زوج‌هایی که رابطه جنسی ‌شان سرد شده بخوانند.

دسته: آموزش روابط زناشویی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۵

 

Chrysanthemum

زوج‌هایی که رابطه جنسی ‌شان سرد شده بخوانند.

 

بعضی خانم‌ها شکایت می‌کنند که با شوهرم مثل خواهر و برادر شده‌ایم؛ شش ماه یک بار هم رابطه جنسی نداریم و زندگی زناشویی‌مان یخ بسته است. دكتر علی شیخ الاسلامی، پزشک عمومی و دکترای تخصصی روانشناسی، که سال‌هاست در زمینه روابط زناشویی خدمات مشاوره‌ای می‌دهد به دغدغه‌های زوج‌ها در این خصوص پاسخ می‌دهد:

زوج‌هایی که رابطه جنسی ‌شان سرد شده بخوانند.

عده‌ای از مردم شکایت کرده‌اند که سال‌هاست رابطه‌شان با شوهرشان دوستانه شده و دیگر ارتباط زناشویی چندانی بین آنها وجود ندارد. حتی گاهی رابطه جنسی‌شان به فواصل چند ماه یک بار اتفاق می‌افتد و این برای خانم‌ها بسیار آزاردهنده است. این زنان احساس تحقیر و سرخوردگی می‌کنند چون هرشب به امیدی به رختخواب می‌روند و ناامید می‌شوند. آیا مشکل از سرد مزاجی مرد است؟

مشكل اصلی كیفیت رابطه است. رابطه‌ی جنسی مانند هر رابطه‌ی دیگری باید دارای قواعد و ارزش‌های خاص خودش باشد. زن و شوهرها اگر از ابتدا برای رابطه‌ی جنسی‌شان روز و ساعت معینی را در نظر بگیرند، قطعا به این مشكلات برخورد نمی­كنند. زن و شوهر باید با هم در این مورد صحبت كنند و با توجه به بازه­ی زمانی كه رابطه‌ی جنسی­شان و میلی که دارند یك یا دو روز در هفته را به این كار اختصاص بدهند.

اینطوری خیلی قراردادی به نظر نمی‌رسد؟
نه این تصور اشتباه است. اگر زن و شوهر از قبل بدانند قرار است در چه روزی برنامه رابطه‌ی جنسی داشته باشند خودشان را آماده می‌كنند. مسائلی مانند رعایت نكات بهداشتی، استراحت كافی، تغذیه مناسب و آماده شدن برای رابطه­ جنسی باعث می­شود فرد با آرامش بیشتری منتظر برقراری رابطه باشد و به کیفیت رابطه­اش فکر کند.

درست مثل مهمانی رفتن. وقتی شما از قبل می­دانید قرار است در یک شب خاص به مهمانی بروید خودتان را آماده می­کنید و با میل برای رفتن به مکان مورد نظر آماده می­شوید. اما اگر یکباره از شما برای حضور در جایی دعوت شوید، هر قدر هم که آنجا را دوست داشته باشید، اما آمادگی لازم را برای حضور ندارید. رابطه­ جنسی هم دقیقا باید به همین شکل باشد، برنامه ­ریزی شده و دقیق.

یكی از دلایلی كه باعث می­شود تعداد برقراری رابطه جنسی رفته رفته پس از شروع زندگی مشترک کم شود همین قرارداد نداشتن است. زن و شوهر باید قبل از برقراری رابطه با هم صحبت کنند. اینطور نباشد که فقط یک نفر خودش را موظف به شروع رابطه بداند.
این مسئله باعث می­شود فرد دلزده شود و اگر چند بار این تقاضا از سوی همسرش با جواب رد مواجه شود، رفته رفته میلش را برای برقراری رابطه از دست می­دهد. در حالیکه اگر در اینباره صحبت شود و فرد بداند این رابطه دو نفره است و هر کدام به شکل دل بخواه می­توانند شروع کننده باشند دیگر مشکل دلزدگی پیش نمی­آید.

اگر رابطه­ جنسی به هر دلیلی در زمان توافق شده برقرار نشد، باید چه کرد؟
بهترین کار این است که همان شب با یادآوری به همسرمان بگوییم در جریان هستیم که باید امشب رابطه داشته باشیم اما حالا که این اتفاق به دلیل حضور مهمان، بیماری و… رخ نداده است آن­ را به فردا شب موکول میکنیم. شاید در نگاه اول این مسئله کمی عجیب به نظر برسد، اما کافیست زوج­ها آن را امتحان کنند و اثر معجزه آسایش را ببینند.

تعداد رابطه­ جنسی در افراد باید طبق قاعده­ خاصی باشد؟
خیر. قاعده­ خاصی ندارد. تعداد رابطه کاملا بستگی به تمایل جنسی هر دو طرف دارد. خیلی­ ها هفته ­ای دوبار رابطه دارند و از این مسئله راضی هستند، بعضی­ های دیگر ماهی یکبار رابطه دارند و در زندگی­شان هم هیچ مشکلی بوجود نمی ­آید. یکی از توصیه ­هایی که من همی


نوشته شده توسط:admin - 818 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: