پاسخ سوالات اساسی در زمینه خود ارضایی را اینجا بخوانید

دسته: آموزش روابط زناشویی
117 دیدگاه
سه شنبه - 1 تیر 1395

 

 

zz (2)

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب: دوست عزیز، حدس من اینه که شما از ابتدای ازدواج قادر به نزدیکی نبودین و به مرور زمان عادت کردین که از این راه ارگاسم رو تجربه کنین. این البته از یک جهت خوبه، چون خیلی از زوج هایی که نمی تونن رابطه برقرار کنن، کارشون به جدایی می کشه و شما تونستین راه دیگه ای پیدا کنین. اما در صورت مساله تغییری ایجاد نمی کنه. احتمالا شما (اگر خانوم هستین) مبتلا به «واژینیسموس» هستین؛ یعنی انقباض غیر ارادی عضلات واژن که نزدیکی رو غیر ممکن میکنه. من فکر می کنم شما هر چه سریع تر باید برای درمان این مساله اقدام کنین. بعضی متخصصان زنان ممکنه درمان واژینسموس رو بلد باشن اما توصیه می کنم به یک مشاور سلامت جنسی مراجعه کنین تا از درستی روش درمان مطمئن باشین. موفق باشین.

 

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب: دو نکته: اول اینکه این مشکلتون از نظر جسمی، با سابقه خود ارضایی که گفتین ارتباط نداره، ولی از نظر روانی ارتباط داره. شما فکر می کنین این طوری لذت می برین و در عمل هم همین اتفاق می افته. احساس و توانایی جنسی، به شدت تحت تاثیر ذهن ماست. اینجا از اون جاهاییه که «قانون جذب» معروف، به شدت کار می کنه. وقتی چیزیو تصور می کنیم، دقیقا همون اتفاق می افته. فکر می کنیم این طوری بیشتر لذت می بریم و دقیقا همون طور بهتر میشه. فکر می کنیم طور دیگه ای باشه، میل مون از بین میره و بعد از مدتی می بینیم که دقیقا همون اتفاق افتاد. پس اولین توصیه من اینه که تلقین و تکرار ذهنی منفی رو کنار بگذارین و در عوض سعی کنین این رو ملکه ذهنتون کنین که رفتارهای غلط گذشته روی شما هیچ تاثیر منفی ای نگذاشته و شما یک خانم کاملا نرمال هستین.

نکته دوم اینکه، خانم ها به لحاظ فیزیولوژیک به دو گروه تقسیم میشن: گروهی که ارگاسم رو از طریق واژینال راحت تر تجربه می کنن و گروهی که از طریق تحریک کلیتوریس راحت تر به ارگاسم میرسن. تحقیقات میگه 70 درصد خانوم ها از گروه دومن. این یعنی شما نباید فکر کنین که غیر طبیعی هستین، بلکه باید بدونین اکثریت خانوم ها مثل شما هستن و صرفا با نزدیکی نمی تونن ارگاسم رو تجربه کنن. اما تو همچین موقعیتی چه باید کرد؟ اولا رابطه زناشویی خوب، لزوما مترادف تجربه ارگاسم از طریق نزدیکی نیست. رابطه ای خوبه که تو اون هر دو طرف ارگاسم خوبی رو تجربه کنن؛ که ممکنه از طریق نزدیکی هم نباشه. ثانیا، تکنیک هایی وجود داره که خیلی از زوج ها کم کم یاد می گیرن یا اینکه مشاور می تونه به اونها یاد بده. در مورد شما، فکر می کنم باید مراجعه کنین تا مشاور ضمن آموزش این تکنیک ها، همسرتون رو هم نسبت به مسایلی که عرض کردم، توجیه کنه.

پاسخ: تفاوت این دو کار بر سر مسائل روحی و عاطفی می باشد.در رابطه زناشویی بدلیل تکمیل شدن نیاز غریضه جنسی توسط جنس مخالف,آرامش و احساس لذت در فرد ایجاد می شود.خود ارضایی می تواند به وسواس و اجبار برای فرد تبدیل شود.

پاسخ : ابتدا باید این عادت طی مشاوره بالینی ،بطریق علمی ترک نمود دوم یک فعالیت مستمر فکری و کاری برای خود خلق نمایید که باتوجه به جنسیت وسن شما میتواند متفاوت باشد مانند خواندن کتاب رمان یا بافتنی برای خواهران وکوهنوردی ومطالعه وورزشهای رزمی برای آقایان .دوم با یک تغذیه مناسب وعلمی میتوان عوارض جسمی آنراتا حدی برطرف نمود .

 

پاسخ : دوست محترم مطمئن باشید در صورت ترک خود ارضایی می توانید ضررهای وارده ناشی از آن را تا حدود زیادی جبران کنید فقط این ترک نیازمند زمان است و باید پشتکار و اراده داشته باشید.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب:دوست محترم،حین بالا رفتن حس جنسی در مردان بیضه های فرد برای ساختن و ترشح اسپرم ها آماده و در نتیجه آن جریان خون به سمت این ارگان ها افزایش می یابد. بدنبال کاهش این حس و تخلیه ی اسپرم ها از ارگان خون موجود در این عضو کاهش می یابد با توجه به سابقه ی شما در خود ارضایی و تغییر این شرایط در رابطه ی عادی و طولانی شدن مدت زمان فعالیت بیضه های شما و وجود جریان خون در بیضه ها این فشار به شما وارد می شود. بهتر است برای درمان این مشکل به متخصص اورولوژی مراجعه نمایید.

image_13930624433335

 

پاسخ :دوست محترم،جبران شدن عوارض این عمل، به میزان و شدت و مدت زمان انجام این عمل بستگی دارد. ولی در هر صورت هر مشکلی و بیماری، راه درمان و حل دارد. اگر با جدیت و به تدریج از آن مشکل رهایی پیدا کنید مطمئن باشید عوارض آن نیز به تدریج از بین خواهد رفت. پس نسبت به این موضوع نگران نباشید و با تکیه بر اراده جدی خود و تلاش بیشتر با این مشکل مبارزه کنید و مطمئن باشید خواهید توانست به زندگی عادی تان برگردد.
بسیاری از ناراحتی های شما ممکن است با این عادت ارتباط داشته باشد، که امیدواریم با ترک آن، به تدریج بهتر شود. انجام ورزش روزانه، تفریح و گردش های سالم در بازگشت سلامتی شما بسیار مؤثر است.
بدن انسان توانایی جبران عوارض را دارد ولی باید توجه داشته باشید که عوارضی که در طول زمان ایجاد شده به تدریج جبران خواهد شد و نباید توقع داشته باشید که فورا جبران شود. در صورت نیاز می توانید با مشاور روانشناس مشورت کنید تا در این برهه ی زمانی شما را یاری کند،نگران نباشید و موفق باشید.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب: خیر. پرده بکارت حرکت نمی کنه. پرده بکارت یا هایمن، یک غشای مخاطیه که در ورودی واژن قرار گرفته و به مخاط واژن اتصال داره. در اولین رابطه زناشویی معمولا این اتصالات جدا میشن و پرده از بین میره. بنابراین عقب رفتن پرده بکارت اصلا عبارت درستی نیست.

پاسخ دکتر حسین کرمی : یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب: خیر، اصلا نگران نباشین. از نظر علمی هیچ عارضه جسمی ای برای این مورد به اثبات نرسیده و تمام باورهایی که بین مردم رایجه هم تاجایی که تحقیقات به ما نشون داده بی پایه اند و باورهای خرافی به حساب میان.

پاسخ : دوست عزیز،سعی کنید تا برادرتان تا حد امکان میزان فعالیت ورزشی را افزایش دهد و از تزریق آمپول حین انجام این ورزش مانند آمپول تستوسترون،پرهیز کند،زیرا با ورزش کردن میزان انرژی فرد کاهش می یابد و از طرفی با انجام حرکات ورزشی و صرف زمان برای آن،فکر و ذهن ایشان از تمرکز بر روی این مسائل انحراف می یابد.تا حد امکان ایشان را به انجام ورزش های گروهی تشویق کنید.سعی کنید از مصرف غذاهای پر ادویه و پر انرژی پرهیز کند.بهتربن راه برای ترک اعتیاد ایشان به این مساله،مراجعه به یک روانپزشک و مشاوره مستقیم ایشان و خانواده با یک متخصص است…

پاسخ دکتر محمدرضا حسنی شکیب : احتمالا شما بیش از حد پوست ناحیه تناسلی رو تحریک می کنین. همچنین نعوظ طولانی مدت بدون انزال میتونه باعث ایجاد ناراحتی و درد در بیضه ها بشه. با ترک این رفتار، مشکلات شما هم برطرف میشه. توصیه می کنم اجازه ندین به این رفتار اعتیاد پیدا کنین؛ چون با اینکه عوارض جسمی براش ثابت نشده، اما عوارض روانی زیادی داره و برای زندگی زناشویی در آینده ممکنه ایجاد مشکل کنه. موفق باشین.

57

پاسخ: بهترین کار این است که از شرایطی که می تواند منجر به این کار شود دوری کنید، وقت خود را پر کنید تا بیکار نباشید، کاملا خسته به تخت بروید، حمام خود را کوتاه کنید، لباس تنگ نپوشید، اگر دوست دارید از دعاها یا اذکار برای دور کردن افکار خاص استفاده نمایید.

پاسخ : دوست محترم ترشحات واژن می تواند علل متفاوتی داشته باشد از قبیل تغییر سطح هورمون های بدن، تحریک های جنسی مداوم، و هم چنین عفونت ها و بیماری های تناسلی که معمولا با بررسی این ترشحات، نوع ترشحات، رنگ آن ، زمان وقوع ترشحات ( زمان آن بر اساس تاریخ قاعدگی) و علایم همراه با آن تشخیص داده می شود در نتیجه به هرگونه ترشحات ایجاد شده از دستگاه تناسلی نمی توان واژه عفونت را نسبت داد. در نتیجه پیشنهاد می کنم اول از همه چیز از انجامخود ارضایی که باعث افزایش این ترشحات می شود اجتناب کرده و در مرحله ی بعد برای بررسی این ترشحات و درمان آن به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب : از نظر علمی ثابت نشده خودارضایی، هیچ کدوم از مشکلاتی که شما گفتین رو ایجاد بکنه. پس، از دیدگاه علمی باید بگیم این مشکلات ارتباطی با اون عادت شما نداشتن که حالا هم با ترک اون عادت انتظار داشته باشیم برطرف بشن. برای افزایش وزن با یک مشاور تغذیه مشورت کنین. برای مشکلات چشمی هم حتما به یک چشم پزشک مراجعه کنین چون احتمال داره به عیوب انکساری چشم مبتلا باشین. موفق باشین.

 

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب : با اطمینان بهتون میگم شما در حال حاضر هیچ مشکلی ندارین که علتش اون رفتارهای دوره نوجوانی باشه. اگه الان مشکلی هم هست (که من مطمئن نیستم چون گود افتادگی دور چشم و گودی کمر سرشتی هستند و شما اگر چنین رفتارهایی نداشتین هم الان گرفتار این مسائل بودین) به علت ضعف جسمانیه که با تعذیه سالم و اصلاح سبک زندگی برطرف میشه. فکر میکنم شما برای خلاصی از افکار وسواسی که بهش دچارین نیازمند مشاوره روان شناسی هستین به صورت حضوری. موفق باشین.

پاسخ دکتر حسین کرمی: در مطالعات انجام شده ارتباطی بین ناباروری و خودارضائی ثابت نشده است تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود. در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

پاسخ دکتر محمد رضا رجبی شکیب : اول اینکه یبوستی که شما دچارش بودین، هیچ ارتباطی با خودارضایی که سابقه شو دادین نداره. شما احتمالا به دلیل اینکه رژیم غذایی مناسبی ندارین و میوه و سبزیجات و غذاهای پرفیبر کم استفاده می کنین، دچار یبوست مزمن هستین و دفع مدفوع با سختی صورت میگیره. این مساله شما رو درمعرض خطرات زیادی قرار میده که ساده ترینش هموروئید یا بواسیره و ممکنه به زودی به علایم اون هم دچار بشین (دفع مدفوع همراه خونریزی و…). پس اولین قدم اصلاح رژیم غذاییه.اما در مورد ترشحاتی که گفتین، اگر ترشحات بدبو نیستن و کاملا شفاف هستن و شما علایم ادراری (مثل سوزش ادرار یا تکرر ادرار) ندارین، نگران نباشین. اینها ترشحات طبیعی تناسلی شما هستن که توسط غدد پروستات یا وزیکول سمینال ترشح میشن. جای نگرانی نیست.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب : اصلا این طور نیست دوست عزیز. خودارضایی هیچ تاثیر منفی ای روی باروری شما نداره. اگر الان ازدواج کردین و درگیر چنین مشکلی هستین، اولا مطمئن باشین هیچ ارتباطی بین اون عادت و وضعیت امروز شما نیست و ثانیا، اینو بدونین که امروزه تقریبا هر نوع اختلال ناباروری قابل درمانه. لازم نیست به راهی برای تقویت اسپرم ها فکر کنین. با یک متخصص ارولوژی مشورت کنین و زیر نظر او روند درمانی رو طی کنین.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب : اصلا این طور نیست دوست عزیز. خودارضایی هیچ تاثیر منفی ای روی باروری شما نداره. اگر الان ازدواج کردین و درگیر چنین مشکلی هستین، اولا مطمئن باشین هیچ ارتباطی بین اون عادت و وضعیت امروز شما نیست و ثانیا، اینو بدونین که امروزه تقریبا هر نوع اختلال ناباروری قابل درمانه. لازم نیست به راهی برای تقویت اسپرم ها فکر کنین. با یک متخصص ارولوژی مشورت کنین و زیر نظر او روند درمانی رو طی کنین.

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب : چرا برای حل مشکل به مشاور مراجعه نمی کنین؟ چرا فکر می کنین یا باید جدا بشین یا باید تحمل کنین؟ احتمال نمیدین راه حلی هم باشه که بتونه روابط زناشویی شما رو بهتر کنه و رضایت رو به زندگی تون برگردونه؟ خود ارضایی طبیعتا راه حلی نیست که من برای موردی مثل شما بتونم قبول کنم و در موردش اظهار نظری داشته باشم. موفق باشین.

پاسخ: در اثر خود ارضایی علاوه بر احتمال آسیب ارگانها در صورت انجام مکرر، عوارض روانی یا مشکلات جنسی در آینده نیز مهم هستند، بنابراین بهتر است هرچه سریعتر این کار ترک شود و در صورت وجود مشکل به پزشک برای بررسی آن مراجعه نمایید یا از مشاور برای مسایل روانی کمک بگیرید.

پاسخ دکتر حسین ابراهیمی‌مقدم، روان‌شناس و مشاور خانواده: در دوران نوجوانی با افزایش هورمون‌های جنسی، تفکرات در ارتباط با جنس مخالف شدت می‌یابد و این مساله طبیعی است اما اگر کسی اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد، می‌تواند باعث انحطاط اخلاقی خود و خانواده‌اش شود. این حالت می‌تواند خطرهایی هم در پی داشته باشد. بهتر است والد همجنس با فرزند صحبت کند که در این مورد خاص این وظیفه برعهده پدر است و اگر پدر توانایی این کار را ندارد، باید از یک روان‌شناس یا مشاور کمک بگیرید تا درباره زیان‌های این کار و مسایل اخلاقی با فرزندتان صحبت کند. ضمن اینکه باید تمهیداتی در این زمینه بیندیشید؛ مثلا انرژی نوجوان باید با روش‌هایی مانند انجام انواع ورزش‌ها تخلیه و فکر و تمرکزش برای درس‌هایش بیشتر شود

پاسخ:در اثر خود ارضایی علاوه بر احتمال آسیب ارگانهای داخلی در صورت انجام مکرر، عوارض روانی یا مشکلات جنسی در آینده نیز مهم هستند، بنابراین بهتر است هرچه سریعتر این کار ترک شود و در صورت وجود مشکل جسمانی به پزشک برای بررسی آن مراجعه نمایید.

منبع: آلو دکتر

گردآوری و تنظیم سوالات:سایت آی همسر

 

     :: کاربران گرامی شما نیز نظرات خود را در مورد این مطلب بفرمایید. ::


نوشته شده توسط:آی همسر - 82 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹۹۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
شایان جمعه 14 مهر 1396 - 11:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خیته نباشید
ببخشید آقای دکتر میخواستم بدونم خودارضایی به مقدار خیلی کم مثلا یک یا دو ماه یکبار مشکلی پیش میاره؟

  admin سه شنبه 18 مهر 1396 - 7:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام شایان عزیز
  خودارضایی حتی به مقدار کم هم در طولانی مدت تبدیل به اعتیاد میشه و روح و روان مورد آسیب قرار می دهد.

  ساحل جمعه 9 شهریور 1397 - 3:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام من يه چن سالی خودارضایی کردم کم کم عوارضشم دیدم وحتی در من باعث لکنت زبانم شد الان ی چن ماهی میشه ترک کردم ک شکر خدا روز ب روز دارم بهتر میشم هم از لحاظ روحی هم جسمی میخام بدونم اگه ازدواج کنم بازم لکنت زبان میگیرم

   admin سه شنبه 20 شهریور 1397 - 8:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

   سلام دوست عزیز
   گاهی اوقات خود ترس و اضظراب و تلقین باعث می شود که بعضی از افکار شکل بگیرند شاید ترس شما باعث لکنت شده و در صورت لزوم با یک مشاور و روانشناس مشورت کنید و یا با یک گفتار درمان مشکل لکنت زبان خود را پیگیری نمائید.

  سعید جمعه 4 مرداد 1398 - 8:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام من پسری ۱۳ هستم میخواستم بپرسم که اگر انسان فقط تا زمانی خود ارضایی را ادامه دهد که فقط مذی خارج شود بازهم خود ارضایی حساب میشود و همان عوارض رادارد

محمد دوشنبه 25 دی 1396 - 0:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ℳσみ@ℳℳ@d:
سلام من حدود8سال خودارضایی میکنم و الان 15 سالم و حدود 1 هفتس که حس میکنم بیضه سمت راستم درد خیلی کمی داره و بزرگتر شده . و نمیخوام برم دکتر به نظر شما اگه من خودارضایی ترک کنم دردبیضم و بزرگی اون خود به خود حل میشود یا نیاز به عمل جراحی دارد و این موضوع به عقیم شدن ارتباطی دارد یا خیر؟من الان چند خیلی ناراحت هستم چون نمی خوام کسی بفهمه که من خودارضایی میکردم برا همین نمیتونم برم دکتر و خیلی از عمل جراحی میترسم اگه راه حلی که بشه در خانه با خوردن قرص این مشکل حل بشه دارید تورو به خدا کمک کنید.بعد الانم که حدود 2 هفته گذشته حس میکنم الت تناسلیم خیلی کوچیک شده و دیگه بعد از بلند شدن از خواب شق نمیشه .ایا با ترک خودارضای این مشکلات حل میشود؟

3524 یکشنبه 19 فروردین 1397 - 4:03 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من 16 سال دارم و چند سالیه دچار مشکل خود ارضایی هستم می خواستم بدونم این کارم ممکنه به بدنم به خصوص چشمام اسیبی برسونه واینکه با توجه به این که چند سال است که شروع ومدت زیادیه راهی برای ترک اون هست؟؟؟؟

  admin سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 12:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  بله حتما میشه ترکش کرد توصیه میکنم دوباره متن مقاله رو بخونید ،امیدوارم موفق باشید

ali جمعه 31 فروردین 1397 - 8:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من حدود 2 سال هست که این کارو میکنم بعد اروم اروم دارم مقدارشو کم میکنم طوری که مثلا هر 50 روز یکبار این کارو میکنم میخواستم بدونم عوارض این کار مخصوصا برای چشم چه جوریه مثلا چشم رو چکار میکنه ضعیف میشه یعنی منظور شماره چشم عوض میشه !!!
بعد چقدر طول میکشه که ادم با چشم کاملا سالم و طبیعی ببینه

D شنبه 13 مرداد 1397 - 6:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام نمیدونم چندنفراینومیخونن من دخترم21سالمه از6سالگی متاسفانه خودارضایی داشتم همیشه میخواستم بذارمش کنارگاهی وقتا1ماه اصلا سمتش نمیرفتم گاهی اوقات1هفته ولی بازم درگیرش میشدم حتی فرم و شکل واژنم تغییرکرده، الان دارم گریه میکنم میخوام از امروز برای همیشه ترکش کنم دلیل گریه م اینکه خوندم کساییکه مثل من بودن بعداز ازدواج باهمسرشون رابطه داشتن ارضانمیشدن یااصلا به ارگاسم نمیرسن چندجاخوندم نمیشه بچه دار شد خب من15ساله که مبتلام درسته یه وقتایی ترکش کردم از صمیم قلب پشیمونم و مطمئنم دیگه تاآخرعمرنمیرم سراغش فقط میترسم که این مدت روی زندگیم اثرات منفی داشته باشه آقای دکتر میشه بگید چه مدت بگذره اثراتش کاملا ازبین میرن و اینکه واژنم به شکل طبیعی خودش برمیگرده یانه؟خواهش میکنم جوابموبدید

  admin دوشنبه 15 مرداد 1397 - 9:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  سعی کنید توکل به خدا کرده و از خود ارضایی دوری کنید تا به مرور آرامش و حال روحی تان بهتر شود.
  در مورد تغییر فرم نیز جدیدا جراحی هایی انجام می شود،و برای بررسی بیشتر و اطمینان سعی کنید از نزدیک به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا توسط ایشان بررسی شود.
  ناراحت نباشید ،خواستن توانستن است اراده کنید،حتما موفق خواهید شد

  sssss چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 3:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام ….من خودم ازوقتی که یادم میاد توی وجودم این حس رو داشتمه یعنی اگه اشتباه نکنم قبل اینکه پابه دوره پیش دبستانی بذارم تا وقتی که بزرگتر شدم بعدفهمیدم میشه آدم گناه میکنه با کارنیک باصلواتم که بنظرم کارخوبی میومد پاکش کرد تامدتی گذشت وبه دانشگاه پاگذاشتم بعد مدتی باز دوباره فهمیدم که خودارضایی میکردمه وخودم نمیدونستمه من ترم سوم توبه کردم چون ازعاقبتش خیلی ترسیدم وخیلی جدی تصمیم گرفتم روز شماری کنم هررزو روکه گناه نمیکردم خط میزدم برام سخت بود ولی باید ترک میکردم وقصد داشتم روزهای بی گناهمو بیشترکنم فک کنم دو بار انجام دادم بعد تصمیمم من میترسیدم که خدا آبروم و ببره یا با این حال بمیرم من چند ماهیه که توبه کردمه وخدارو در وجودم حس میکنم من مهر میرم ترم چهارمم تقریبا یک ماه دیگه من ۱۹سالمه وخیلی خوشحالم که رفیق تنهای هام خداست و خداهم ازمن خشنود.ناگفته نماند که شیطان خیلی قشنگ فریب میده برای توبه صد بار بشکنی باز برو که در رحمت بازه و شیطان دشمنی قوی هست افراد قوی تسلیم نمیشن من خودمم به یکباره توبه نکردم گاهی میگفتم امروز ولی خب شیطان وسوسه گر ماهریه وخداهم لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیمه دوست عزیزدر بند شیطان ،فکری یرای آبروی دنیا و آخرتت کن که خدا رسوای آخرتت نکنه برحمتک یا الرحم الراحمین

sssss چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 3:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ….من خودم ازوقتی که یادم میاد توی وجودم این حس رو داشتمه یعنی اگه اشتباه نکنم قبل اینکه پابه دوره پیش دبستانی بذارم تا وقتی که بزرگتر شدم بعدفهمیدم میشه آدم گناه میکنه باصلواتم که بنظرم کارخوبی میومد پاکش کرد تامدتی گذشت وبه دانشگاه پاگذاشتم بعد مدتی باز دوباره فهمیدم که خودارضایی میکردمه من ترم سوم توبه کردم چون ازعاقبتش خیلی ترسیدم وخیلی جدی تصمیم گرفتم روز شماری کنم هررزو روکه گناه نمیکردم خط میزدم برام سخت بود ولی باید ترک میکردم فک کنم دو بار انجام دادم بعد تصمیم من میترسیدم که خدا آبروم و ببره یا با این حال بمیرم من چند ماهیه که توبه کردمه وخدارو در وجودم حس میکنم من مهر میرم ترم چهارمم تقریبا یک ماه دیگه من ۱۹سالمه وخیلی خوشحالم که رفیق تنهای هام خداست و خداهم ازمن خشنود.ناگفته نماند که شیطان خیلی قشنگ فریب میده برای توبه صد بار بشکنی باز برو که در رحمت بازه و شیطان دشمنی قوی هست افراد قوی تسلیم نمیشن من خودمم به یکباره توبه نکردم گاهی میگفتم امروز ولی خب شیطان وسوسه گر ماهریه وخداهم لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیمه دوستان در بند فکری یرای آبروی دنیا و آخرتتون کنید که خدا رسوای آخرتتون نکنه برحمتک یا الرحم الراحمین

لیلا پنجشنبه 8 شهریور 1397 - 3:13 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ، من ۱۶ سالمه ، ۲ ساله با ی پسر دوست بودم و . . .
خواهش میکنم زود جواب بدین چون خیلی حالم خرابه

  admin سه شنبه 20 شهریور 1397 - 8:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  دوست گرامی
  متاسفانه کارتون بسیار اشتباه بوده و سعی کنید رابطه تون رو قطع کنید چون تو این سن تنها ازتون سوءاستفاده جنسی میشه،شما باید بیشتر قدر خودتون رو بدونید،توبه کنید و سعی کنید خودتون رو به خدا نزدیک کنید زندگی زناشویی کاملا متفاوته با این رابطه ها وخودارضایی های لحظه ای،در صورت لزوم با یک مشاور و یا روانشناس نیز ارتباط برقرار کنید،امیدوارم که موفق بشید.

ناشناس یکشنبه 1 مهر 1397 - 9:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام/دختری17ساله هستم مدتی خودارضایی داشتم اماترک کردم/قصدورودب دانشگاه افسری دارم ایاتومعاینات پزشکی خودارضایی مشکل افرین میشه برام؟لطفاکمکم کنین

  admin جمعه 6 مهر 1397 - 4:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  خیر فکر نمی کنم در اون حد بخوان بررسی کنن

امیرمحمد شنبه 21 مهر 1397 - 7:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . من هر یک ماه در میان خود ارضایی میکنم. میشه در موردش راهنمایی ام کنید مرسی.

  admin سه شنبه 8 آبان 1397 - 7:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  به روانشناس مراجعه کن و ورزش کن و خودت رو به خدا نزدیکتر کن

   مسلمان یکشنبه 26 اسفند 1397 - 2:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

   فدای تو واری admin که لحظه به لحظه نام از خداوند سبحان ره میگیری امید وار هستم خداوند کامیابی دنیا و آخرت ره نصیبت نماید و دیدارته ده ای دنیا خو ممکن نمیدانم ده او دنیا نصیبم کنه
   آمین

poyan_666 دوشنبه 23 مهر 1397 - 6:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من 21 سالمه و الان 8 ساله که با خود ارضایی درگیرم.هر وقتی این کار رو نکنم مثلا بعد از چند روز خود به خود منی از حالت تناسلیم خارج میشه و حالت تناسلی در حالت خواب می باشد.میزان اسپرمم خیلی زیاده.به پزشک مراجعه کردم گفته که مشکلی نداری من الان باید چکار کنم؟

  admin سه شنبه 8 آبان 1397 - 7:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سعی کن مقاله رو با دقت بخونی اگه میتونی ازدواج کن در غیر این صورت ورزش کن و به خدا نزدیکتر شو و خودت رو از چیزها یا کارایی که باعث تحریکت میشه دور کن

علی عباسی جمعه 11 آبان 1397 - 4:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.من 18سالمه و 4/5 سال مبتلا به استمنا بودم و حدود 4ماهه که اینکارو ترک کردم.ولی هیچکدوم از عوارض جسمی و روحی ای که پیدا کرده بودم،خوب نشده.به نظرنون چیکار باید بکنم؟

  admin شنبه 19 آبان 1397 - 12:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام علی جان
  صبور باش حتما به مرور بهتر میشی و سعی کن ورزش کنی و خودت رو سرگرم کنی برای بهبودی سریعتر حتما از پزشک و روانشناس کمک بگیر
  موفق باشی

ghazal پنجشنبه 17 آبان 1397 - 8:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. من . . .

  admin شنبه 19 آبان 1397 - 12:13 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام غزل جان
  پیشنهاد میکنم حتما با متخصص پزشک زنان مشورت کن در این باره
  سعی کن خودت رو مشغول کنی به ورزش و تفریح های سالم و به مرور این افکارت رو میتونی کنترل کنی
  موفق باشی

Questions.boa جمعه 18 آبان 1397 - 2:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام پسری ۱۶ساله هستم ببخشید میپرسم و ازتون خواهش میکنم که جواب بدید چون واقعا نگرانم من از بچگی به طوری خودارضایی

  admin شنبه 19 آبان 1397 - 12:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سوالتون رو دوباره بپرسید دوست عزیز

محمد شنبه 19 آبان 1397 - 7:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ……………………….. می خواستم ببینم من دچار گناه شده ام یا خیر ؟
آیا ادرار است یا مایع مذی ؟

چسبنده بود و بی رنگ

  admin سه شنبه 29 آبان 1397 - 2:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد عزیز
  بله این کار گناه هستش سعی کن از لحاظ روحی و اعتقادی خودت رو به خدا نزدیکتر کنی و همچنین بیشتر به ورزش بپردازید
  در مورد سوال شرعی تون هم با توجه به مذهب و اعتقادتون و یا مرجع تقلیدتون باید بررسی کنید
  موفق باشید

سیما شنبه 10 آذر 1397 - 4:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام

امیر سه شنبه 13 آذر 1397 - 3:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.
من مدتی است که خودارضایی رو رها کردم و خیلی اذیت میشم.
ولی در این مدت بصورت ناخواسته ۱ بار براثر دیدن صحنه تحریک کننده مایع م.نی از بدنم بیرون اومد.
میخواستم بدونم اگر ناخواسته این اتفاق بیفتد برای ما ضرر دارد یاخیر.
باتشکر🙌

  admin شنبه 17 آذر 1397 - 8:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر جان
  خیر ضرری ندارد
  ولی خب خودتون رو تو این شرایط قرار ندین خودتون رو همیشه به کاری سرگرم کنید و ورزش زیاد فراموش نشه

اميد دوشنبه 19 آذر 1397 - 9:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ٢٠سالمه ٤سال خود ارضاي كردم فك كنم انزال زود رس دارم الان ترك كردم ميخوام بدونم تا چ مدتي انزال زود رسم برطرف ميشه يا اصن نميشه خواهش ميكنم جواب بدين

  admin پنجشنبه 29 آذر 1397 - 10:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امید عزیز
  در کل اکثر افراد این تصور رو دارن و باید توسط پزشک و یا روانشناس تشخیص داده بشه، این پروسه روحی هستش و اکثرا در ایران به دلیل استرس این مشکل رو دارند که درمان های مشخصی هم داره، در کل اگه بخواهیم به شما بگیم باید از لحاظ روحی قوی بشید،باید بیشتر به خودت برسی از لحاظ روحی و معنوی و انجام ورزش و کارهایی که شما رو از افکار تحریک کننده دور میکنه
  برای بررسی بیشتر میتونید با روانشناس و متخصص اورولوژی نیز مشورت کنید
  موفق باشید

....arom چهارشنبه 21 آذر 1397 - 5:11 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من سوالی داشتم من ۱۶ سالمه حدود . . . ؟

  admin پنجشنبه 29 آذر 1397 - 11:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  معلومه که میشه این رفتار رو ترک کرد فقط باید از لحاظ روحی قوی بشید،باید بیشتر به خودت برسی از لحاظ روحی و معنوی مثل نماز و انجام ورزش و کارهایی که شما رو از افکار تحریک کننده دور میکنه
  موفق باشی

تارا پنجشنبه 20 دی 1397 - 0:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من وقتی …

  admin یکشنبه 30 دی 1397 - 6:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست گرامی
  بهتر است سوالتان از طریق تلگرام آدمین مطرح کنید
  naserraya8@
  موفق باشید

ناشناس چهارشنبه 26 دی 1397 - 1:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای دکتر خسته نباشید من به تازگی گاهی مواقع سوزش ادرار دارم.پسری 18 ساله هستم
بدین صورت که هیچ علایم دیگری ندارم و فقط سوزش ادرار دارم گاهی مواقع بدین صورت که به صورت عادی و با همان فشار ادرار میکنم ولی وقتی که به انتها میرسم مایع سفیدی با ادرار من مخلوط شده و رنگ شیری پیدا میکنن و بعد خارج شدن سوزش ادرار میگیرم و این نکته رو هم بگم که من علایم بیماری هارا مطالعه کردم و هیچ علایمی ندارم و فقط همین مورد است ممنون میشم کمکم کنین خدا خیرتون بده

Mohammed چهارشنبه 26 دی 1397 - 9:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام من شوک حرارتی به مغزم وارد شده از ۱۴ سالگی ماهی یکبار تا الان که ۲۲ سالمه انجام میدادم و یه زمانی هفته ای دو بار شد و من هشیاریم کم شد و ا لان درک درستی از موقعیت ندارم چی کار باید کنم برای اینکه هوشیاریم درست شه ؟

  admin یکشنبه 30 دی 1397 - 6:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد جان
  حتما به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کن تا بررسی بشه
  موفق باشی

حجت سه شنبه 2 بهمن 1397 - 5:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من دقیقا ۱۶ سالمه دوبار به فاصله ۳ماه و بار دوم به فاصله یک ماه اینکارو ترک کردم ولی آخر هرماهی که دارم ترکش میکنم دوباره این کارو انجام میدم میخواستم بدونم چطوری جلو خودم رو بگیرم.
واقعا ناخواسته مرتکبش میشم .
با اینکه می‌دونم هم گناه هست و هم ضرر داره
ممنون میشم جوابمو بدین
چون داغونم کردع،😔😓😭

  admin جمعه 5 بهمن 1397 - 10:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  حجت جان
  بهترین کار ورزش و محکم کرذن اعتقادات،سعی همیشه خودت رو سرگرم کاری کنی،از تنها شدن دوری کن
  اراده کن سخت نیست
  موفق باشی

مریم دوشنبه 8 بهمن 1397 - 8:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من دختری هستم که از چهارده سالگی خودارضایی میکردم ….

  admin سه شنبه 9 بهمن 1397 - 10:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مریم خانم گرامی
  چند لحظه سعی کنید به خودتون مسلط باشید و یکبار برای همیشه تصمیم درستی بگیرید،این نحوه ابراز احساسات جنسی می تواند از لحاظ روحی و روانی به فرد آسیبی بسیاری بزند،در مورد مشکلی که گفتید نیز دکتر نان و زایمان می تواند بهتر کمک کننده باشد
  سعی کنید خود را سرگرم کنید مخصوصا با ورزش و همچنین ایمان خودتون رو نیز قوی کنید تا بتوانید توکل به خدا در شرایط لازم ازدواج کنید و این نیاز رو به نحوه صحیح پاسخ دهید
  به امید موفقیت برای شما دوست عزیز

  تافل

پرستو جمعه 12 بهمن 1397 - 3:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ، من یه ۳ یا ۴ سالی هستش که …..

  admin شنبه 13 بهمن 1397 - 9:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام پرستو خانم گرامی
  بهترین راهش اینکه که خودتون رو سرگرم کنید،اعتقادات و ایمانتون رو قوی کنید،به ورزش بپردازید مخصوصا و از تنهایی بپرهیزید،از خوندن و یا دیدن مواردی ک باعث تحریک میشه بپرهیزید و متعهد باشید به خودتون حتما موفق میشید
  در مورد مشکل دومتون هم به این صورت نمی توان نظر داد و باید بررسی بشه
  موفق باشید

T یکشنبه 14 بهمن 1397 - 1:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ….

  admin دوشنبه 15 بهمن 1397 - 1:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  چنین سوالاتی را می توانید در تلگرام آدمین مطرح کنید
  @naserraya8
  موفق باشید

ناشناس سه شنبه 7 اسفند 1397 - 5:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید. 1.می خواستم بدونم که خود ارضایی روی قد تاثیر میزاره یانه؟من دوساله خود ارضایی میکنم آیا این مدت خود ارضایی روی قد تاثیر میزاره؟2.ایا جوش های صورت میتونه از خود ارضایی باشه؟
لطفا جواب بدید

  admin پنجشنبه 9 اسفند 1397 - 2:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوست عزیز
  به هر حال سعی کنید خودتون رو از شرایط تحریک کننده دور کنید
  روش های مختلفی همچون ورش ،سرگرم شدن با سایر کارها همچون کتابخوانی و مطالعه و تقویت ایمان ممکن است
  جوش های صورت هم به میتونه به دلیل شرایط مختلفی باشه،تا حالا روی قد هم در این باره چیزی نشنیدیم
  موفق باشید

  مهدی جمعه 17 اسفند 1397 - 6:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام دوستان ترک خودارضایی پشتکارمیخوادنمازبخوانیدقرآن بخوانیدوازخداکمک بخواهیدوتوبه کنیدقطعاخداوندبزرگ کمکتون میکنه من هم اینکارزشت رو انجام میدادم و الان یکسال است که ترک کرده تاچندماه اول به صورت خود به خوددرخواب شبانه آب منی ازشماخارج میشود ولی به مرور زمان دیگه ازبین میره من الان خودم با خوندن نمازشاهد هستم که دیگه در خواب محتلم نمیشم ترک کنیدانشاالله که خداوندکمکتون میکنه

مهدی جمعه 17 اسفند 1397 - 6:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان ترک خودارضایی پشتکارمیخوادنمازبخوانیدقرآن بخوانیدوازخداکمک بخواهیدوتوبه کنیدقطعاخداوندبزرگ کمکتون میکنه من هم اینکارزشت رو انجام میدادم و الان یکسال است که ترک کرده تاچندماه اول به صورت خود به خوددرخواب شبانه آب منی ازشماخارج میشود ولی به مرور زمان دیگه ازبین میره من الان خودم با خوندن نمازشاهد هستم که دیگه در خواب محتلم نمیشم ترک کنیدانشاالله که خداوندکمکتون میکنه

مهدی جمعه 23 فروردین 1398 - 2:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام، من یک سال و خورده ای هرروز خوارضایی میکردم کم کم کردم هفته ای یبار، الان حس میکنمبه رابطه جنسی نیازی ندارم حتی به خودارضایی هم بی میل ام ، ولی با این وجود ماهی دو یا سه بار انجام میدم، میخاستم بدونم این بی میلی با ترک کردن از بین میره ؟

  admin یکشنبه 25 فروردین 1398 - 4:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهدی جان
  باید خودتون رو به کار و ورزش سرگرم کنید و سعی کنید از لحاظ معنوی نیز قوی تر بشید تا شرایطش فراهم بشه و ازدواج کنید
  موفق باشید

معراج رحیمی شنبه 31 فروردین 1398 - 10:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید
من پسری 13 ساله هستم و دوساله دارم کار خود ارضایی انجام میدهم هرکاری میکنم نمیتونم ترک کنم عوارضش هم کم کم دارم میبینم هر راه حلی هم دیدم چارش نکرده شما راه حل دیگری ندارید که من این کارو ترک کنم؟

  admin دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 - 10:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیز
  بهتره از هر چیزی که ممکنه تحریکت کنه به دور باشی،سعی کن خودت رو به خدا نزدیک کن تا حالت بهتر بشه،تا حد امکان خودت رو به کار و درس سرگرم کن و حتما ورزش کن به صورت مرتب

دختری زهرا پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 - 0:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام من ۲۴ سالمه …..

  admin شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 3:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام زهرا خانم گرامی
  بهتره روزانه چند دقیقه رو به قرآن اختصاص بدین و بیشتر به فکر حال معنویتون باشید،بعد از این ماه حتما به ورزش برید و تا جای ممکن خودتون رو سرگرم کار کنید و اگر براتون فراهم شد شرایط ازدواج،حتما به ازدواج فکر کنید
  موفق باشید

امیر حسین جمعه 3 خرداد 1398 - 8:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من خود ارضایی داشتم ‌نمره چشم یکیش ۱/۲۵و یکی دیگر ۱/۵۰هست میخواستم بدونم چه زمانی طول میکشه که چشم بهتر شه چون دکتر برام عینک نوشته در زم۱۶ی سالسن دارم نزدیک ۸ماه خود ارضایی نکردم

  admin دوشنبه 6 خرداد 1398 - 9:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر حسین جان
  انشاالله ثابت قدم باشی،اینو باید پزشک بهتون بگه،ولی بهتره به نفس خودتون اعتماد داشته باشید و تا زمان ازدواج نفس خودتون رو نگه دارید
  موفق باشید

محمد شنبه 4 خرداد 1398 - 9:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.پسری هستم ۳۰ ساله که توان ازدواج ندارم ونیاز جنسی بهم خیلی فشار میاره لطفا یه دارویی بگیدبخورم دیگه طاقت ندارم.همه راه هارو امتحان کردم نماز دعا غذای سرد ازدواج موقت هم که جایی نیست ادم بره .لطفا یه دارویی معرفی کنید وگرنه ممکنه دست بکاری بزنم که خیلی بد باشه ازبدی روم نمیشه بگم.لطفا کمکم کنید

  admin دوشنبه 6 خرداد 1398 - 9:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد عزیز
  بهتره به یه پزشک و یا روانکاو مراجعه کنید
  و توصیه می کنیم این مورد رو خیلی برای خودتون هدف قرار ندین،بهترین راهش ازدواج هست اگه شرایطش رو ندارید ورزش و نماز و تا حد امکان خودتون رو سرگرم کار و زندگی کنید و فرصتی برای فکر کردن به این جریانات نداشته باشید
  موفق باشید

bhram دوشنبه 6 خرداد 1398 - 7:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود من مدتی این کار (خود ار ضایی) رو کردم و حالا دچار مشکل جدی شدم اول دچار زود ار ضایی و دوم هنگام انزال دیگه هیچ احساسی ندارم و چیزی متو جه نمی شم ایا در مان داره لطفا پاسخ کا ملی بد هید با سپاس (بهرام 30 ساله)

  admin دوشنبه 6 خرداد 1398 - 9:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام بهرام جان
  حتما به متخصص روان درمان و یا پزشک متخصص مراجعه کنید،انشاالله که درمان خواهید شد
  موفق باشید

میلادصادقی سه شنبه 14 خرداد 1398 - 2:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشیدمن ۱۷سالمه ۴ساله خودارصایی میکنم و میخوام سال دیگه که ۱۸ سالم میشود برای استخدام ارتش بروم میخواستم بدونم تو تست پزشکی ارتش متوجه خودارصایی میشوند ومیفهمند اخه من ی سال فرصت دارم و از الان میخوام ترک کنم میخوام بدونم با ترک کردن میتونم برای استخدام ارتش بروم.باتشکر

  admin سه شنبه 21 خرداد 1398 - 8:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام میلاد جان
  حتما ترک کنید خودارضایی رو و به ورزش و سلامتی جسم و روحتون اهمیت خاصی بدید که در گزینش هم موفق باشید

سارا شنبه 25 خرداد 1398 - 3:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من دختری ۱۸ ساله هستم

  admin پنجشنبه 6 تیر 1398 - 10:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  مستقیما نه اما باعث تغییر شکل ظاهری آن می شود

حامد پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 1:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آیا …

  admin پنجشنبه 6 تیر 1398 - 10:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  از لحاظ فکری به مرور زمان درست میشه،تا می توانید ورزش را جدی دنبال کنید

Mohammad یکشنبه 13 مرداد 1398 - 2:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید
جناب دکتر بنده از 12 سالگی مبتلا به استمنا بودم و از 16 سالگی در حال ترکم و الان خیلی بهتر شده ولی یه مشکلی وجود داره اونم اینه که شبا ناخودآگاه بدون اینکه خودم دخالتی داشته باشم خودم رو ارضا میکنم. میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم. ممنون

  admin یکشنبه 13 مرداد 1398 - 6:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  نماز بخوانید ،شب ها قبل از خواب در حد یکی دو آیه قران بخوانید،روزانه و هفتگی منظم ورزش کنید،سعی کنید وقتی به رختخواب برید که خوابتون بیاد و فرصت فکر و خیال نداشته باشید و گر نه غیر از اینا طبیعیه و اقتضای سنی،توکل به خدا حل میشه نگران نباشید

am7777777 یکشنبه 13 مرداد 1398 - 1:11 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.من پسرم.من بعد15روز …

  admin یکشنبه 13 مرداد 1398 - 6:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیز
  ببینید در این سن باید بیشتر دنبال ورزش منظم باشید ،نماز بخونید و از لحاظ معنوی خودتون رو قوی کنید،تا حد امکان تنها نباشید ،فقط در این صورت هست که از گناه کردن دوری می کنید

امیرحسین احمدوند دوشنبه 21 مرداد 1398 - 10:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من پسری 16 ساله هستم چند ساله که خود نارضایی می کنم و دست هایم لرزش دارد ایا لرزش دست از خود نارضایی است و بعد از ترک این بیماری خوب می شوئ

  admin سه شنبه 22 مرداد 1398 - 6:11 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امیر حسن عزیز
  دلایل زیادی میتونه داشته باشه که اکثرا ناشی از استرس و فشار روحی روانی هستش

علی چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 7:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من ۱۴ سالمه و دیشب قبل خواب یه بار خود ارضایی کردم و بعدش در کمر و بیضه ها و زیر شکمم درد شدید احساس کردم ولی فکر کردم که مثل همیشه خوب میشه اما امروز که از خواب بیدار شدم تا الان زیر شکمم وقتی که بهش فشار وارد میشه یا کش میاد درد میکنه میخواستم بدونم که مشکلم از خود ارضاییه یا چیز دیگه ایه و اینکه چیز خطرناکی هست یا خطری نداره

  admin سه شنبه 19 شهریور 1398 - 2:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  بهتره به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار و در صورت وجود به پزشک اورولوژی مراجعه کنید

محمد جمعه 15 شهریور 1398 - 9:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایا کسانی که خود ارضایی کردند میتوانند زن بگیرند مشکلی پیش میاد یانه لطفا بگین نگرانم

  admin سه شنبه 19 شهریور 1398 - 2:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  بله می توانند ازدواج کنند ولی بهتره این کار رو ترک کنند چون تنها فرد را از لحاظ روحی و روانی ضعیف تر میکند به مرور

ستاره پنجشنبه 21 شهریور 1398 - 9:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

میخواستم بیبنم آیا مشکلی پیش آمده یا طبیعیه برای بار اول ؟ ….

  admin جمعه 22 شهریور 1398 - 10:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوست عزیز
  کارتون بسیار اشتباه هستش و همین میتونه براتون مشکلاتی رو ایجاد کنه،انشاالله که مشکل خاصی نیست ولی اگر باز هم دردتون ادامه داشت حتما به پزشک مراجعه کنید

اشکان جمعه 12 مهر 1398 - 0:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
میخواستم بدونم واسه عوارض خودارضایی که ایجاد میشه مثل گود افتادن چشم و لاغری صورت و … به چه پزشکی باید مراجعه کرد.
یک سال میشه ترک کردم ولی اندامم چاق نمیشه و چشمم تو گودی افتاده و صورتم هم لاغر
برای رهایی از این مشکلات چکار کنم
پیش چه پزشکی برم؟

علی پنجشنبه 14 آذر 1398 - 9:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام میخواستم بگم من مشکل اعصاب و روان دارم ۸سال قرص میخورم خوب نشدم خودارضایی هم میکنم چند بار ترک کردم اما بازم سراغم میاد .میخواستم بگم خودارضایی باعث مشکل اعصاب و روان میشه یا نه؟

  admin یکشنبه 1 دی 1398 - 2:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام علی جان
  میتونه بر میزان افزایش استرس تاثیر گذار باشه بله

حسین شنبه 30 آذر 1398 - 0:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید من پسری ۱۷ ساله ام ک ک مدت زیادی ک خود ارضای میکنم ولی یه ماه پیش قصد کردم ک دیگ اینکارو نکنم تا بیست روزم اینکارو نکردم ولی بعد تز بیست روز با دیدن فیلم صحته دار ارضا شدم قبلا ک خود ارضای میکردم اصلا با دیدن فیلم ارضا نمیشدم ولی الان دیگه حتی با دیدن یه دیقه فیلم های صحنه دار ارضا میشم نمیدونم چرا تینجوری میشم دیگ سعی میکنم گ فیلم هم نگا نکنم ولی میخوام بدون چرا تینجوری پیشم یعنی مشکلی حس لطفا کمکم کنید

  admin یکشنبه 1 دی 1398 - 2:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام حسین جان
  خیر مشکلی نیست،سعی کنید حتما به طور مرتب ورزش برید ،و از فیلم های صحنه دار دوری کنید،و نماز هم خیلی موثره

حسین شنبه 30 آذر 1398 - 0:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راه ترک خودارضای چیه

الناز سه شنبه 8 بهمن 1398 - 6:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من متاهلم و ….

  admin جمعه 11 بهمن 1398 - 1:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام الناز خانم گرامی
  بله بهتره حتما با یه دکتر زنان این مسئله رو درمیان بگذارید

امین دوشنبه 14 بهمن 1398 - 10:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من وقتی خودارضایی انجام میدم خودمون ارضا نمیکنم و بدش احساس درد دارم ناحیه بیضه ها
ایرادی داره؟؟؟و اون درد برای چی هستش
28 سالمه

omid3zar چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 8:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید!یه سوالی که ذهن منو مشغول کرده اینه که:اینکه خودارضایی نمیتونه جای سکس تن به تن روبگیره و کلا مضره درست! اما اینکه درحین رابطه جنسی و درحین نزدیک شدن به انزال و دراوردن آلت و ریختن مایع منی به بیرون(مانند خودارضایی) همون مضرات خودارضایی رو نداره؟؟!میشه دراین مورد توضیح بدین.ممنون!

  admin چهارشنبه 13 فروردین 1399 - 1:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام امید جان
  این دو مورد زمین تا آسمون فرق دارند،از جمله یه تفاوتش اینکه شما در خودارضایی فشار و استرس زیادی رو متحمل میشید و سعی می کنید سریع به نقطه اوج برسید،اما در رابطه با همسر این رابطه کاملا عاطفی و لذت بخش و بدون استرس همراه خواهد بود

محمد جمعه 1 فروردین 1399 - 1:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ببخشید میخواستم بدونم آیا خودارضایی باعث پرانتزی شدن و انحنای پاها میشه در حالی که ۵.۶ سال این کارو کرده باشیم؛ و درصد تاثیرش چقدر هست. ۱۰۰ درصد میتونه تاثیر بزاره یا کمتر یا هیچی.
و آیا به حالت ایستادن خودارضایی بستگی داره؟
ممنون میشم پاسخ بدین.

  admin چهارشنبه 13 فروردین 1399 - 1:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  در این رابطه اطلاعی نداریم و تاکنون مقاله ای نیز در رابطه با این موضوع ندیده ایم

نازنین سه شنبه 12 فروردین 1399 - 1:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دکتر
من ۲۷ سالمه و دختر باکره ام‌ .مدت کوتاهی از طریق مالش کلیتوریس و نه داخل کردن چیزی در بدن خودارضایی میکردم
الان چند روزی میشه که دیگه این کار و گذاشتم و نمیخوام دیگه تکراش کنم چون از آسیب به پرده ام میترسم و همچنین از عوارض اعتیادی که داره ولی با اینکه گفتن بهم که اگر چیزی وارد واژن نشه بکارت از بین نمیرود خواستم از شما هم بپرسم.از کارم پشیمونم و میترسم میشه لطفا بهم بگید آسیبی به پرده بکارت میرسونه یا نه؟
اگه در زمان پریود این کار را انجام داده باشم دو سه بار و فقط با مالش کلیتوریس به بکارت اسیب وارد نمیشه؟
من خیلی از کارم پشیمان شدم و دارم ترکش میکنم ولی باز این ترس پرده بکارت من و رها نمیکنه
ممنون میشم جوابم را بدید
متشکرم

  admin چهارشنبه 13 فروردین 1399 - 2:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  در این زمینه حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید
  ولی خب صرف اطلاعات اولیه میتونیم، راهنمایی کنیم که اگر مالش شدید بوده احتمالش هست ولی خب اکثر مواقع هم به این راحتی ها پرده بکارت پاره نمیشه،ضمن اینکه افراد نیز خصوصیات خاص خود را دارند و این ویژگی ها برای تمام دختران یکسان نیست،گاهی اوقات جنس پرده بسیار ظریف می باشد و در اکثر مواقع نیز به این سادگی ها پاره نمی شود،در کل اگر مالش تنها محدود به ناحیه کلیتوریس بوده و همراه با فرو کردن جسمی نبوده احتمالش بسیار پایینه،و در صورت حساسیت بییشتر می توانید تنها با معاینه توسط پزشک زنان مطمئن شوید
  لطفا از خود ارضایی دست بردارید چون صرف لذت لحظه ای نتیجه ای دربرنداره و چه بسا ادامه همین رفتار درآینده غیرقابل جبران خواهد بود

احمدرضا پنجشنبه 1 خرداد 1399 - 5:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۱۶ سالمه میخواستم بدونم چگونه خد ارزایی را ترک کنم

وبعد از ترک در آزمایشات معلوم میشود که این عمل انجام شده

در چند روز میشود ترک کرد

ترو خدا کمکم کنید

  آی همسر جمعه 23 خرداد 1399 - 12:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  در این سن بهترین کار اینه حتما ورزش برید، نماز رو هم حتما بخونید
  و سعی کنید اصلا تنها نباشید و قبل ساعت 11 بخوابید
  از فیلم ها و مواردی که موجب تحریک میشن دوری کنید
  راه حل های سریع همیناست

زارع دوشنبه 5 خرداد 1399 - 6:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ببخشید من دیروز…

  آی همسر جمعه 23 خرداد 1399 - 12:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام بهتره این عمل رو انجام ندید
  و اینکه مایعات زیادی مصرف کنید و اگر ادامه دار بود به متخصص زنان مراجعه کنید

Faezeh چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 0:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من دختری ۲۷ ساله هستم از ….

  آی همسر جمعه 23 خرداد 1399 - 12:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام به شما
  لطفا مدتی این عمل رو انجام ندید
  آب و مایعات فراوان مصرف کنید
  سعی کنید نماز و معنویات رو هم بیشتر کنید،ممکنه این حالت به خاطر عذاب وجدان شخصی هم باشه
  ورزش رو حتما در برنامه تون بزارید

  باز اگر بعد مدتی همین حالت ها رو داشتید با متخصص زنان در میان بگذارید
  انشاالله که حل میشه

Faezeh پنجشنبه 22 خرداد 1399 - 1:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهش میکنم ج سوالمو بدین

آی همسر جمعه 23 خرداد 1399 - 12:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام مایعات زیاد مصرف کنید و ورزش منظم داشته باشید

ماکان شنبه 31 خرداد 1399 - 10:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام یه مدت که درد کلیه دارم خواستم بدونم به خود ارضایی ربط داره

  آی همسر چهارشنبه 4 تیر 1399 - 4:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  باید توسط متخصص کلیه و مجاری ادرار بررسی بشه شاید از مشکل دیگه ای باشه ،بهتره حتما مراجعه کنید

Saeid سه شنبه 3 تیر 1399 - 1:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۵ ساله متاهلم قبلا خود ارضایی میکردم متاسفانه خانومم خیلی سرده دکتر هم خیلی رفتیم فایده نداشته الانم دوسش دارم ن میتونم طلاقش بدم نه میتونم بهش خیانت کنم الان باز دارم…بهشم گفتم اصلا عین خیالش نیس … نمیدونم چیکار کنم دیگه خسته شدم آقای دکتر عزیز الان هر دوتامونم باید درمان بشیم دکتر خوب هم تو شهر ما نیس دارویی هست که منو سرد کنه خانومم گرم که مشکل حل بشه

  آی همسر چهارشنبه 4 تیر 1399 - 4:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سعید عزیز
  بهتره به جای اینکه دنبال سرد شدن مزاج باشید
  بهتره دنبال راه حل بگردید،به نظر بهتره که همراه با همسرتون به مشاور و روان شناس مراجعه کنید تا ابتدا دلیلش از سمت هر دو مشخص بشه و اگر نیاز به دارو درمانی هم بود حتما حل بشه
  در مرحله اول به روان شناس برجسته مراجعه کنید و اگر تشخیص به درمان به دکتر متخصص مراجعه کنید

Sara چهارشنبه 4 تیر 1399 - 6:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر 🌹
ببخشین مزاحم میشم
من دختر 17 ساله هستم که تا یک سال قبل خودارضایی رو انجام میدادم … کاملا ترک کرده ام و توبه کرده ام.
الان ترس من شدیدا از این است که شاید خداوند مرا نبخشیده است و توبه ام را قبول نکرده است
من در عین حال قران حفظ میکنم و جایی خونده بودم که پیامبر اکرم (ص) فرموده بودند که اگر کسی قران حفظ میکنه و فکر کنه که خداوند اونو نبخشیده از جمله کسانی هست که ایات قران را به تمسخر گرفته است
همه ی این هارو میدونم ولی با اینکه خیلی توبه کردم بازم خیلیییی میترسم
میشه لطفا کامل توضیح بدید چون الان به نظر یکی خیلی نیاز دارم بنظرتون خداوند بخشیده و اینکه در آینده با عوارض اون رو به رو نمیشم؟؟
و اینکه من در حال حاضر نمیتونم تنهایی دکتر برم نمیخوامم کسی بدونه

  آی همسر چهارشنبه 4 تیر 1399 - 4:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام سارا خانم گرامی
  خیالتون راحت راحت باشه
  خدا می بخشه و هیچوقت از رحمت خدا نا امید نشید
  انشاالله که دچار عوارضی هم نشدید
  سعی کنید به نماز خوندن و قرآن ادامه بدید،ورزش رو برنامه تون اضافه کنید و سعی کنید زیاد تنها نباشید

Faezeh یکشنبه 8 تیر 1399 - 1:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من ۲۷ سالمه ….

  آی همسر سه شنبه 7 مرداد 1399 - 6:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  پاسخ روشنی نمیشه داد
  بسیار از حالات هم تلقین خود ما هستند و مشکل به اون حد نیست که گفته میشه و طبیعیه
  ولی خب بهتره برای اطمینان به پزشک زنان مراجعه کنید

باب اسفنجی سه شنبه 7 مرداد 1399 - 6:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشین.من یه دختر 17سالم ….

  آی همسر سه شنبه 7 مرداد 1399 - 6:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  اکثرا با ترک این عادت وضعیتشون بهتر میشه