همه چیز درباره ی رابطه مقعدی (رابطه از پشت)

دسته: آموزش روابط زناشویی
2 دیدگاه
جمعه - 25 تیر 1395

همه چیز درباره ی رابطه مقعدی (رابطه از پشت)

 

رابطه مقعدی چیست؟

رابطه جنسی مقعدی یا آنال سکس عبارت است از انجام عمل جنسی توسط دخول آلت تناسلی مردانهبه مقعد زن که از دیرباز تا کنون وجود داشته است.  نزدیکی مقعدی بین دو مرد را لواط نامیده که متاسفانه این عمل با اسم همجنس گرایی در کشورهای غربی زیاد است. مضرات رابطه مقعدی بسیار زیاد و خطرناک بوده و هم از لحاظ پزشکی و هم شرعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در عین حال این رابطه برای بعضی از مردان لذت زیادی داشته و به انجام آن علاقه مند می باشند. در ادامه ضمن نگاهی به عوارض این رابطه، نکات پزشکی و شرعی، توصیه هایی جهت کاهش درد و افزایش ایمنی در این نوع رابطه جنسی زناشویی مطرح شده است.

رابطه مقعدی از نظر پزشکی

انجام رابطه جنسی یا نزدیکی از مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بی حس کننده به صورت کرم ، اسپری ، روغن ، ژل ،  کاندوم و پماد یک رابطه پر خطر جنسی بوده و استفاده از مواد یاد شده و شیوه های فوق فقط از دردناک بودن این رابطه کاسته و آسیب های جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماری های مقاربتی به همراه داشته و به جرأت میتوان گفت که هیچ پزشکی این رابطه را توصیه نمی کند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد. به بیان دیگر هیچ نظریه ای مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه جنسیارائه نگردیده و بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است.

رابطه مقعدی از نظر شرع

در دین اسلام به سکس مقعدی بین دو مرد لواط و به سکس مقعدی مرد با زن نیز وطی دبر گفته می‌ شود. عمل لواط در این دین به شدت منع شده و حرام و از گناهان کبیره‌ است و برای آن مجازات اعدام وجود دارد.

به هر حال  باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد . بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست.

»»»  رابطه از پشت در طولانی مدت برای خانم عوارض خیلی بدی دارد و ممکنه باعث بیماری همورئید (بواسیر) نیز در خانم شود.   «««

برخي عوارض آمیزش از پشت(دِبَر) با زن عبارتند از:

1. مهمترين عارضه اي که آمیزش از طريق مقعد براي زن دارد اين است که چون لذت حقيقي جنسي براي زن از طريق آمیزش از فرج و مجراي تناسلي حاصل مي­شود نه از طريق مقعد، بنابراين زن دچار سردمزاجي و بي ميلي جنسي شده و در آينده نزديک خود را موجودي مي­يابد که وسيله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نبايد از اين غريزه خدادادي لذتي ببرد.

2. از آنجا که ساختمان مقعد طوري است که ظرفيت پذيرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن يا فرج که خاصيت ارتجاعي و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسيب ديدگي ماهيچه حلقوي (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتي پارگي آن وجود دارد. در نتيجه زن گرفتار درجاتي از بي­اختياري مدفوع شده و نيازمند جراحي و عوارض بعدي مي­شود. چون مرد در حال لذت جنسي فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه مي­تواند به زن آسيب فيزيکي وارد کند.

3. مقعد محل ذخيره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوي ميکروبهای زیادي است. در اثر مالش و دخول آلت اين ميکروبها مي­توانند وارد دستگاه تناسلي مرد شده، خود او را به عفونتهاي خاصي مبتلا سازند. در حالي که مقاربت از راه واژن يا فرج چنين عوارضي به همراه ندارد.

4. مخاط مقعد بسيار ظريف و نازک اسيت و احتمال پارگي و انتقال ويروس ايدز از طريق آن به داخل خون زياد است و حتي يکي از علل شيوع ايدز در غرب از طريق جنسي، لواط و مقاربت از طريق مقعد است.

5. از آنجا که دهانه مقعد داراي ماهيچه­اي حلقوي است، مانند يک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج مني مانند يک سد عمل مي­کند. و در اثر اين عمل احتمال پس زدن مني به عقب و فشار به کيسه­هاي مني و غده پروستات و عوارض ناشي از آن خيلي زياد است.

 

6. و نـکتـه آخـر اينکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلاي مرد به زودانزالي در آينده است در نتيجه نمي­تواند آنگونه که بايد از همبستري با همسرش لذت ببرد و بنابراين دچار سردمزاجي شده و مشکلات روحي پيدا خواهد کرد.

همه چیز درباره ی رابطه مقعدی (رابطه از پشت)

* چه گروه هایی بیشتر به این نوع رابطه روی می آورند؟

در کشورهای اسلامی و همچنین کشورهای فارسی زبان، آمار علمی قابل ارجاعی وجود ندارد و با توجه به نوع نگرش فرهنگی موجود نمی توان تحقیق علمی جامعی در این زمینه به عمل آورد. اما با توجه به جایگاه و بینش افراد نسبت به موضوعاتی مانند پرده بکارت و همچنین وجود محدودیت های اجتماعی و مذهبی و همچنین عدم پذیرش نزدیکی بین دخترهای جوان و پسرهای جوان پیش از ازدواج در بین بسیاری از اقشار این جوامع، احتمال آن داده می شود که رویکرد به آمیزش مقعدی چه در رابطه (دختر– پسر) و چه در رابطه (پسر– پسر) در ابتدای بلوغ جنسی و گذار به مرحله سن بلوغ و شکل گیری هویت جنسی، به عنوان شکلی از پاسخگویی به کنجکاوی های جنسی و رشد شکل شخصیت جنسیتی آنان بیشتر مورد توجه این گروه سنی باشد.

به خصوص در بین زنان جوان به دلیل توجه به حفظ پرده بکارت ممکن است که دختران پیش از ازدواج بیشتر به چنین شیوه ای روی آورند. که این خطر انتقال بیماریهای آمیزشی از جمله ایدز را مانند مردان همجنسگرا دربین زنان جوان به یک میزان بالا می برد.

* میزان خطر انتقال ویروس اچ. آی. وی.(ایدز ) در رابطه جنسی مقعدی 

بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همچنان بالاترین میزان درصد خطر اننقال را به خود اختصاص می دهد. در بین افراد آلوده از طریق آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می دهند.

مجدداً به این نکته توجه کامل داده می شود که: در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس ویروس اچ. آی. وی. و سایر بیماری های آمیزشی که از طریق خون انتقال می یابند، در تماس جنسی از راه مقعد بسیار بالا می باشد.

* چرا بعضی افراد از رابطه جنسی مقعدی لذت می برند؟

برداشت یکی از دلایلی که مرد را به سوی نزدیکی از پشت می‌ کشاند، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش می‌ باشد. و از این موضوع رنج می‌برد؛ لذا متمایل می‌ شود که از پشت نزدیکی کند. در چنین شرایطی زن می‌ تواند با محبت به شوهرش کمک و او را راهنمایی کند تا او با لمس و بازی با مواضع حساس جنسی‌ اش ، سریع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد. در این صورت «مرد» احساس قدرت و لذت می‌ کند، واز تقاضای خود منصرف می‌شود.

پاسخ چند نکته مورد ابهام:

 

آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن یا برجسته شدن باسن میشود ؟
خیر به هیچ وجه از نظر علمی این موضوع ثابت نشده است.
آیا رابطه جنسی مقعدی باعث بزرگ شدن دهانه مقعد میشود ؟
بله ، رابطه جنسی مقعدی میتواند باعث تغییر شکل بخش خروجی مقعد (anal) شود.
آیا از طریق رابطه جنسی مقعدی امکان بارداری وجود دارد ؟
خیر
آیا اگر از روان کننده ، اسپری های بی حسی برای رابطه جنسی مقعدی استفاده کنیم از عوارض آن کاسته میشود ؟
خیر، استفاده از روان کننده ، بیحس کننده و امثالهم تنها جهت روان شدن و یا کاهش درد این رابطه میباشد و از عوارض و آسیبهای این رابطه نمیکاهد
آیا رابطه جنسی مقعدی برای زنان لذتبخش است ؟
از نظر فیزولوژیکی خیر ، اما از نظر روانی دسته ای از زنان از این جهت که باعث ایجاد لذت برای همسرشان میشوند از این طریق احساس لذت و تحریک جنسی بیشتری میکنند
آیا رابطه جنسی مقعدی برای پزشکی قانونی قابل تشخیص است ؟
بله ، با توجه به علائمی که طی انجام مکرر این رابطه بوجود می آید این رابطه نیز برای پزشکی قانونی قابل تشخیص است
اگر شوهرم از من درخواست رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و من نپذیرم آیا میتواند بعلت عدم تمکین از من شکایت کند ؟
در مورد رابطه جنسی مقعدی خیر ، در صورت عدم رضایت زن مرد نمیتواند درخواست تمکین کند.
اگر رابطه جنسی مقعدی مضر است چرا در فیلمهای منفی انجام میشود ؟
در فیلمهای منفیخیلی رفتارها انجام میشود که جزء اختلالات جنسی و انحرافات جنسی میباشد اما آیا این رفتارها درست است ؟ خیر
فیلم های منفی صرفا به قصد تحریک جنسی تولید میشوند و عشق و دوست داشتن در این فیلمها جایگاهی ندارد این در حالیست که رابطه جنسی بین زوجین باید باعث تحکیم علاقه فی ماب ین طرفین شود.

(منبع: سایت دکتر لیلا علیزاده – تنظیم خانواده- سلامت و زیبایی زنان -وب شناخت دختران مجرد )

گرد آوری: سایت آی همسر

این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید:

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 


نوشته شده توسط:آی همسر - 82 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
mard یکشنبه 5 شهریور 1396 - 4:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خانم ها و دختران نادان و مردان و پسران بی غیرتی که با دخترا از راه مقعد ارتباط جنسی برقرار میکنن ….. بدونن که فقط کافی هست ذره ای از مایع منیشون رو در مقعد دختر بیچاره بریزن …… که دختر بدبخت بی خبر احمق (( که حقش هم هست )) دچار کرم در داخل ناحیه ی مقعد بشه و بعد از چند وقت (( شرمنده به اصطلاح عامیانه و نامناسب میگم )) به قول معروف *** خاره میگیره و از اینجا دختر بیچاره برای براوردن این نیاز به هر پسر هرز. ای مراجعه میکنه و حاظر میشه تن به هر بی عفتی ای بده …. این میشه که یک دختر هرز. وارد جامعه میشه … به همین راحتی …………….. دختر بی خبر و احمقی که نمیدونه توی مقعدش چند تا کرم به وجود اومده … فکر میکنه از این راه لذت میبره در صورتی که اون دختر داره بیماریش رو با این راه تسکین میده (( به خاطر چند دقیقه هوس یک مرد و یا پسر پست یک دختر پاک رو تبدیل به یک دختر هرز. میکنه ………… وتاسف برای بوجود اومدن یک شوهر شرمنده و زن خیانت کار در اینده ))… منبع من پزشکی قانونی هست … و با اجازتون این موضوع رو صداش رو در نمیارن …….. و همینطور درمانش هم یک عمل به شدت رسوا کننده با اجازه ی خانواده هست … اینم جزای هوس رانی .

امیدوارم صاحب سایت این نوشته رو بهش اجازه ی نشر بدن …. بلکه دختران و زنان نا اگاه درس بگیرن …
(( چون به پسرا و مردان پست امیدی نیست )) در ضمن تستی وجود داره که معلوم میکنه دختر و یا زن قبل ازدواج از این اعمال انجام داده یا خیر (( اما کی حاظر هست چنین تستی انجام بده ! ))

بهیچ وجه از راه مقعد ارتباط برقرار نکنید … منبع پزشکی قانونی .

پزشکی قانونی

من پیشا پیش از شوهران اینده معذرت میخوام شدیدا ! (( البته پاکاش )) !

همینطور از این سایت / جهت اطلاع رسانی ….. سپاس.

( و در اخر لطفا کمی غیرت و معرفت ! )

770 سه شنبه 9 آبان 1396 - 9:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همه گفتگوها به کنار. چه خودتان بخواهید، طرفتان بخواهد، حرام یا حلال باشد، بی درد و بادرد، سودمند یا ناسودمند، زشت یا زیبا، خداپسند با شیطان پذیر…. بیشتر زنان عالم از آن به درد و رنج می افتند و بیشتر انسان ها آن را پلشت می دانند، از آن به عنوان انحراف یاد شده، نشانه بی تربیتی و بی تمدنیست حتی اگر در جوامع برخوردار صورت گیرد و انجمن حمایت از این کاره ها داشته باشند… خود را گول نزنیم و این امر را که در جامعه ما دشنامست و به هر کس که بگویند باید از شرم رو ترش کند، تبلیغ و تائید نکنیم و در خاموشی این خواست بکوشیم. پرهیزکاری یعنی همین. اختلاس با یکی دوتا امضاء هم لذت بخش است و هم ثروت به دنبال دارد، زن زیبای شوهردار را هم بلند کردن لذت دارد، ویسکی اسکاچ نوشیدن، چرس و بنگ و شیشه کشیدن هم گویا مزه می ده. ما هنوز به عنوان عوام الناس نه قادر هستیم و نه خرد و پژوهش کافی داریم که زیان های کوتاه و درازمدت همه این کنش ها را عمیقأ درک کنیم. پس دست کم اگر داور با حسن نیت و منصفی هستیم تا زمانی که کاملأ به کنه قضیه اشراف پیدا نکرده ایم آن را در بایگانی راکد بگذاریم و به لذت های بیشمار دیگری که ازشان غافل بوده ایم بپردازیم. کسی تا بحال از نداشتن رابطه مقعدی آزاری ندیده. ولی از داشتن آن چرا. این رابطه بدلیل اشتراک مقعد در زن و مرد قابلیت گسترش به مردان را هم دارد و من هشدار می دهم فردا روزی یکی از سرفصل های سایت های مشاوره به نام آزادی بیان و اساسأ آزادی به مشکل رابطه سکسی آقا با آقا، خانم با خانم، بالغین با کودکان، آقا با حیوان، خانم با حیوان هم آراسته شود و زیباترین رابطه انسانی تبدیل به خفت بارترین کنش های خجالت آور گردد.آقایان، خانم ها: لذت طلبی و تنوع خواهی اگر سر داشته باشد ته ندارد ها. مواظب باشید. ول کنید این کار زشت را و بپردازید به عاشقی که لذتش هزاران برابر این خرده هوس هاست. شما استادی می خواهید که عشق را به شما بیاموزد.