دختر مورد علاقه من به دلیل تاهلم در ازدواجمان دودل است

دسته: مشاوره خانواده
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۵
سوال۲۳ ساله هستم و زن و بچه دارم. به دختری علاقه دارم که او نیز به من علاقه دارد؛ ولی به دلیل این که زن و بچه دارم او دودل است که با من ازدواج کند یا نکند. لطفا راهنمایی ام کنید.
دختر مورد علاقه من به دلیل تاهلم در ازدواجمان دودل است
پاسخ:  
 
هدف خود را از ازدواج مشخص کنید
با توجه به این که در سن پایینی ازدواج کرده اید و بچه هم دارید، علت تمایل به رابطه و ازدواج مجدد شما چیست؟ همه ما می‌دانیم که برای رسیدن به یک ازدواج درست و سالم به جز بلوغ جسمی و جنسی، بلوغ روانی، عاطفی، اجتماعی واقتصادی هم ضروری و لازم است. گاهی افراد به محض رشد جسمی و فیزیکی، ازدواج می کنند و حتی قبل از دستیابی به ثباتی نسبی در زندگی مشترک و بهبود رابطه خود با شریک زندگی، بچه دار می شوند. در این گونه موارد افراد گاهی نسبت به ازدواج یا انتخاب خود احساس پشیمانی یا دلسردی می کنند و به جای حل مسائل خود با شریک زندگی وارد رابطه های خارج از زندگی مشترک می شوند. این گونه روابط فرازناشویی غالبا سرپوشی بر مشکلات فرد می گذارد و برای ساعاتی به او احساس رضایتمندی می دهد؛ بنابراین خوب است در خلوت خود به هدفتان از این ازدواج بیندیشید.
آسیب ها وامتیازات این ازدواج را بررسی کنید
هر رابطه‌ای که فرد وارد آن می شود قطعا یک سری امتیازات یا فوایدی دارد که فرد حاضر می شود به آن تن دهد و برای آن وقت و هزینه صرف کند. امتیازات این رابطه ممکن است رفع نیاز جنسی باشد یا نیاز به محبت، یا در رفع نیاز شما به قدرت یا تفریح موثر باشد. پس شما سود و فایده ای از این رابطه می برید که آن را رها نکرده اید؛ اما با توجه به تاهل و تعهد شما حتما آسیب ها و مشکلاتی را هم در بر خواهد داشت که تا کنون ایشان تن به این ازدواج نداده و البته خود شما هم راهنمایی خواسته اید. با در نظر گرفتن سن شما که البته کمی برای ازدواج و بچه دارشدن زود بوده و هنوز به ثباتی در زندگی مشترک خود دست نیافته اید آیا امکان مدیریت مالی، عاطفی، تربیتی و … همزمان دو زندگی را در خود می بینید؟ بهتر است قبل از هر گونه اقدام با مشکلات افرادی که با وجود زن و فرزند دست به ازدواج مجدد می زنند، آشنا شوید. پذیرفتن مسئولیت یک زندگی جدید سخت و سنگین است، آیا با ارزیابی دقیق و همه جانبه به او پیشنهاد ازدواج داده اید یا صرفاً بر اساس احساس و علاقه متقابل این تصمیم را گرفته اید؟! این ازدواج در صورتی که پنهانی باشد مشکلاتی دارد اعم از احساس گناه، اضطراب، پنهان کاری، بی صداقتی، تحمل فشار ناشی از بلا تکلیفی، وابستگی و … و اگر آشکار باشد، افزایش تعارضات زوج، انتقام گیری، خشم، مشکلات مالی، عاطفی، روابط فامیلی و … . آیا راه حلی برای این گونه مشکلات اندیشیده اید؟!
به حل مشکلات خود بپردازید
با توجه به مطالبی که ذکر شد، به نظر شما حل مشکلات فعلی خود در زندگی مشترک راحت تر است یا ازدواج مجدد و مشکلات جدید؟! گاهی زوج فکر می کند با ورود به روابط فرا زناشویی و ازدواج مجدد می تواند رضایتمندی از زندگی را افزایش دهد و حال روانی خود را بهبود بخشد که البته این اتفاق می افتد؛ اما موقتی و زودگذر است و مانند هر رابطه‌ای کم کم مشکلات خود را نشان خواهد داد و پس از مدتی فرد با انبوهی از مشکلات رو به رو خواهد شد؛ زیرا تحقیقات نشان می‌دهد آسیب های این گونه ازدواج ها از امتیازات آن به مراتب بیشتر است.
رابطه خود را با همسرتان تقویت کنید
با تمرکز بر بهبود نقش خود در زمینه ارتباط با همسر و فرزندتان، احساس توانمندی و رضایت از زندگی مشترک خود را افزایش دهید. هم اکنون شما مسئول رسیدگی به همسر و فرزند خود هستید. سعی کنید با تقویت رابطه عاطفی با همسرتان، از رابطه با این خانم خارج شوید و به احساس بهتری راجع به خود و زندگی مشترک دست یابید. پیشنهاد یا اقدام به ازدواج به جای حل مشکلات منجر به افزایش مشکلات، خواهد شد. امید است در زندگی مشترک با گرفتن تصمیم خوب به حال خوب دست یابید.
(خراسان)

نوشته شده توسط:admin - 813 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: