می خواهم نسبت به کار های همسرم بی تفاوت باشم!

دسته: همسرداری
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 14 مرداد 1395

می خواهم نسبت به کار های همسرم بی تفاوت باشم!

سوالخانمی هستم 20ساله که 9 ماه است با مردی ازدواج کرده ام که همدیگر را به شدت دوست داریم؛ اما شوهرم بعضی وقت ها کارهایی انجام می دهد که من دلخور می شوم. لطفا من را راهنمایی کنید چطور نسبت به این مسئله بی تفاوت باشم و برای همیشه نسبت به شوهرم اعتماد کامل داشته باشم؟

پاسخ:

« شما از دو مسئله صحبت کرده اید:
 1- دلخوری و نداشتن رضایت از همسر
 2- اعتماد کامل نداشتن.
بین همه زوجین 5 تفاوت وجود دارد 1- فرهنگی 2- جنسیتی 3- ژنتیکی 4- تربیتی 5- اقتصادی.
تفاهم یعنی مدیریت این 5 تفاوت؛ این که همسر شما گاهی رفتار هایی انجام می دهد که باب میل شما نیست و بالعکس ممکن است شما هم رفتار هایی داشته باشید که همسرتان نپسندد. این مسئله در همه روابط چه دوستانه، چه خانوادگی و چه زوجین و… اتفاق می افتد و احساسات منفی هم جزئی از زندگی است. هر زمانی که احساس رنجش و دلخوری داشتید در زمان مناسب درباره فکر و احساستان با هم صحبت کنید چون در خیلی موارد این دلخوری ها با صحبت کردن و روشن شدن مسئله به راحتی از بین می رود. دقت داشته باشید زمانی که برای بیان مسئله تان انتخاب می کنید، بسیار مهم است، وقتی همسرتان تازه به منزل آمده است، زمان غذا خوردن و استراحت و زمانی که در مهمانی هستید یا مهمان دارید، وقت مناسبی برای این گفت وگو نیست. بهتر است از همدیگر وقت بخواهید؛ برای مثال می توانید به همسرتان بگویید: «می خواهم درباره موضوعی صحبت کنم، لطفا زمانی را برای این کار اختصاص بدهیم» در این صورت طرف مقابل هم خودش را برای گفت وگو آماده می کند.مورد دوم اعتماد کامل نداشتن است.
55273786-9145-408c-bf00-9a55b62d2480

انعطاف پذیر تر باشید

شما 9 ماه است که زندگی مشترکتان را شروع کرده اید و تازه اول راهی پر پیچ و خم هستید به خودتان و رابطه تان زمان بدهید؛ البته با نگاهی واقع بینانه. بسیاری از افرادی که تازه زندگی مشترک شان را شروع می کند در مرحله عشق رویایی هستند در این مرحله انتظاری که از فرد مقابل و رابطه دارند کاملا احساسی و کمال گرایانه است. زمانی روابط تداوم پیدا می کند که افراد بپذیرند در کنار ویژگی های مثبت هر فرد، ویژگی های منفی هم وجود دارد. لازم است نگاه تان را نسبت به رابطه انعطاف پذیرتر کنید تا بهتر بتوانید از لحظه های زندگی لذت ببرید.»
پاسخ مائده نیازی فر؛ دانشجوی دکترای روان شناسی بالینی/خراسان

نوشته شده توسط:آی همسر - 82 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۵۴
برچسب ها: