحالی است که زگیل تناسلی به صورت بالقوه می تواند خطرناک باشد و باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد.

4.دانه ها و برجستگی صورتی مایل به قهوه ای یا به رنگ پوست و شبیه خال گوشتی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به خصوص در مردان دیده می شود بروز ناگهانی ضایعاتی شبیه خال گوشتی و گاهی مواقع شبیه گل کلم روی آلت تناسلی است. این حالت عموما در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود البته برخی از بیماری های دیگر نیز نظیر کراتوز سبورئیک آلت ممکن است به این شکل تظاهر کند.

ایجاد ناگهانی خال های گوشتی به رنگ قهوه ای یا صورتی یا کاملا شبیه پوست بر روی اندام تناسلی مرد، ران، ناحیه شرمگاه (منطقه بالای پایه آلت تناسلی) و یا قسمت تحتانی شکم یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زن ، کشاله ران، اطراف مقعد و حتی زیر ناف نیاز به ارزیابی دقیقتر و حتی نمونه برداری دارد. باید هر چه سریعتر درمان آغاز گردد.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
خال های گوشتی ناشی از زگیل ناحیه تناسلی شایع ترین بیماری آمیزشی است. معمولا این خال های گوشتی روی آلت باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند البته خوشبختانه در اکثر موارد ریسک سرطان زائی پائین بوده ولی در ۱۰ درصد از موارد می تواند به سرطان های آلت تناسلی در مردان و زنان تبدیل شود.

تعدادی از انواع مختلف زگیل شبیه خال گوشتی ممکن است بر روی آلت تناسلی ظاهر شود. آنها ممکن است شبیه گل کلم یا قارچ بوده و از یک یا چند عدد باشند ، و به شکل رنگ پوست ، صورتی یا قهوه ای با یک سطح مرطوب ظاهر شوند. عامل بیماری یک ویروس به نام HPV است عفونت HPV با توسعه سرطان دهانه رحم و مقعد همراه است.

این بیماری با برخی از بیماری های دیگر نظیر خال ساده، مولوسکوم، کراتوزسبورئیک، پاپول های مرواریدی شکل، و گاهی مواقع نقاط فوردایس اشتباه می شود. پزشک با معاینه و در صورت لزوم نمونه برداری و ارزیابی های سیتوپاتولوژیک به تشخیص قطعی می رسد. مهمترین بخش نیز شناسایی سروتیپ های با ریسک بالای سرطانزایی ویروس HPV است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

سطح زگیل با اندک تحریکی شروع به خونریزی جزئی می‌کند . عارضه در هر سنی و در هر شرایطی ممکن است دیده شود. سیر رشد آنها متفاوت است گاهی ماهها و گاهی سالها ثابت می‌مانند یا افزایش و کاهش میابند و گاه خیلی زودتر و خود بخود خوب می‌شوند و از بین می‌رود. زگیل‌های‌ کوچک‌ را می‌توان‌ با داروهای‌ موضعی‌ درمان‌ کرد. برای‌ زگیل‌های‌ بزرگتر، نیتروژن‌ مایع‌ به‌ کار می‌رود (کرایوتراپی‌). برخی‌ زگیل‌های‌ بزرگتر نیازمند درمان‌ با لیزر، الکتروکوآگولاسیون‌ یا برداشت‌ جراحی‌ هستند . لیزر بهترین روش درمانی است و کمترین میزان عود را خواهد داشت.

 

آگهی پیشنهادی : 

«جهت سفید و روشن شدن واژنتان پیشنهاد می کنم از کرم سفید کننده واژن بیوبالانس استفاده نمایید که هم دارای ترکیبات گیاهیست و هم اثر گذاری بهتری نسبت به سایر کرم ها دارد»

 

 1. لک های تیره یا سیاه روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در زنان و مردان دیده می شود بروز لک ها و برجستگی هایی با اندازه های مختلف روی آلت تناسلی است. لک ها و برجستگی ها معمولا غیر قرینه بوده و از یک تا چندین میلی متر در نوسان هستند. گاهی مواقع لک ها به صورت مسطح، قرمز یا قهوه ای یا حتی صورتی دیده می شوند.

لک های آلت تناسلی (بوونوئید پاپولوزیس) در واقع یک ضایعه پیش سرطانی و غیر مهاجم است ولی تغییر ماهیت بیماری به سرطان مهاجم و بدخیم نیز ممکن است دیده شود. گاهی مواقع کاملا شبیه زگیل تناسلی است. ضایعه معمولا در بدنه آلت تناسلی مردان دیده مشود ولی روی کیسه بیضه نخواهد بود. در زنان نیز روی معمولا روی لابیا ها (لب کوچک، لب بزرگ)، روی کلیتوریس و اطراف مقعد دیده می شود

یکی از عفونت های شایع، آلودگی به HPV است. در صورت سابقه عفونت HPV به خصوص سروتیپ های ۱۶ و ۱۸ شانس سرطان های دهانه رحم بسیار افزایش خواهد یافت. در صورت همراهی با عفونت HPV با سروتیپ های ۳۱, ۳۲, ۳۳, ۳۴, ۳۵, ۳۹, ۴۲, ۴۸, ۵۱, ۵۲, ۵۳ و ۵۴ نیز شانس تغییر ماهیت به بدخیم مهاجم افزایش می یابد.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
برای درمان معمولا از الکتروسرجری یا لیزر استفاده می گردد و لیزر دی اکسید کربن بهترین و سریعترین نتایج را خواهد داشت.

پس از درمان معاینات ادواری هر ۲ ماه ضرورت دارد. مدت پیگیری پس از درمان نیز تا یکسال ادامه خواهد داشت. پس از آن باید ارزیابی و معاینه به صورت سالانه یک بار تکرار گردد.

 

 1. برجستگی بزرگ و ناگهانی قرمز رنگ

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی که برخی از افراد ذکر می کنند بروز ناگهانی یک توده برجسته روی آلت تناسلی است که گاهی مواقع کمی ترسناک نیز می باشد. این حالت که به آن گرانولوم پیوژنیک نیز می گوئیم معمولا خطرناک نیست. علت آن نیز مشخص نیست. برای درمان معمولا لیزر بهترین کارایی را دارد.

 

 1. *لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های قرمز و عروق خونی که در گاهی مواقع خونریزی می کنند می باشد. این نوع از ضایعات پوستی آلت تناسلی احتمالا انجیوکراتوما (angiokeratoma) هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند.

این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. این ضایعه قابل درمان با روش های مختلف بوده ولی احتمال عود بیماری نیز حتی پس از درمان بالا است. در گروهی از افراد استفاده از لیزر کمک کننده است.

 

هم چنین می توانید از آگهی پیشنهادی  رو برو نیز جهت درمان لکه های واژن استفاده نمائید. : رفع تیرگی واژن

 

 1. *لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت مرد و زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت تناسلی ممکن است پسوریازیس باشد. این لکه ها ممکن است پوسته پوسته و یا صاف باشند و در اثر اصطکاک ناشی از استمناء و یا مقاربت جنسی برجسته تر شوند. پاسخ درمان با کرم استروئیدی به طور معمول در پسوریازیس آلت تناسلی به نسبه خوب است اما معمولا درمان طولانی مدت باید انجام شود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
پسوریازیس بیماری عفونی نیست و یک بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن میباشد. در طول بیماری ، چرخه حیات سلول‌های پوست بر اثر اشکالات سیستم ایمنی، سرعت یافته، در نتیجه چندین لایه سلول مرده در سطح پوست تجمع پیدا می‌کنند که همان پوسته‌های پسوریازیس را تشکیل می‌دهند.

 

 1. برجستگیهای بسیار کوچک صورتی یا بنفش براق

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های چند ضلعی به رنگ بنفش براق روی آلت تناسلی است این عارضه بر روی سر آلت میتواند لیکن پلان (lichen planus) باشند. گاهی اوقات پاپولها داری پوسته نازک و گاهی صاف هستند. آنها اغلب به شکل حلقوی و یا خطی ظاهر می شوند و ممکن است خارش دار باشند. ضایعات مشابه ممکن است در مناطق دیگر بدن به خصوص مچ و ساق پا ظاهر شوند.

لیکن پلان ها عفونی و خطرناک نیستند و به درمان های پزشکی جواب میدهند. دربیشتر موارد در طول یک سال خود به خود بر ظرف میشوند. این بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است. این بدان معنی است که گلبول های سفید خون که معمولا در برابر عوامل بیگانه وارد عمل میشوند، در طی این بیماری بر علیه بخش های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال میشوند. البته گاهی اوقات این روند بر اثر ورود یک عامل خارجی مثل دارو یا یک عامل میکربی آغاز می شود.
* درمان این بیماری طولانی مدت خواهد بود.

 

 1. زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد آلت تناسلی و یا کیسه بیضه

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد روی آلت تناسلی و یا کیسه بیضه یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ممکن است بیانگر سفلیس اولیه باشد. دوره
کمون سیفلیس به طور متوسط سه هفته است. ده روز تا سه ماه پس از ورود باکتری به بدن، زخم کوچک نرم، گرد و بدون دردی ایجاد می‌شود.به این زخم جلدی شانکر
می گویند .

ضایعات پوستی آلت تناسلی ناشی از سفلیس اولیه به طور معمول خود به خود در طول چند هفته بر طرف میشود. با این حال، این بیماری همچنان ادامه دارد و وارد جریان خون شده و ممکن است به یک شریک مقاربتی منتقل شود. سفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است و اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی ایجاد کند.

 1. زخم نامنظم دردناک و بدون بهبودی در آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

شانکروئید یا شانکر نرم (آتشک) یکی از بیماریهای جنسی است که عامل آن باکتری هموفیلوس دوکرئی می‌باشد . بیماری در مناطق گرمسیری بیشتر دیده می‌شود . اولین تظاهر آن بصورت یک جوش کوچک التهابی است که پس از ۳-۲ روز تبدیل به پوسچول شده و بعد زخم می‌شود. ضایعه حاشیه مشخصی دارد، ضایعه نرم و دردناک است.

نسبت ابتلای مرد به زن، ۱۰ به ۱ بوده و در ۵۰٪ موارد همراه با لنفادنوپاتی دردناک و یکطرفه اینگوینال می‌باشد. در ۲۵٪ موارد غدد لنفی چرکی شده و به خارج سر باز می‌کند.

*برای درمان باید پس از تشخیص قطعی، با نظر پزشک آنتی بیوتیک تزریقی مصرف شود.

 

 1. زخم نامنظم بدون درد و بدون بهبود ناحیه تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند سرطان آلت است. سرطان آلت تناسلی اغلب بر روی پوست ختنه گاه و یا سر آلت ظاهر میشود. کارسینوم سلول سنگفرشی (Squamous cell carcinoma) شایع ترین نوع سرطان آلت تناسلی است، اغلب در مردان ختنه نشده دیده میشود. سرطان یک بیماری عفونی نیست، اما نیاز به درمان پزشکی دارد. تشخیص و درمان به موقع نتیجه بهتری دارد. این بیماری در افرادی که آلودگی به HPV دارند بیشتر دیده می شود.

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در ابتدا به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند بیمای لنفوگرانولوما ونروم است که البع پس از مدتی تغییر شکل خواهد داد. لنفوگرانولوما ونروم یا گرانولوم اینگوینال یک بیماری آمیزشی ناشایع است که توسط میکروب کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می‌شود. این بیماری در اصل یک عفونت سیستم لنفاوی است. عفونت از طریق پوست وارد سیستم لنفی و غدد لنفی میشود.این بیماری ناشایع ،بیشتر در کشورهای توسعه یافته خصوصاً در مردان همجنس‌باز رخ می‌دهد. برای درمان باید آنتی بیوتیک مناسب مصرف گردد.

 

 1. مجموعه ای از تاول های کوچک با زخم های دردناک: 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که معمولا به دنبال تماس جنسی ایجاد می گردد بروز مجموعه ای از تاول های دردناک روی آلت تناسلی است. این تاول ها ممکن است هرپس سیمپلکس (تبخال تناسلی herpes simplex) باشد. مرحله اولیه اغلب با درد شدید و تب همراه است، در حالی که عود آن ممکن است خفیف ترباشد. هرپس شایع ترین علت زخم تناسلی است. این عارضه بسیار عفونی است و معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

 

14.*برجستگی کوچک گنبدی شکل با گودی مرکزی بر روی آلت ،کیسه بیضه، بین ران ها یا ناحیه شرمگاهی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های متعدد و ناف دار روی آلت تظاهر می کند ممکن است مولوسکوم (molloscum contagiosum) باشد . این یک بیماری ویروسی معمولا کم خطر و در کودکان شایع است. در افراد بزرگسال، معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

مولوسکوم به صورت ضایعاتی سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل و مروارید مانند بروز میکند. گاهی ممکن است مولوسکوم قرمز یا ملتهب شود که دال بر بهبود خودبخودی است. مولوسکوم در اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است وسعت بیشتری داشته باشد.

این عفونت ممکن است بیشتر از یک سال در پوست بماند و یا خودبخود بهبود یابد. با این حال بسیاری از مردان درمان های پزشکی را برای کاهش خطر انتقال و به دلایل زیبایی ترجیح میدهند که در اینگونه موارد یکی از بهترین روش های درمانی برای این ضایعات استفاده از لیزر است.

 

 1. یثورات قرمز رنگ خارش دار با تورم سر آلت:

بروز ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل بثورات قرمز رنگ خارش دار ممکن است بالینیت (balanitis) باشد. اصطلاح “بالانیت” به التهاب سر آلت اشاره میشود. عدم ختنه و بهداشت پایین، از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما بالانیت ممکن است علل عفونی و یا غیر عفونی دیگری نیز داشته باشد.

اگر پوست حساس زیر پوست ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و عرق ، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شوند و یا اگر شخص با یک ناقل بیماری مقاربتی آمیزش داشته باشد میتواند دچار بالانیت گردد.

 

 1. قرمزی و خارش و تورم پوست آلت :

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
در اکثر موارد قرمزی و خارش و تورم پوست آلت ناشی از درماتیت تماسی یا اگزمای تماسی است. علل مسبب درماتیت تماسی شامل محصولات بهداشتی مورد استفاده خانمها, کاندوم و اسانس های گیاهی و گاهی مواقع اسپری های خوشبوکننده می باشند.

گاهی مواقع این حالت در اثر حساسیت به نوار بهداشتی یا لباس زیر در خانم ها ایجاد می شود.

کمپرس آب سرد کمک کننده است. خارش مکرر و طولانی مدت، باعث حساس شدن پوست این ناحیه شده و حتی ممکن است عفونت های ثانویه نیز روی آن اضافه شود و باعث ایجاد ترشحات چرکی نمایند. باید هر چه سریعتر اقدام درمانی آغاز گردد.

 

 1. خارش مزمن پوست کیسه بیضه یا لب بزرگ و آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلات شایعی که افراد را درگیری می کند خارش زیاد و ضخیم شدن پوست در لب بزرگ اندام تناسلی زنان و پوست بیضه مردان می باشد این حالت معمولا ناشی از بیماری نورودرماتیت یا لیکن سیمپلکس مزمن می باشد.

استرس باعث تشدید این حالت می گردد. .دراین مورد نیز خارش مکرر سبب تشدید مشکل می شود وهر چه از شروع بیماری زمان بیشتر بگذرد درمان آن دشوارتر است.

 *خارش و قرمزی کشاله ران و اطراف آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از مشکلات شایع به خصوص در افراد چاق یا دیابتی ایجاد خارش و قرمزی به شکل یک پلاک مرطوب است. این حالت معمولا ناشی از بیماری اینترتیگو یا لتهاب چین های بدن است. در واقع ناشی از عفونت های قارچی و باکتریال پوست کشاله ران ها لب های بزرگ آلت تناسلی زنان و پوست بیضه و چین بین باسن و خط باسن می باشد.

این حالت در افراد چاق یا دیابتی بیشتر دیده می شود. همچنین در افرادی که در محیط گرم و مرطوب فعالیت دارند یا لباس های تنگ می پوشند نیز بیشتر است.

درمان شامل استفاده از داروهای مناسب با نظر پزشک و پرهیز از رطوبت است.

 

*خارش و پوسته ریزی ظریف روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلاتی که در برخی از افراد دیده می شود پوسته ریزی های ظریف و خارش مختصر در آلت تناسلی و کشاله ران می باشد . این حالت در بیماری درماتیت سبوروئیک کشاله ران و آلت دیده می شود که خیلی شبیه پسوریازیس می باشد. پوسته ها معمولادر قاعده آلت, روی لب های بزگ و قسمت داخلی ران و ناحیه شرمگاهی به چشم می خورد. معمولا با درمان دارویی کنترل می شود.

 

*خارش شدید و گسترده روی آلت و برجستگی های قرمز گسترش یابنده

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 یکی از بیماری هایی که به خصوص در نواحی با بهداشت پائین دیده می شود آلودگی انگلی گال است . این بیماری منجر به خارش شدید وگسترده می شود. خارش آلت تناسلی در شب ها بسیار شدید می شود. معمولا آلودگی تنه آلت ,سر آلت یا پوست کیسه بیضه شایع و مشخص کننده میباشد و با تشکیل دانه های قرمز برجسته پیشرونده همراه است. برای درمان باید از داروهای ضد انگل استفاده گردد و تمای اعضای خانواده نیز باید درمان گردند.

* عفونت های قارچی

28
مشخصه آن وجود پلاکی بزرگ , مهاجر و با لبه برآمده بر روی سطح داخل ران وکشاله ران می باشد. بر خلاف کاندیدازیس , این ضایعه بر پوست کیسه بیضه اثرنمی کند. خارش شدید بوده و درمان با عوامل ضد قارچ موضعی صورت می گیرد. درموارد شدید از عوامل ضد قارچ خوراکی نیز استفاده می شود.

 

 

توصیه ها :

*در صورتی که مبتلا به ضایعه مشکوک روی آلت هستید:

 1. حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است برخی از بیماری ها از نظر ظاهری کاملا شبیه هم باشند.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان نکنید زیرا بسیاری از بیماری ها ممکن است کاملا شبیه هم باشند ولی درمان های کاملا متفاوتی داشته باشند.
  3. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
  4. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد .

شما میتوانید در همین رابطه ویدیو «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟» را ببینید.(روی عکس کلیک کنید)

دانلود کلیپ «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟»

منبع :(https://drentezari.com/) — بازنشر : سایت آی همسر

 

 


نوشته شده توسط:آی همسر - 82 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰۴۹۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
يه نفر که خىلى ميترسه شنبه 25 دی 1395 - 1:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من 16 سالمه من دچار ىه سرى بىمارى هاى بالا هستم.من خود ارضايى ميکردم.و چند روزى است آن را ترک کردم.من از اين بيمارى ها ميترسم. و چجورى اين رو به بابام بگم يا خودم ميتونم درستش کنم يا با ترک خود ارضايى از بين مىره يا اصلا به خواطر خود ارضايى بوجود اومده؟؟ممنون ميشم جواب بدين

  admin پنجشنبه 7 بهمن 1395 - 4:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام به شما دوست عزیز
  اگر احساس میکنید که همچین علایمی را دارید بدون هیچ ترسی و خجالتی موضوع را با پدر خود در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید چرا که گذشت زمان روند درمان را نیز کندتر می کند.

  reza سه شنبه 7 فروردین 1397 - 7:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  salam.mn chand vaqtiye ke roye badaneye alatam yek chizi shabihe qode daromade yekam khareshe mozmen dare age behesh dast bezanam dard mikone qablan kochik bod va dard ham nadasht vaqti k ono feshrdadam bozorg shde lotfan komakam konid mamon

مهدی چهارشنبه 11 اسفند 1395 - 3:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام رو پوست آلتم به اندازه کم تر یک بند انگشت سیاه است رنگش با بقیه قسمت ها فرق داره و در ضمن من دیر خدنه کردن پنج سالم بود و یکم از پوسته اضافی زیر کلاهک موقع خوابیده جمع میشه ولی در حالت نوعظ اثری ازش نیست راهنمایی کنید چی کار کنم با سپاس

  محسن شنبه 14 مهر 1397 - 2:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دکتر من زیر کلاهک التم چند سالی است یک کم رنگش تغیر کرده یک کم براق هم شده یک قسمتش لبه دار هم است همینجوری داره بزرگتر میشه نگرانم کرده بی زحمت راهنمایی کنید چکا ر کنم که کنترل بشه

   admin پنجشنبه 19 مهر 1397 - 11:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

   دوست عزیزم
   باید حتما از نزدیک توسط پزشکی متخصص بررسی بشه و نظر داد

احمد یوسفی سه شنبه 24 اسفند 1395 - 7:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دکتر ببخشید وقتتونو میگیرم من یه پسر17 ساله هستم. لبه های الت تناسلی ام یه سری جوش های خیلی کوچیکی وجود داره و از 4 ماه پیش به این جوشها مبتلا شدم.خودمم نمیدونم چیه شباهتی هم به پاپول مرواریدی نداره خیلی کوچیکه.خواستم ببینم اگه مشکلی نیست عکسشو بفرستم ببینید و قضاوت کنید اخه خجالت میکشم برم دکتر.خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید

امیر سه شنبه 1 فروردین 1396 - 9:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام وقت بخیر
من صبح از خواب بیدار شدم می بینم وسط التم یک سانت در نیم سانت سمت چپ التم متورم شده تقریبا سه میلیمتر ولی رنگش همون رنگ التم هستش خیلی هم شل هستش
وقتی زنبور دست رو نیش میزنه بعدش چطوری میشه همونطوریه منتها خیلی شله ممنون میشم راهنمایی کنید توضیح بالا رو خوندم تو هیچ کدوم نبود

  admin یکشنبه 6 فروردین 1396 - 8:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر جان ،برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

نیما پنجشنبه 10 فروردین 1396 - 11:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از ۱۵ سال درگیری با پاپول مرواریدی و نا امید شدن بالاخره به درمان قطعی ظرف مدت ۵ روز رسیدم در لینک زیر توضیح کامل رو بخونید به امید بهبودی:
***

  admin جمعه 11 فروردین 1396 - 10:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام نیما جان
  خیلی هم خوب اگه به نتیجه ای رسیدی همینجا بگو برامون تا بقیه هم استفاده کنن

جواد دوشنبه 21 فروردین 1396 - 9:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۲۱ سالمه .از وقتی که یادم میا روی کلاهک التم به اندازه یه سر انگشت خوشی زده رنگش سفید تره .می خواستم ببینم ایا مشکل خاصی دارم یا نه .خیلی نگرانم .

  admin جمعه 1 اردیبهشت 1396 - 9:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام جواد جان
  حتما به دکتر مراجعه کن تا از نزدیک بررسی بشه

  محسن شنبه 14 مهر 1397 - 2:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دکتر جان زیر کلاهک آلتم چند ساله که یک قسمتش رنگش تغیر کرده و همینجوری داره سال به سال بزرگتر میشه بعضی کناره هاش هم لبه دار شده خواهشا راهنمایی بفرمائید ممنون

مریم 36 ساله چهارشنبه 23 فروردین 1396 - 1:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من حدود یک هفته بالای کلیتوریس اگه اسمشو درست نوشته باشم شدیدا خارش داشتم برای از بررن خارش از پماد اکسید دوزنگ استفاده کردم بهد از دوروز همونجا غده ای زد که به مرور بزرگ شد وتعداد 3 تا 4غده روی لبه های بزرگ واژنم هم زد به اضافه خارش به نظرتون خطرناکه .از علائم سرطانه یا ….خیلی میترسم لطفا راهنماییم کنین.من مادر دوبچم وحدود 2 هفته ام هم است به خاطر مشکلاتی داروهای اعصاب استفاده میکنم ممنون

  admin جمعه 1 اردیبهشت 1396 - 9:19 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مریم خانم گرامی
  حتما به پزشک مراجعه کنید تا به صورت حضوری بررسی و درمان بشید. و به هیچ وجه خودسرانه اقدام به درمان نکنید.

کریم یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 - 11:42 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ببخشید
درقسمت ختنه شده که پوست الت جمع میشودپوست التم ضعیف وقرمز رنگ شده وبعضی وقتا خشک وترک برمیدارد ودربغلش هم احساس میکنم یک جوش زیر پوست التم هست که بعضی وقتاخارش داره چیکارکنم

  admin دوشنبه 1 خرداد 1396 - 9:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام کریم جان
  مشکل شما باید از نزدیک بررسی شود،پس بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه کنید.

حسیینن یکشنبه 7 خرداد 1396 - 9:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر ،من جدیدا س ک س ،زیاد داشتم روزی دوبار سرالتم لبه کلاهک جوش های گنبدی شکل ،یاهمون پاپول ،امروز دیدم پاین لبه ی کلاهک هم پاپول زیاد شده میخاستم ببینم باید پزشک برم و پیش چ تخصصی،و اینکه بخاطر سکس مراقبت نشده این عوامل پیش میاد یا دلایل دیک داره

  admin پنجشنبه 11 خرداد 1396 - 7:34 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام به شما
  حتما به پزشک مراجعه کن,رابطه متعدد با افراد مختلف که از وسایل محافظتی نیز استفاده نمیشود احتمال عفونت های مختلف را بروز می دهد.و میتوانید برای بررسی بیشتر به متخصص پوست و متخصص اورولؤژی مراجعه نمایید.

amirali جمعه 19 خرداد 1396 - 5:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر
ی سوال داشتم درمورد زخم بین آلت تناسلی وکیسه بیضه یعنی جایی که بهم وصل میشن مدتی از این عارضه ناراحتم واینکه ماده ای سفید رنگ دراین محل ظاهر میشه میخاستم علت شو بدونم آیا دچار بیماری خاصی شده ام

  admin شنبه 20 خرداد 1396 - 11:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیرعلی جان
  ببینید شاید بتوان از طریق تلگرام و سایر روش ها راهنمایی هایی رو نسبت به بروز علایم یک بیماری داد ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با روش تشخیص حضوری نیست،پس بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه کنید.

رضا جمعه 19 خرداد 1396 - 10:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ان طور که دیدم علائم فرودایس رو دارم ولی میخواستم ببینم شما ایدی تلگرام ندارید تا من تصویر التم را بفرستم تا مطمئن شوم
باتشکر

  admin شنبه 20 خرداد 1396 - 11:45 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام رضا جان
  بیماری های مربوط به ناحیه تناسلی به علت حساسیت این ناحیه باید از نزدیک بررسی شود و اگر چنانچه علایمی را در در ناحیه تناسلی خود مشاهده می کنید هر چه سریعتر برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید.

علی سه شنبه 23 خرداد 1396 - 8:12 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر
من بیست و چهار سالمه ،لبه کلاهک التم دانه های ریز گنبدی مثل همین عکس که در سایت شماست زده.روش درمان خانگی هست ،ممنون میشم راهنماییم کنید

  admin پنجشنبه 1 تیر 1396 - 10:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام علی جان
  نگا کن این مطلب فقط برای آشنایی مردم تو سایت گذاشته شده,طبیعتا ناحیه تناسلی به مراتب حساسیتش بیشتره و اصلا به این مطلب اکتفا نکنید و به پزشک مراجعه کن و به خاطر خجالت و ترس روش های عجیب و غریب رو امتحان نکن,موفق باشی دوست من

ترسیدم پنجشنبه 25 خرداد 1396 - 3:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۱۴سالمه یه مدته روی کیسه ی آلتم لکه های صاف قرمز میبینم فقط سه تا هست و هیچ خارش و دردی نداره البته تا یک هفته پیش خود ارضایی میکردم ولی حالا ترک کردم راهنمایی کنید

  admin پنجشنبه 1 تیر 1396 - 10:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  خب باید از نزدیک توسط پزشک متخصص بررسی بشه,لطفا ترس و خجالت هم بزارین کنار و موضوع رو با یکی از نزدیکانتون در جریان بزارید و حتما به متخصص مراجعه کنید,موفق باشید

علی جمعه 26 خرداد 1396 - 3:34 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من چند ماهی هست دچار ضایعات پوستی همراه با خارش در ناحیه آلت تناسلی شدم .برای درمان باید پیش متخصص پوست برم یا اورولوژی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

  admin پنجشنبه 1 تیر 1396 - 10:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام علی جان به متخصص پوست مراجعه کن و در صورت نیاز به متخصص ارولوژی هم مراجعه کن

مهران چهارشنبه 31 خرداد 1396 - 7:45 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. لطفا بگید که برای درمان بیماری های پوستی ناحیه تناسلی دقیقا به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟ متخصص پوست یا اورولوژی؟؟ این بیماری ها به تخصص کدوم یک از این دکترا نزدیک تره؟!

  admin پنجشنبه 1 تیر 1396 - 10:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهران جان
  اول به متخصص پوست مراجعه کن و در صورت نیاز به متخصص اورولوژی هم مراجعه کن.

شادی جمعه 9 تیر 1396 - 5:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت شما من مطلب شمارو مطالعه کردم ولی شبیه هیچکدوم نبود مشکلم اینه که در داخل لب بزرگ الت تناسلیم هرچندماه یه چیزی شبیه غده بصورت ناگهانی درمیاد که همرنگ پوستم هست و بعد از چند روز خودش میره و دردناک هم نیست و خونریزی هم نداره ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  admin دوشنبه 12 تیر 1396 - 6:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام شادی خانم گرامی
  واقعیتش تشخیص این مسئله تنها و تنها از راه مراجعه حضوری به پزشک متخصص امکان پذیر است و با توضیحات شما احتمال عفونت و یا کیست های فرج هستش که با مصرف آنتی بیوتیک و یا تخلیه غده درمان میشود، از شما هم می خواهیم بدون هیچ ترس و واهمه ای پیگیر باشید و انشاالله که سلامتیتون رو بدست می آورید.

محمد سه شنبه 13 تیر 1396 - 0:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت شما بنده ۲۰ سالمه وچند روزی است که روی پوست بیضه ام چند لکه سفید صاف ظاهر شده نه خارشی داره هیچی فقط میخواستم بدونم علتش چیه و چه کار باید بکنم

رضا چهارشنبه 14 تیر 1396 - 6:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چند وقتی است که روی التم ودوره ختنه گاهم قرمزی و پوست اندازی با خارش پیدا کردم لطفا راهنمای کنید

اشکان دوشنبه 19 تیر 1396 - 10:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من پا پول مرواریدی دارم به کسی هم نگفتم لطفن کمک کنید15 سالمه

  admin شنبه 24 تیر 1396 - 1:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام اشکان
  بار دیگر توضیحات را بخوانید بعضی از موارد هستن که نیاز به درمان طولانی مدت ندارند ودی برای اطمینان بیشتر حتما به برادر خود یا فرد بزرگتر از خود که احساس راحتی باهاش میکنید قضیه رو بگید،امیدوارم‌حل بشه مشکلتون

اشکان شنبه 24 تیر 1396 - 10:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادید

ارش چهارشنبه 28 تیر 1396 - 3:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میخواستم بدونم بیماری های الت تناسلی زنان و مردان تو همین چند مورد بالا هستش یا بیماریهای دیگه هم هست…واین که بیماری هست که معلوم نباشه یعنی اثری ازش نباشه اما احساس کنیم که بیماری وجود داره….

  admin چهارشنبه 28 تیر 1396 - 6:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام آرش جان
  می توان گفت که این مطلب شامل مهمترین و شایعترین بیماری ها ناحیه تناسلی می باشد،طبیعتاً بعضی از بیماری ها با انجام آزمایشات مختلف قابل تشخیص می باشد،به شما نیز پیشنهاد می کنیم جواب نهایی را با مراجعه به پزشک متخصص بگیرید.امیدواریم مشکلتان حل شود.موفق باشید.

مهدی یکشنبه 8 مرداد 1396 - 8:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
مدتی هست که زیر کلاهک آلتم احساس سوزش میکنم و این قسمت پوسته ایجاد میشه و خشک هست.
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

  admin دوشنبه 9 مرداد 1396 - 1:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهدی جان
  چند بار دیگر نیز در جواب گفته ایم که تنها راه تشخیص و شروع درمان تنها مراجعه به پزشک هستش و مطالبی نیز که در این مقاله ذکر شده صرفا برای آگاهی شما و پیگیری بیشتر جهت رفع مشکل است،امیدواریم با مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلتان حل شود.

مجتبي یکشنبه 8 مرداد 1396 - 8:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقاي دكتر من حدود ٥ تا ٦ تا نميدونم زگيل بگم يا چيز ديگه كه خيلي كوچيك هست بالاي بيضه و ابتداي تنه الت تناسليم بوجود امده كه تقريبا ١ سالي هست .ولي چون از بين نرفته و فكر ميكنم داره بيشتر ميشه نگران شدم
راهنمايي ميفرمايييد؟

  admin دوشنبه 9 مرداد 1396 - 1:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مجتبی عزیز
  تنها راه مطمئن شدن رفتن به پزشک است پس لطفا بدون و هیچ ترس و خجالتی دنبال حل مشکلتان باشید،امیدوارم موفق باشید.

پژمان سه شنبه 17 مرداد 1396 - 12:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام برروی لبه پایینی سرآلت لکه بسیارکوچک مشکی وجود دارد که البته مطمئن نیستم که ازقبل بوده یاخیر این لکه هم سطح پوست بدون هیچ خارشی وعوارضی می باشد لطفاراهنمایی کنید.

  admin پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 4:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام پژمان جان
  حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود.

پژمان سه شنبه 17 مرداد 1396 - 2:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این لکه مشکی کمتراز ۱ میلیمتر می باشد وبسیارکوچک می باشد.

مجتبي سه شنبه 17 مرداد 1396 - 8:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي دكتر محبت ميكنيد بگيد به چه دكتري بايد مراجعه كنم؟ارولوژي بايد برم؟

  admin پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 4:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مجتبی جان
  برای درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی می توانید به متخصص پوست مراجعه کنید.

محمد چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 10:04 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر من یه مدتی هست ک دور ناحیه ختنه جوش خیلی ریز به وجود امده شبیه ب پاپول هم نیست میخواستم بدونم ب مرور از بین میره یا باید درمان بشه

  admin پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 4:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد عزیز
  باور کنید چه شما و همه دوستانی که پیگیر حل مشکلشان هستند ،فقط از طریق مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلشان تشخیص داده شده و قابل حل می باشد.موفق باشید

محسن پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 1:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام من حدوده 40روزه پیش از ناحیه مقعد با جنس مخالف رابطه داشتم که چند روز پیش متوجه بروز چند لکه ی قرمز رنگ کوچک و یک لکه ی قهوایه روشن در حدوده دوسانت در دوسانت در زیر شکم در اطرراف التم شدم ممنون میشیم اگه پاسخ سوال منو بدید که بدونم ایا خطرناک هستش یا ن
با تشکره فراون محسن

  admin پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 4:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محسن عزیز
  خب رابطه نامتعارف مقعدی مشکلات و عفونت های خاص خودش رو داره و توصیه ما هم اینه که حتما مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید.موفق باشید.

محسن پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 1:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

و اگر امکانش هست بفرمایید که علت وجود همچین لکه هایه پوستی چه چیزی میتونه باشه
با تشکر

محمدرضا پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 8:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز، من 14 سالمه و بیماریم کپی فوردایس هستش البته نه کل آلتم دون دون باشه کنار ختنه گاه و کنار آلتم عقبش،شما گفتید این فوردایس مشکلی نداره و فقط اگه خواستیم برای زیبایی میتونیم لیزر کنیم سوال من اینه که با گذشت زمان این فوردایس خوب نمیشه؟ ممنون

مهدیه یکشنبه 22 مرداد 1396 - 10:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من مدتیه ک در قسمت لابیا اون لبه های بیرونی واژنم دونه های ریز سفید رنگیو دیدم وقتی بشون دست میزنم مثه دونه های گرد ریزیه ک میاد تو دستم ولی ن دردی ن خارشی ن سوزشی هیچی ندارم،قبلن نبودن الان چند ماهه ک میبینم اینجوره میترسم چیزی باشه :(ممنون میشم راهنمایی کنید

  admin دوشنبه 23 مرداد 1396 - 3:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهدیه خانم گرامی
  برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.

  admin دوشنبه 23 مرداد 1396 - 3:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهدیه خانم گرامی

  برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.

Armin دوشنبه 23 مرداد 1396 - 5:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
من حدود ٤ سال پيش دانشجوي شمال بودو و تقريبا هر روز در دريا شنا ميكردم و رابطه ي بدون كاندو هم داشتم،وبعد از مدتي لكه هاي قهوه اي رنگي بر روي آلتم پديدار ميشد و خودبهخود محو ميشد و از انجايي كه من اطلاع كافي نداشتم به دكتر مراجعه نكردم و فكر ميكردم يك نوع جوش هست،اخرين بار هم دوسال پيش پديدار گشت و بعد از ان ديگه بوجود نيامد،از يك سال پيش من حس جنسيمو تقريبا از دست دادم يعني اصلا به حالت نعوظ نميتوانستم برسم،ولي بعضي وقتا به نعوظ ميرسيدم،از انجايي كه ورزشكار هستم فكر ميكردم به خاطر استغاده از مكمل هايي است كه مصرف كردم،الان نزديك شش ماهه كه ورزش نميكنم و از دو ماه پيش دور كلاهك آلتم دانه هاي ريز همرنگ التم پديدار گشته و كلاهك التم هم انگار ترك ترك شده از ديروز هم احساس ميكنم اين دانه هاي ريز به كلاهكم سرايت كرده و همچنان حس جنسي ام بر نگشته، ممنون ميشم راهنماييم كنيد :(

  admin پنجشنبه 9 شهریور 1396 - 11:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  شما باید هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید و متاسفانه شما با سهل انگاری این قضیه رو نادیده گرفتین و همین باعث بدتر شدن وضعیت شده ،امیدوارم سلامتیتون رو بدست بیارید.

Armin دوشنبه 23 مرداد 1396 - 7:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد اينكه احتمال داره عصب مركزي رو هم درگير كنه!؟
چون دو ماهه پرش عضلاني در همه ي قسمت هاي بدنم دارم

معراج پنجشنبه 26 مرداد 1396 - 2:11 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دكتر عزيز من مدتيه ك اطراف ناحيه تناسليم (دقيقا بغل دستگاه تناسلي ،روي ران ها ) به خارش افتاده و قرمز رنگ شده پوستم ، نميدونم از چيه ؟ آيا خطرناكه؟!

Vida جمعه 27 مرداد 1396 - 7:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام تو رو خدا جواب بدید من و همسرم دچار زگیل تناسلی هستیم که دکتر واسمون واکسن تجویز کرد و یه ژل(پماد) از دو روز قبل از مصرف داروها تمام بدنم دچار خارش های خفیفی شده و هنوز هم خارش دارم به نظر شما این یک بیماری خطرناک نیست؟

  admin پنجشنبه 9 شهریور 1396 - 11:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام خدمت شما
  دوست گرامی زگیل تناسلی بیماری قابل انتقالی هست و باید حتما زیر نظر پزشک دوره ی مراقبت و درمان رو سپری کنید،لطفا هر موردی پیش اومد رو به پزشکتون گزارش کنید،امیدوارم هر چه زودتر خودتون و همسرتون سلامتیتون رو بدست بیارید.

علی شنبه 4 شهریور 1396 - 3:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.پونزده سالمه چند سالیه که روی آلتم لک های قهوه ای رنگ حدود بیست تا سی تا اندازه های مختلف وجود داره میخواستم بدونم درمانش چیه ممنون

farshad شنبه 11 شهریور 1396 - 2:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بنده 15 سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .

  admin یکشنبه 12 شهریور 1396 - 5:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام فرشاد جان
  لطفا به پزشک مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود.

  مهدی پنجشنبه 26 مهر 1397 - 1:07 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  فرشاد من هم همین مشکل رودارم شماچیمار کردی برای درمان میتونی منم راهنمایی کنی یا یکی ازادمین ها راهنمایی کنه

سرباز یکشنبه 12 شهریور 1396 - 11:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام روی تنه ی الت من یک دونه شبیه به جوش زده ک خیلی کوچک و بی درد بود من اول فک کردم جوشخ و اونو کندم ولی الان جاش مونده و برجستس به اندازه ی یک سر سوزنه..میخواستم بدونم از نظر شما این بیماریه یا عادیه؟شبیه به عکسی ک راجب مولوسکوم گذاشتین فقط برای من فقط یه دونه از اون سفیدیاس

  admin دوشنبه 13 شهریور 1396 - 12:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  مولولسکوم یا زگیل آبکی تعریف میشه،که شما نیز برای تشخیص و نحوه پیشگیری و درمان حتما به متخصص مراجعه کرد،موفق باشید

mahdi پنجشنبه 16 شهریور 1396 - 10:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر
مدتی هست که در روی الت تناسلی من محل اتصال به بیضه به خارش افتاده و قرمز است و پوست ان نازک شده است من قبلا خودارزایی میکردم و حدود دوماه ترک کرده ام من ۱۵ سالمه و خیلی میترسم ایا با پماد یا چیزی خوب میشه؟
خیلی میترسم لطفا کمکم کنید??

  admin جمعه 17 شهریور 1396 - 1:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهدی جان
  سعی کن آرامش خودت رو از دست ندی،بهتره از نردیک به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنی و اگر میتونی با پدر یا برادرت که باهاشون راحت تری قضیه رو درمیان بگذاری و به پزشک بری ، بدون والدین دکتر هم بری فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،آرزو دارم هر چه زودتر سلامتیت رو بدست بیاری،موفق باشی.

mahdi پنجشنبه 16 شهریور 1396 - 10:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایا بدون دکتر رفتن خوب نمیشه کرد اگه نمیشه باید چه دکتری برم؟
وایا بدون والدین میتونم برم؟

مسعود یکشنبه 19 شهریور 1396 - 8:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام بنده سر الت تناسلیم چند لکه قهوه ای پدیدار شده و در حالت نعوظ لکه ها قرمز هستن انگار خون جمع شده و دردی هم ندارن تشخیص شما چیه؟

  admin یکشنبه 19 شهریور 1396 - 9:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مسعود گرامی
  لطفا مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید چون تنها از این طریق قابل تشخیص و درمان است،موفق و سلامت باشید

نیما یکشنبه 19 شهریور 1396 - 8:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

Slam khaste nbashid mn 21salm va sarbazm cand vaghti hast roi post bizm cand ta lke sfid albte ykm barjasts hm hst b vjod amde va vaghti post mikshe cizi dide nmishe dr zmn kharsh hm dare v misoze ltfan rahnmaii konid daroi mord niazm bghid mmnon

  admin یکشنبه 19 شهریور 1396 - 9:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام نیما جان
  بیماری های ناحیه تناسلی رو میشه از طریق مراجعه حضوری تشخیص داد پس سعی کن حتما به بهداری مراجعه کنی تا در صورت نیاز به پزشک متخصص پوست ارجاع بدن،امیدوارم سلامتیتون رو به دست بیارید.

amir mohammad چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 3:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من مدت چند روز هست که بین کیسه بیضه و ران پام حاتت سوختگی و پوست پوست شدن داره همراه با سوزش و خارش مثل اینکه پوست ان قسمت میخواد کنده بشه ممنون میشم راهنماییم کنین

  admin چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 9:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر جان
  امکانش هست که هم حساسیت و در اثر گرما باشه و هم عفونت باشه و تنها راه تشخیص هم مراجعه حضوری به متخصص پوست هستش،امیدوارم زودتر سلامتیت رو بدست بیاری.

مازیار پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 8:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما مدیر گرامی من 3 روز پیش موقعی که داشتم آلتم رو میشستم با صحنه ترسناکی مواجه شد بعد از دستشویی و شستن آلت دیدم رو آلتم یه چیزی مثل آفت بود مثل پوسته بدن بود ولی نرم مانند بود دست زدم از آلتم جدا شد انگار اون چیز آفت ماندد پوسته چیزی بود بعد تمام آلتم پوسته پوسته شد البته یه جیز دیگه هم جدا شد خیلی میترسم اون چیز کوچیک که با دست زدن به دستم چسبید و به راحتی کنده شد درحالی که میخواستم فقط لمش کنم زگیل یا تبخال باشه دردم نداشت

  admin پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 10:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مازیار عزیز
  پیشنهاد ما به شما و به تمام عزیزانی که دچار این اختلالات پوستی میشن اینه که حتما باید از طریق مراجعه حضوری به پزشک و متخصص پوست مراجعه تا هر چه سریعتر تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام شود و صرفا از طریق مجازی نمی توان آن را بررسی کرد، امیدواریم هر چه سریعتر سلامتیتون رو بدست بیارید.

Nima جمعه 31 شهریور 1396 - 10:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ببخشید اقای دکتر برای اولین بار دیشب سکس داشتم 16 سالمه یه لکه قرمز بدون خارش بدون سوزش روی پوست التم هستش لکه ن بزرگه ن مث کیسته هیچی نیست فقط یه لکه قرمز رنگ به شکل بنفش زیر پوست التمه بی زحمت میتونه چی باشه

حمید یکشنبه 2 مهر 1396 - 9:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چند وقتی هست دو لکه تیره رنگ بر روی کلاهک آلت خود مشاهده کردم و این مسئله منو نگران کرده.
جوانی 25 ساله هستم و مجرد، رابطه و نزدیکی نداشته ام.
لطفا راهنمایی بفرمایید

hamid دوشنبه 3 مهر 1396 - 1:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ببخشید من در ران سمت چپ و راستم تو لکه ی قهوه ای به وجود امده است که نزدیک به بیضه هام است یکی هم بزرگتر روی چپ مثانم هست دوسه بارم با دست کشیدم کم رنگ شده ولی نرفته

farshad شنبه 8 مهر 1396 - 6:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بنده ۱۵ سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .

  admin سه شنبه 11 مهر 1396 - 10:34 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام فرشاد عزیز
  شما باید به متخصص پوست مراجعه کنی تا مشکلت از نزدیک تشخیص و درمان شود.

Rezvan یکشنبه 9 مهر 1396 - 4:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من چندماهي هست بالاي كليتوريس يه لكه دو ميليمتري زده كه اصلا شباهتي به بيمارياي بالانداره رنگشم تيرس،نه درد داره نه سوزشي ففط روزي يه بار خارش داره با تحريك ناخن هم خارش ميگيره دكتر زنان رفتم متوجه نشد چيه پماد هم داد بازم خوب نشد رفتم دكتر عمومي اونم ديد متوجه نشد چيه با پمادهم خوب نشد نميدونم ديگه بايد چيكار كنم

  admin سه شنبه 11 مهر 1396 - 10:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست گرامی
  میتوانید به متخصص پوست مراجعه کنید تا هر چه سریعتر مشکلتان حل شود.امیدواریم همیشه سالم باشید.

نازنین چهارشنبه 12 مهر 1396 - 6:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ببخشید من روی لب های کوچک داخلی ناحیه تناسلیم،لکه های تیره رنگ وجود داره….ولی برجسته نیستن و خارشو سوزش هم ندارن
نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟

  admin سه شنبه 18 مهر 1396 - 7:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام نازنین خانم گرامی
  بهتر است که پیگیر باشید و حتما به دکتر مراجعه کنید تا مطمئن بشید،امیدواریم سلامت باشید.

حمید دوشنبه 17 مهر 1396 - 11:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دکتر من28سالمه و دور لبه های التم ورم های نقطه ای با فاصله بیرون امده ورنگش سفید شکل هست علتش چی میتونه باشه پیش دکتر رفتن برام سخته اگه امکانش هست یه توضیح و راهنمایی شما میتونه نجات بخش باشه ممنون

  admin سه شنبه 18 مهر 1396 - 7:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام حمید جان
  تنها راه تشخیص بیماری به صورت حضوری می باشد و بهتر هست حتما از نزدیک بررسی بشه و باور کنید که به صورت آنلاین نسخه پیچید چون بیماری های تناسلی حساس هستند و نیازمند پیگیری توسط پزشک متخصص هستند امیدوارم سلامت باشید.

محمد دوشنبه 17 مهر 1396 - 8:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
35 ساله هستم . دو روزه که سمت راست التم از زیر ختنه گاه به اندازه 1 سانت تغییر رنگ داده و مانند سوختگی شده که بعضی مواقع سوزش همراه با خارش دارم . حالت پوست مانند سوختگیه سطحی شده . چند ماه پیش هم همین اتفاق افتاد و بعد از چندروز استفاده از پماد استریل خوب شد . لطفا راهنمایی کنید .

Mehdi1 سه شنبه 18 مهر 1396 - 8:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
روی کلاهک الت ی دونه سیاه در اومده
قبلا دوتا بود یکیشو در اوردم برطرف شده ولی این یکی رو پیگیرش نشدم ینی سخت تره در اوردنش میخواستم ببینم چیه و دلیلش چیه؟

Fatima جمعه 21 مهر 1396 - 2:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام وقت بخیر.۲۳ سالمه و نزدیک ب یک سال هست ک عروسی کردم.چند روزه وقت شست و شو احساس سوزش میکنم روی قسمت خارجی آلتم.و کنار لبه های مهبلم خط های صافی مثل بریدگی دیده میشه انگار یه زخم تازه بریده شده است.در دو طرف مهبلم هست یک طرف حدود ۵ الی ۶ سانت طرف دیگه نیم سانت شاید.هیچ کدوم از علایم که توی سایت ها نوشته رو شامل نمیشه.راستش یکم ترسیدم و چون روی آلت همسرم زگیل گوشتی دیدم فکر میکنم ک به من هم سرایت کرده. از طرف دیگه حدود ۸ ماه هست ک لیزر موهای زاید هم انجام میدم ممکنه ناشی از اون باشه درحالی ک تابه حال هیچ گونه سوختگی یا حتی جوشی هم نداشتم و از اخرین لیزرم دوهفته میگذره.
اگر میتونید راهنمایی کنید اقای دکتر با تشکر

  admin جمعه 21 مهر 1396 - 10:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام فاطیما خانم گرامی
  حتما به یه پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود و اطمینان حاصل شود،امیدواریم همیشه سلامت باشید.

امین یکشنبه 23 مهر 1396 - 0:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دورود جناب دکتر. من سر التم یکی دوتا لکه قرمز کوچیک پیدا شد که پیش خودم فک کردم عرق سوز شده. یدونه پماد کالاندولا رو استفاده کردم که متاسفانه الان لکه ها یجورایی بیشتر شدن و تقریبا مث جوش جوشی شدن زیر پوست و خیلی کم ب نظر میاد. و گاهی پوست سر التم ب خشکی میزنه و سفید میشه یخورده و خیلی کم. در تمام این مدتها و الان هیچ گونه احساسی مث خارش یا درد یا هیچی نداشتم. ایا ممکنه بیمارس پوستی داشته باشم که مثلا مسری هم باشه؟ از چ نوع کرم یا پمادی استفاده کنم؟

وحید یکشنبه 7 آبان 1396 - 2:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید پسری ۱۶ ساله دارم که خطنه اش با نخ معمولی بود و دکتر ….. هم گفت که اشکالی ندارد حالا کیست های بر روی التش دورش به وجود اومده که اس داخلش چیز هایی سیاه رنگ و مثل سنگ بیرون میاد و کمی چرک پیش دکترم دوسال پیش بردم گفتن گوشت میاره خوب میشه ولی نشده چه کنیم

  admin جمعه 12 آبان 1396 - 1:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام وحید جان
  تنها راه بررسی آن معاینه مجدد توسط پزشک متخصص هست

ارین شنبه 13 آبان 1396 - 1:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من مشکل شماره یک رو دارم (برامدگی های ریز زیر پوست )درمانش به چه وسیله ای انجام میشه؟

هوشنگ جمعه 26 آبان 1396 - 0:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر من سر آلتم حالت زگیل های کوچکی هست که هنگام نزدیکی همسرم هم عذاب میکشه و کشاله ران و واژنش حالت زخم میشه باید چیکار کنم به چه دکتری مراجعه کنم

مهدی شنبه 27 آبان 1396 - 3:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر
من چند وقتی که روی آلتم لک های سفید به وجود اومده بعضی موقع ها احساس خارش هم میکنه میخاستم بدونم قابل درمان هستیش با لیزر ممنون از راهنمایتون

علی اله یاری دوشنبه 29 آبان 1396 - 6:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر من چجوری میتوانم با شما ملاقات کنم لطفا تلفن و آدرس مطب خودتون رو برام بفرستید. متشکرم

رضا چهارشنبه 1 آذر 1396 - 9:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب دکتر
انتهای التم بعضی روزا پوسته پوسته خشک میبینم
ن دردی داره ن خارشی علتش چی میتونه باشه

یعقوب دوشنبه 13 آذر 1396 - 4:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . ۱۶ سالمه
من از تقریبا ۱ سال پیش زیر کلاهک الت م چند دونه سفید کوچک زده که درد و سوزش نداره وقتی هم فشارش می دم نمی ترکه . جدیدا یک لکه ی بزرگ سفید یه کم پایین تر از کلاهک به وجود اومده (زیر التم) ( این لکه مثل غده هستش) . امروز هم داره شروع می کنه به زدن دور کلاهک
کمکم کنید باید چه کار کنم

Ramin پنجشنبه 23 آذر 1396 - 0:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من یک ضایعه دوسه میلیمتری روی آلت تناسلی ام ایجاد شده وروز چهارم بزرگ تر شده است همراه با خارش علت و درمانش رو بگید ممنون میشم

Ali پنجشنبه 23 آذر 1396 - 5:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام در ناحیه شرمگاهی چیزهایی مانند جوش های قرمز داره خیلی میترسم میشه لطفا جواب بدین

حمید سه شنبه 5 دی 1396 - 0:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خیلی وقته ک روی تنه آلتم دونه های ریزی هست(نمیدونم زیگیله یا پاپول)،الان نمیدونم باید پیش چ دکتری برم.
بیضه و کلاهک نیستا،دقیقا ۶تا ضایعه کوچیکه.درد و خارش و خونریزی هم اصلا نداره.
ممنون میشم جوابمو بدید

  admin سه شنبه 5 دی 1396 - 11:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام حمید عزیز
  میتوانید به متخصص پوست مراجعه کنید،امیدوارم همیشه سلامت باشید.

n.. چهارشنبه 6 دی 1396 - 3:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید من دیشب واکسن گارداسیل مرحله اول رو تزریق کردم ولی درمانگاه تزریق کردتوی ماهیچه پا یعنی توی باسن ولی حالا که نگاه میکنم توی اینترنت همه میگن باید توی بازو بزنی آیا مشکلی پیش میاد تاثیر داره یا فرقی نمیکنه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  admin پنجشنبه 7 دی 1396 - 2:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام به شمادوست عزیز
  طرز استفاده از واکسن گارداسیل:این واکسن به صورت عضلانی و در سه نوبت و در هر ۲ ماه یک بار باید با تجویز پزشک تزریق گردد.و تزریق در باسن هیچ مورد ندارد و درست انجام گرفته
  موفق باشید

محمد پنجشنبه 14 دی 1396 - 5:26 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید من ۱۵ سالم هست ولی پشت آلت تناسلیم زیر کلاهک مثل چند تا جوش ریز هست که سرش سفیده و کوچیکه این چی هست ؟ آیا مشکلی هم داره ؟

  admin پنجشنبه 14 دی 1396 - 10:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد جان
  برای بررسی بیشتر باید از نزدیک معاینه بشی ،لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید،موفق باشید.

محمد پنجشنبه 14 دی 1396 - 11:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

منظورم روی آلت هست نه کلاهک و هیچ کدام از این بیماری های که توی سایتتون هست نبود. به صورت خیلی کوچیک هست که همین گفته من هم یک نفر بنام احمد یوسفی در نظرات بالا گذاشته بود البته نمیدونم اون باشه

محمد پنجشنبه 14 دی 1396 - 11:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ولی خیلی ممنون همیشه موفق باشید خدا پشتت پناهتون بخاطر کمکتون به مردم ?

  admin پنجشنبه 14 دی 1396 - 11:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  محمد عزیز
  ما هم ممنونیم از حمایت و دلگرمی شما،موفق باشید.?

محمد جمعه 15 دی 1396 - 1:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

داداش رفتم سایته خوب بود ولی تقریبا مثل دان فوردایس سا پاپول هست دقیق هم نمیدونم ولی ۳ تا بیشتر نیست و روی پست آلت در پشت آلت هست . ولی ممنون

فرزاد پنجشنبه 21 دی 1396 - 10:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقاي دكتر .من چند روزي هست كه متوجه يك گره سفت زير پوست الت تناسليم شدم كه كه تقريبا تو وسطاي الت پيدا شده و احساس ميكنم رو يكي از رگ هاست وقتي فشارش ميدم يكم درد داره و سفت شده نگرانم دليلش چي ميتونه باشه .

  admin یکشنبه 24 دی 1396 - 2:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام فرزادجان
  باید از نزدیک معاینه بشی تا بررسی بشه،امیدوارم موفق باشید.

امیررضا یکشنبه 24 دی 1396 - 2:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ببخشید جدیدا در التم یک لکه کوچک قرمز بوجود اومدهدخوب میشه یا نه

  admin یکشنبه 24 دی 1396 - 2:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر رضا جان
  اگر لکه ای که میگی جزو لکه های ذکر شده در این مقاله بود باید دوباره با دقت بخونی،ولی برای تشخیص و اطمینان بهتر حتما به پزشک مراجعه کن،موفق باشی.

فرزاد دوشنبه 25 دی 1396 - 1:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي دكتر الان كه خوب فك كردم و بررسيش كردم يادم اومد يه جوشه و توي قسمت پايينش قرار داره يادمه يه جوش سفيد بود از همون جوشايه توي صورت كه دستكاريش ميكني حالت عفونت پيدا ميكنه داخل جوش الان اينم همين حالته فقط گره كرده راه خروج نداره

محمد دوشنبه 25 دی 1396 - 1:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشيد چند روزيه كه روي بيضه هام ميخاره و اگر بخارونمش به شدت تحريك ميشه و شروع ميكنه به خارش سريع من سوزش زيادي ندارم يه چند روز خوب شده بود ولي پوسته هاي مرده از بيضه هام ميريخت تا امروز كه يكمي خاريد منم خاروندمش دو باره شروع شد سمت راست بيضه هام بعد از خارش يكمي خيس ميشه لطفا كمكم كنيد روم نميشه به كسي بگم خطرناكه اين موضوع؟؟

محمد دوشنبه 25 دی 1396 - 11:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و عرض خسته نباشيد بنده مشكل خارش بر روي كيسه ها بيضم دارم و نه دون دون شدگي ميبينم و نه چيزي ولي بعضي وقت ها بشدت ميخاره و با خاروندنشم بدتر ميشه از بس هاروندمش يك حال پوست پوستي پيدا كرده و يه دونه هاي فهوه اي رنگ هم از كييه هاي بيضم ميريزه خواهش ميكنم كمك كنيد چيز خطرناكيه؟؟من روم نشده به پدرم بگم اين قضيه خطرناكه لطفا جواب بديد خواهش ميكنم

  admin چهارشنبه 27 دی 1396 - 2:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد عزیز
  امکان هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد،سعی کنید خونسرد باشید و با یکی از نزدیکانتان که احساس راحتی می کنید قضیه رو در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید،امیدوارم همیشه سلامت باشید.

مهدی سه شنبه 26 دی 1396 - 6:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.من روی پوست الت ناسلیم یه لکه سیاه با اندازه متوسط هس که وقتی اون تکه پوست رو میکشم خیلی کم رنگ میشه.میشه بگید چی هس ممنون

  admin چهارشنبه 27 دی 1396 - 2:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  مهدی جان
  اگر سوال شما جزو عفونت های ذکر شده در این مقاله نبود،توصیه میشه حتما به پزشک مراجعه کنی.موفق باشید

بهرام چهارشنبه 27 دی 1396 - 8:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما .چندماهی است ک روی آلت تناسلیم دقیقا روی کلاهک لکه هایی هستش اول دوتا بود الان شده سه تا.بنظرتون ازعفونته یا مشکلاته هورمونی؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  admin جمعه 29 دی 1396 - 0:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام بهرام عزیز
  باید از نزدیک بررسی و معاینه بشید تا تشخیص داده شود و امکان بروز هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد,امیدوارم همیشه سلامت باشید.

علی بلوچی جمعه 13 بهمن 1396 - 11:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام تقریبا یک هفته میشه پوست کلاهک الت تناسلی در قسمت زیرین عفونی وچرکی شده وبوی بدی هم میده پوست اون قسمت هم نازک شده چکار کنم

  admin دوشنبه 16 بهمن 1396 - 10:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام علی عزیز
  باور کنید پاسخ به این سوال جز بررسی ازنزدیک و مراجعه حضوری نمی‌توان تشخیص درستی داد، پیشنهاد میکنم بدون هیچ خجالت و استرسی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بهتر به نتیجه برسید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.

majid یکشنبه 15 بهمن 1396 - 6:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متن پیام شما :سلام و خسته نباشید خدمت شما
من یه مدت لیدوکایین میزدم به التم
بعد همون موقع یه تیکه زیر التم کمی اندازه یه بند انگشت انگار سوخت با اون لیدوکایین
بعد یه سال بیشتر میگذره چیزی نزدم تا حالا
بعد پوست اون قسمت هم انگار نازک شده و الان که از کرم موبر استفاده میکنم
اونجا میسوزه و حساسیت میکنه و قرمز میشه اون تیکه

چیکار کنم
لطفا کمک کنین خیلی فکرم خرابه

  admin دوشنبه 16 بهمن 1396 - 10:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مجید عزیز
  موبرها چون احتمال حساسیت زایی دارند را نباید در ناحیه تناسلی استفاده کرد پیشنهاد میکنم حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.

محمد سه شنبه 17 بهمن 1396 - 11:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر
من در ناحیه پوست بیضه و کیسه بیضه مشکلی دارم که تشدید شده. خارش و سوزش زیاد دارم که اگه بخارونم ترک ترک میشه و مرطوب میشه که لزج و بی رنگه و بعد که خشک شد پوسته پوسته میشه.نمیدونم چکار کنم. ممنون میشم کمکم کنید.

  admin دوشنبه 23 بهمن 1396 - 4:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد عزیز
  لطفا هر چه سریعتر بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک مراجعه کنید,موفق باشید.

الهه چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 5:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر من یه خانم 21 سالمه حدود یک روزه احساس سوزش درون واژن دارم میشه بگین که بخاطر چیه.و باید چیکارکنم

  admin دوشنبه 23 بهمن 1396 - 3:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام الهه خانم گرامی
  لطفا به متخصص زنان مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود,سلامت باشید.

khabatdousti پنجشنبه 19 بهمن 1396 - 1:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید من سر کلاهک آلت تناسلی ام یه نقطه نقطه ریز زده بود الان داره پاین تر هم میزنه چکار باید بکنم تورو خدا راهنمای کنید ممنونم

  admin دوشنبه 23 بهمن 1396 - 3:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام خبات جان
  اگه جواب سوالت رو داخل مطلب بالا پیدا نکردی پیشنهاد میکنم حتما از نزدیک به پزشک مراجعه کنی,سلامت و موفق باشی.

Ebrahim جمعه 20 بهمن 1396 - 9:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام از دوران کودکی تا الان مدام یک کرمک های سر سیاهی در روی پوست آلت تناسلیم سوراخ ایجاد میکنم و زنده نیستند فقط رشد میکند و هربار که آنان را در می آورم دوباره به وجود می آید . لطفا کمک کنید

  admin دوشنبه 23 بهمن 1396 - 4:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام ابراهیم عزیر
  لطفا ازنزدیک به پزشک مراجعه کنیدو در این مورد سهل انگاری نکنید,سلامت باشید.

امیر یکشنبه 22 بهمن 1396 - 12:46 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و تشکر از شما. من حدود یکماه با یک خانوم رابطه جنسی بدون کاندوم داشتم که بعد از 6 مرتبه نزدیکی ایشون به بنده گفتن که دارای قارچ میباشم و به ایشون منتقل کردم در صورتی هیچ گونه علایمی در بدن و ناحیه تناسلیم وجود ندارد (از قبیل درد، سوزس، قرمزی، خال و…) من به ایشون گفتم مشکلی ندارم و مشکل از خود شما بوده. یک ماه بعد با خانوم دیگری دقیقا اتفاق مشابه افتاد و ایشون هم گفتن من مشکل قارچی دارم. آیا واقعا امکان دارد من بدون هیچ گونه علایمی دارای قارچ باشم و اگر جواب بله هست راه درمان چیست ؟ ممنون میشم جواب بدین

  admin دوشنبه 23 بهمن 1396 - 4:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر عزیز
  علائم قارچ در آقایان می‌توان به التهاب، قرمزی، سوزش، خارش و بعضا پوسته‌ریزی و ترشحات سفید رنگ از دستگاه تناسلی اشاره کرد.خود رابطه جنسی متعدد با افراد بیگانه و رابطه محافظت نشده عفونت هایی را به دنبال دارد,چنانچه اگه دارای این علایم نیستید برای اطمینان به پزشک مراجعه تا از نزدیک بررسی شود,موفق باشید.

Ebrahim دوشنبه 23 بهمن 1396 - 9:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام میشه لطفا بگید برای این بیماری کرمک های پوستی به کدوم پزشک مراجعه کنم؟

  admin چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 8:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام ابراهیم جان
  به متخصص پوست مراجعه کنید,سلامت باشید.

حاج محسن سه شنبه 8 اسفند 1396 - 6:38 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام خدمدتون عرض کنم که من امسال برای زیارت خانه خدا عاضم مگه بودم ولی در اونجا شیطون گلمون زد و با روسپی های اونجا وارد رابطه ی جنسیه بدون کاندوم شدم و یک هفته بعد بر روی کلاهکم قارچ های بزرگی به اندازه لوبیا مشاهده کردم خواستم بدونم که آیا مشکل دارد یا نه با تشکر و سپاس از زحمات شما حاج محسن

  admin سه شنبه 8 اسفند 1396 - 1:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست گرامی
  بله پیگیر باشید و حتما به پزشک مراجعه کنید،موفق باشید.

مهران شنبه 12 اسفند 1396 - 1:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام : مدت چندساله که مبتلا به ضایعه آنژیوکراتوم بر روی پوست کیسه بیضه هستم، تمامی نقاط ضایعه بر روی مویرگها قرار دارند، هیچ دردی وجود نداره اما اگر تصادفا بخش زبری از لباسم به اون نقاط کشیده بشه ،خونریزی اون به سادگی بند نمیاد، تاحالا اقدام نکردم چون از مشکلات ناخواسته بعدی بیم داشتم، لطفا مطمئن ترین روش حل این مشکل رو بفرمایید، با تشکر از زحمات شما گرامیان.

  admin جمعه 18 اسفند 1396 - 11:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهران گرامی
  توصیه میکنم بدون هیچ ترسی از نزدیک به پزشک مراجعه کنید,امیدوارم سلامت باشید.

سهیل دوشنبه 14 اسفند 1396 - 0:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر . میخواستم بدونم من الان چند روزیه که دقیقا روی پوست کلاهک دونه دونه شده . من مطالب رو خوندم ولی هیچ کدوم از عکس هایی که از بالا بود رو من ندارم فقط روی کلاهکم دونه دونه خیلی ریز به وجود اومده .من فقط خود ارضایی داشتم .

  admin جمعه 18 اسفند 1396 - 11:22 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سهیل جان
  برای بررسی بیشتر حتما به پزشک مراجعه کنید.

soheil چهارشنبه 16 اسفند 1396 - 3:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من کشاله رانم دچار خارش وپوسته پوسته میشه ویکم تیره تر از جاهای دیگست بعضی وقتها هم بعد از حمام یه حالت سفیدک مثل رد صابون که خشک میشه روی کشالم میمونه که وقتی مرطوبش میکنم از بین میره میشه کمکم کنید ایا بیماریه بدی هستش

  admin جمعه 18 اسفند 1396 - 11:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سهیل عزیز
  برای بررسی بیشتر حتما به پزشک مراجعه کنید.

هلن چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 10:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و وقت بخیر
دکتر حدود ۷ سال پیش چنتا لکه قهوه ای روی قسمت دستگاه تناسلیم روی لابیا و کلیتوریس ظاهر شد .ب دکتر زنان مراجعه کردم گفتن قارچ و دارو دادن ولی خوب نشدم بعد رفتم پیش فوق تخصص پوست بیمارستان رازی که گفتن خال پوستی .الان بعدسال ها متوجه شدم تعداد این لکه های قهوه ای زیاد شده و باز پیش دکتر پوست رفتم بایه معاینه سرسری گفتن چیزخاصی نیس خال!!! ولی بااینحال من خیلی نگرانم چون تعدادشون زیاد شده خیلی مثلا ۷سال پیش ۳ لک بود الان حدود ۱۲_۱۵ تا شده
ایا درمانی هست ؟و یا اینکه نگران نباشم خال هستن؟
بنظر خودم بونووئید پالوزیس هستن ؟درمان این بیماری چیست؟
باتشکر????

  admin دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام هلن خانم گرامی
  تنها راه بررسی مراجعه به پزشک متخصص و کاربلد هستش,
  اگه ساکن تهران هستید به مطب دکتر انتظاری مراجعه کن.
  آدرس مطب : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
  امیدوارم سلامت باشید.

سهیل جمعه 25 اسفند 1396 - 0:04 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام با تشکر از پاسخ شما . من به دکتر ارئولوژی هم مراجعه کردم دکتر گفت احتمالا قارچ باشه . دارو افلوکساسین 300 – صابون Tricolcarbon T.C.C – پماد Triamcinolone بهم داد و گفت به مدت 2هفته استفاده کن . ولی منتهی هیچ تغیری من ندیدم که انجام بشه . الان واقعا نمیدونم باید به دکتر پوست مراجعه کنم یا همین رو ادامه بدم .الان سرتاسر کلاهک الات تناسلیم پر از زیگل های ریز شده انگار .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

  admin دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سهیل عزیز
  امیدوارم زود سلامتیت رو بدست بیاری,حتما به متخصص پوست مراجعه کن.
  اگه ساکنم تهران هم هستی؛
  آدرس مطب : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12

پویا جمعه 3 فروردین 1397 - 12:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.آقای دکتر خسته نباشید. من دیشب خود ارضایی داشتم و آلتم رو پوشانده بودم صبح که بیدار شدم دیدم یه لکه ی قرمز شبیه خون مردگی زیر آلتم پایین تر از کلاهک بوجود اومده ، خیلی نگرانم به خدا ، لطفاااا کمکم کنید من به شدت خجالتی هستم ????

رضا جمعه 3 فروردین 1397 - 12:42 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.ببخشید امروز صبح متوجه شدم که روی آلتم یک لکه ی قرمز شبیه به خون مردگی و بدون هیچ درد و خارشی بوجود اومده ، آیا ممکنه سرطان باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی میترسم

محمد سه شنبه 21 فروردین 1397 - 2:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دکتر جان من 16 سالمه
امروز دیدم بر روی تنه الت تناسلی خودم یه توده که صفت و هم رنگ پوست (یه جورایی زیر پوستم) ظاهر شده !! آیا خطر ناکه یا با انتی بیوتیک خوب میشه؟؟
درضمن بیماری مرواریدی هم دارم که گفتین نیاز به درمان نداره!

دانیال پنجشنبه 23 فروردین 1397 - 10:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من دانیال هستم ۱۶ سالمه از وقتی که یادمه زیز کلاهک قارچی آلتم یک سری چین خوردگی میدیدم و الانن هست و یک تیکشم مشکی رنگ شده و واقعا نه خونریزی داره و نه درد و کلا هیچی فقط و فقط یکم شکلش عجیبه یه چند تا جوش پاپول مرواریدی هم هست اما میخام بدونم این چین خوردگی ها چیه که اصلا شبیه هیچی نیست

مهدی چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 11:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر دو روزی میشه زیر آلتم جوش مانندی ایجاد شده رنگش هم رنگ پوسته ی خورده باد کرده ولی دقیقا درد جوش رو داره
میخواستم راهنماییم کنید ممنون

بهزاد پنجشنبه 30 فروردین 1397 - 3:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما دکتر شریف.
بنده مدت ۳ سال بود که روی آلتم برجستگی های بسیار ریز گوشتی نمایان شده بود. و با توجه به فعالیت های جنسی متعدد و مکرر بسیار بالا که متاسفانه قبل ازدواج داشتم و معاینات پزشک متخصص پوست که بدون آزمایش و به صورت معاینه چشمی تشخیص به زگیل تناسلی داده شد که پزشک معالجم تعدادی انگشت شمار از این زگیلها را در یک دوره به صورت صد در صد توسط اسید سوزاند منتها پس از چند ماه مجددا تعدادی از همین قبیل زگیلها رشد کرد. که با توجه به مطالعاتی که در اینترنت داشتم متوجه شدم این بیماری از ایدز هم خطرناکتره و غیر قابل درمان دائمیست و مدتها افسردگی و …. اما جالب اینجا بود که همسرم با وجود سه سال زندگی مشترک با من هیچگونه علائم ظاهری نداشت ولی با اینحال برای اینکه از سمت همسرم خیالم راحت بشه اون رو هم به پزشک زنان معرفی کردم ولی پزشک ایشون با آزمایشات پیشرفته ای که انجام دادن هیچ علامتی از زگیل تناسلی رویت نکردند. و بنده هم با گذشت ۵ سال و بدون رعایت مسائل درمانی یک سال و عندیست که همه ی زگیل ها که البته انگشت شمار بودند خود به خود ازبین رفته و هیچ نشانه ای از این بیماری ندارم. لطفا بفرمایید من از کجا مطمئن بشم که این بیماری رو دارم یا نه. با توجه به نظری که پزشک خودم قبلا داده؟

بهزاد پنجشنبه 30 فروردین 1397 - 3:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

البته که دو لکه ریز قهوه ای رنگ بدون برجستگی مثل خال مادرزادی عمومی ، روی پوست آلتم نمایان شده نمیدونم که خطرناکه یا نه. یه متخصصی تو سایتش نوشته بود این بیماریهایی که بر اثر تعدد روابط نامشروع به وجود میاد یک نوع عذاب معنویست و با توبه و عدم تکرار آن امکان داره معجزه بشه و خدا ترتیبی رو صورت بده تا سیستم ایمنی بدن از پس این ویروس سمج و غیر قابل درمان ، بر بیاد. شما هم معتقدید به اعجاز در روند درمانی یک بیماری صعب العلاج؟

بهزاد پنجشنبه 30 فروردین 1397 - 3:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا اگر مقدوره به سوالم پاسخ بدید ممنون میشم.

  admin سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 12:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  لطفا برای پرسش و پاسخ به سایت دکتر انتظاری مراجعه کنید.

مهدی دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 - 0:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چند روز قبل زیر لبه کلاهک آلت تنالسلی ام دو تا زخم خیلی کوچک و بدون درد و سوزش پیدا شد که بعد تبدیل به یه پوسته سفید شد و با شستن از بین رفت . اما دوباره همون دو تا پوسته سفید دیده میشه که البته خیلی کوچیکه . من متاهل هستم و هیچ رابطه دیگری نداشتم لطفا راهنمایی کنید .با تشکر

حامد سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 3:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان گلم . من ۲۲ ساله هم . چند سال پیش بعد از یه رابطه جنسی متوجه تورم وحشتناک بیضه هام شدم به شکلی که هر کدوم از بیضه ها به اندازه یه پرتقال کوچیک شده بود. علاوه بر بیضه آلت هم بسیار بزرگ شده بود. زخم هایی شبیه به تبخال هم روی الت و بیضه ها بوجود اومده بود. خلاصه خیلی ترسیدم منم مثل بقیه خجالت میکشیدم به کسی بگم ولی رفتم دکتر پوست با تجویز قرص و صابون خدا رو شکر خوب شدم. گفتم این تجربه بیماری پوستی رو باهاتون درمیون بذارم شاید به درد کسی خورد. راستی بهداشت اون ناحیه و استفاده از کاندوم بهترین راه برای پیشگیری هست . تنتون سالم

بهی دوشنبه 15 مرداد 1397 - 6:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.مدت چهار پنج ساله که یک لکه کوچک بالای لبها دچار خارش شدم.ابتدا پوست اون ناحیه به رنگ تیره بود بعد خشک با پوستی سفت و مثل پوست مار مشبک .در این مدت بعضی مواقع خارش کمی کمتر وگاهی خیلی زیاد بود اما تقریبا همیشه خارش داشت.جدیدا رنگ اون قسمت روشن شده، پوستش نرم وخارشش چند برابر به حدی که نمیتونم نخارونم ومتاسفانه زخم میشه وهمیشه زخمه .اما وسعتش همونقدره که پنج ساله پیش بودو بیشتر نشده. .میشه کمکم کنید.خانم هستم سی وهشت ساله

  admin دوشنبه 15 مرداد 1397 - 9:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست گرامی
  با عرض سلام بهتر است از نزدیک به متخصص پوست و یا متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

   Eraj جمعه 13 مهر 1397 - 11:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

   سلام شرمنده روی پوست آلت وکلاهکش زخمی شده دونه دونه سفید خشک که پوست میده رو ی زخمها وجاش به جای سوخته میمونه

ثریا جمعه 26 مرداد 1397 - 8:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من از امروز متوحه یه نقطه ی برجسته ووسیاه رنگ داخل لب ناحیه تناسلی شدم که بشدت ترسیدم ووحس میکنم دوتا دیگه هم هست که هنوز کمرنگ هستند در شوهرم چنین چیزی مشاهده نکردم و تا دیروز هم نبوده و یا اگه بوده خیلی کمرنگ و سطحی بوده و چند روز بود که حس خارش داشتم

محمد چهارشنبه 28 شهریور 1397 - 11:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید
چند وقتیه که روی بدنه آلتم زیر کلاهک یه لکه سیاه و خشک زده
چیکار کنم؟آیا نیاز مراجعه به پزشک هست؟
از علائم سرطانه؟

- شنبه 14 مهر 1397 - 9:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام 14 سالمه روی الت و کیسه بیضم دانه های سفیدی ظاهر شده بعضی وقتا هم خارش داره میخواستم ببینم مورد نگران کننده ایه

  admin پنجشنبه 19 مهر 1397 - 12:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیزم
  باید حتما از نزدیک توسط پزشکی متخصص بررسی بشه و نظر داد

سعید یکشنبه 15 مهر 1397 - 0:27 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام رو پوست آلتم به اندازه کم تر یک بند انگشت سیاه است رنگش با بقیه قسمت ها فرق داره کلاهک موقع خوابیده جمع میشه ولی در حالت نعوظ اثری ازش نیست راهنمایی کنید چی کار کنم؟

  admin پنجشنبه 19 مهر 1397 - 12:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیزم
  به صورتمجازی نمی توان مطمئن شد از بیماری های پوستی باید حتما از نزدیک توسط پزشکی متخصص بررسی بشه و نظر داد

   H جمعه 20 مهر 1397 - 0:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

   دکتر شما میگین دکتر متخصص برای بیماری پوستی آلت باید به کدوم دکتر متخصص مراجعه کرد ؟

    admin سه شنبه 8 آبان 1397 - 7:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    متخصصین پوست برای همه بیماری های پوستی میتونن تجویز کنن

محمد امین یکشنبه 22 مهر 1397 - 11:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۱۹ سالمه و از حدود ۳سال پیش خط های سیاه شبیه به رگ های واریسی به صورت حلقوی روی پوست آلتم به وجود اومده که با نعوظ کامل بیشتر معلوم میشه
میخواستم بدونم ایا به خاطر خود ارضایی به وجود اومدن؟
باید برای از بین بردنش به دکتر مراجعه کنم؟چه دکتری باید برم؟

M.A یکشنبه 22 مهر 1397 - 1:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۳ روزی هست ک دهانه و اطراف واژنم خارش و سوزش دارم
پریود هم هستم من حدس میزنم حساسیت ب نوار بهداشتیه (هرچند مارک نوار رو تغییر ندادم قبلا هم از همین مارک استفاده میکردم)
خطرناکه ؟ باید ب کتر مراجعه کنم ؟

  admin سه شنبه 8 آبان 1397 - 7:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اگر ادامه داشت و یا بدتر شد حتما به پزشک مراجعه کن

مهدی پنجشنبه 26 مهر 1397 - 1:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من پسره ۱۷ ساله ام
روی کلاهک التم یه لکه قرمز رنگه به اندازه نصفه بند انگشت و موقعی که خود ارضایی میکردم پوستش میرفت میسوخت و بعد که خوب میشد پوسته میداد من خود ارضایی رو گذاشتم کنار که خوب شه ولی نشد یه چند ماهی هست حدود چهار ماه چیکارش میتونم بکنم پیش کدوم متهصص برم بهتره؟
راهنمایی کنید ممنون میشم

فردین یکشنبه 6 آبان 1397 - 1:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای دکتر من پنجاه سالمه و مدتی است کشاله های رانم و کیسه بیضه و حتی مقعدم دچار خارش شدید مشه و پوس پوس می شه گاهی ترک هم بر می داره اخیرا هم سر آلتم هم لکه های قرمزی نمودار شده خواهشا راهنمایی کنید درمان بشم

  admin سه شنبه 8 آبان 1397 - 7:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیز از نزدیک باید به دکتر مراجعه کنید

امیر دوشنبه 5 آذر 1397 - 10:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوست عزیز
من دوساله متوجه دو تا شیار ب اندازه بند انگشت روی آلت تناسلیم شدم ک این شیار مثل یک حفره از دو طرف بازه و داخلش مواد سفید رنگ هست میدونید این شیار ها چی هست و ایا لازمه برم دکتر؟

  admin پنجشنبه 8 آذر 1397 - 10:46 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر جان
  حتما به پزشک مراجعه کنید

سحر سه شنبه 9 بهمن 1397 - 10:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام وقت بخير،من دختر ٢٩ساله هستم و چند وقتي هست متوجه لكه هاي مثل خال روي الت تناسليم هستم خارش و سوزشم ندارم ممكنه قارچ باشه؟زگيل ؟ميشه راهنماييم كنيم

  admin جمعه 12 بهمن 1397 - 2:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سحر خانم گرامی
  به این شکل که نمی توان بررسی کرد و نیاز به بررسی بیشتره
  بهترین راه مراجعه به پزشکی متخصص زنان است
  موفق باشید

آتنا چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 0:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من 30 ساله و مجرد هستم
روی لب بزرگ آلت تناسلی ام یه جوش قهوه ای کوچک هست که تازه متوجه آن شدم شبیه گوشت اضافه ولی خیلی کوچیک
گاهی با تحریک ازش خون میاد فکر می کنم یه خال عادی هست ولی نگران شدم اگر زگیل باشد

  admin جمعه 12 بهمن 1397 - 1:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام آتنا خانم گرامی
  بهترین راه تشخیص مراجعه به متخصص زنان هستش، و این شکل نمی توان تشخیص داد
  موفق باشید

omid سه شنبه 16 بهمن 1397 - 5:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید روی سر آلتم از زمانی که سربازی رفتم اینطوری شده ۲تا لکه گرد یکیش ۳میلی یکیش ۵میلی تقریبا همرنگ پوستم هستند فقط دور دایره نشانگر اینه که مشکلی دارم که تقریبا اونم به همون رنگه پوستم شبیه اما پررنگتر الان حدود ۱۲سال خیلی هم مراقبم از نظر تمیز بودن یا لباس زیر عوض کردن نمیدونم چرا اینطوری شده و خوبم نمیشه و بیشترم نمیشه متاهلم هستم رومم نمیشه ب کسی بگم ن دردی دارم ن خارشی اگه همینجا راهنماییم کنید ممنون میشم آقای دکتر

  admin پنجشنبه 18 بهمن 1397 - 12:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امید جان
  هیچ نیازی به خجالت نداره مشکلات این چنینی،بهترین راه اینه که از نزدیک توسط پزشک بررسی بشه و مطمئن شد
  موفق باشید

امیر شنبه 4 اسفند 1397 - 9:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام برای این بیماری ها به چه متخصصی مراجعه کنیم

  admin پنجشنبه 9 اسفند 1397 - 2:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  میتوانید به متخصصی پوست و در صورت لزوم به متخصص اورولوژی مراجعه کنید