خانه / ازدواج / دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

 

ازدواج در معنای ظاهری خود قرار گرفتن یك زوج (مرد و زن) در كنار یكدیگر و تشكیل خانواده ای مستقل و توانمند می باشد. یقینا افراد به دلایل مختلفی چون رسیدن به تكامل و آرامش روحی و روانی،‌ كسب استقلال، فرزند آوری و … تصمیم بر ازدواج گرفته و اقدام می نمایند.

چنانچه اشاره شد یكی از دلایل ازدواج افراد فرزندآوری است. در واقع زمانی كه زن و مرد در كنار یكدیگر تشكیل خانواده می دهند به دلیل وجود عشق و علاقه فراوان زندگی شان گرم و شیرین پیش می رود ولی پس از گذشت مدت زمانی تازگی زندگی زناشویی شان جای خود را به عادت و خستگی می دهد در این زمان است كه خلا وجود عضوی دیگر برای زن و مرد در خانواده برای گرمی و شادی بخشی به زندگی شان كاملا محسوس می گردد. به همین دلیل طرفین راغب به فرزند دار شدن شده و برای این امر اقدام می نمایند.

اما امان از زمانی كه در این میان مشكلی در زن یا مرد وجود داشته باشد و فرزند دار شدن آنها را زیر سوال ببرد. بسیار دیده شده كه بسیاری از زوجین به دلیل فرزند دار نشدن فرد مقابل اقدام به دادخواست طلاق كرده و دیگر قادر به زندگی با همسرشان نیستند. به راستی علت اصلی این امر چیست؟

یقینا مهمترین دلیل این جدایی عشق و علاقه ذاتی بشریت به فرزندداری و فرزندپروری است. همیشه داشتن فرزندی از وجود خود و زندگی با او و تربیتش برای افراد شیرین و لذت بخش بوده است همانگونه كه در ابتدا ازدواج شیرین و لذت بخش می باشد.

و مطمئناً همانگونه که خداوند میفرماید در قرآن کریم،همه چیز به دست اوست و همانا بارور بودن نعمتی از جانب او ،و باور نبودن به معنای عدم توجه به بنده اش نیست،همانا که هیچ کار خدواند بی حکمت نیست و آن نیز آزمونی از جانب الهی است.

افراد می توانند برای جلوگیری از رسیدن به بن بست در زندگی مشتركشان قبل از ازدواج مسئله فرزند پروری را نیز مانند دیگر مسائل مهم مورد بررسی قرار دهند. 

 

اطلاع از نازایی خود یا فرد مقابل به چند روش حاصل می گردد:

 آگاهی فرد از موضوع نازایی خود قبل از ازدواج به دلیل وجود نقص و عیب هایی در جسم

 مراجعه طرفین به پزشك و چكاپ كامل و فهمیدن این موضوع قبل از ازدواج و در دوران آشنایی

 آگاهی نسبت به نازایی پس از ازدواج و اقدام به فرزنددار شدن

افراد می توانند برای جلوگیری از رسیدن به بن بست در زندگی مشتركشان قبل از ازدواج مسئله فرزند پروری را نیز مانند دیگر مسائل مهم مورد بررسی قرار دهند

براین اساس این امكان وجود دارد كه افراد قبل از ازدواج بتوانند تا حدودی نسبت به این موضوع آگاهی كسب نمایند.

 

10703734_795940947143040_6183525277202543211_n - Copy - Copy

چگونه نازایی را مطرح کنیم؟

 • حتما و بدون هیچ ترسی مشكتان را با فرد مقابل در میان بگذارید و بدانید زندگی كه با دروغ شروع شود هرگز درست و اصولی پیش نرفته و موفقیت آمیز نمی باشد.

 

 • با فردی باتجربه مشورت نمایید و نحوه انتقال این خبر به فرد مقابلتان را از او جویا شوید. در این حالت احتمال اشتباه شما و شوكه شدن فرد مقابلتان به حداقل می رسد.

 

 • همیشه به خداوند توكل نمایید و امیدتان را از دست ندهید.

 

 • قوی باشید و با گرفتن پاسخ منفی از فرد مقابل دچار افسردگی و ناامیدی نشوید.

 

 • به جای تفكر در مورد چیزهایی كه ندارید (فرزند) به گنجهای گرانبهایی كه در اطرافتان وجود دارد چون خانواده و دوستانتان بیندیشید و سعی كنید قدر آنها را بدانید.

 

اگر در نهایت تصمیم گرفتید كه با فردی نازا ازدواج كنید؟

*سعی کنید تصمیمی منطقی و به دور از احساس بگیرید.

*در تمام مراحل به مشاور و متخصص پزشکی مراجعه نمایید.

*اگر در نهایت تصمیم گرفتید كه با فردی نازا ازدواج كنید همیشه به این نكته توجه داشته باشید كه هرگز نباید سخنی بگویید كه منتی بر سر او بوده و باعث دل آزردگی اش شود. چون در این صورت زندگی تان دوام نخواهد داشت. در این حالت بهترین برخورد آن است كه گمان كنید مشكل بچه دار نشدنتان از خود شماست و براین اساس با فرد مقابل رفتار نمایید.

*او را همانگونه که هست بپذیرید و دوستش بدارید.

 

نکاتی به زوجین نابارور:

 

 • درک کنید هیچ کار خدواند بی حکمت نیست و آن نیز آزمونی از جانب الهی است،پس بیش از پیش سعی کنید رابطه خود را با خداوند مستحکم تر کنید.

 

 • با توجه به پیشرفت های سریع پزشکی همیشه راه های جدید برای زوجین نابارور کشف می شود پس امیدوار باشید.

 

 • صبرتان را افزایش دهید و خود را در مقابل ناملایماتی چون زخم زبان اطرافیان، خوشی خانواده های دیگر و … مقاوم نمایید.

 

 • به جای تفكر در مورد چیزهایی كه ندارید (فرزند) به گنج گرانبهایی كه به دست آورده اید (همسرتان) بیندیشید و سعی كنید قدر او را بدانید.

 

 • همیشه سعی کنید برای هم تازگی داشته باشید،و به معنای تمام همسرداری کنید تا هیچ وقت نبود فرزند به چشم نیاید.

 

*  به مرور هنگامی که درک کردید میتوانید در شرایط مخصوص نوزادی یا کودکی را به فرزندی قبول کنید ، و با این کار هم صاحب فرزند شده اید و عشق به زندگیتان آمده است و هم ثواب بزرگی نیز کرده اید.

 • همیشه به خداوند توكل نمایید و هیچ گاه امیدتان را از دست ندهید کما اینکه کم نبوده اند کسانی که بعد از چندین سال خداوند به آنها فرزند داده است.

(برگرفته از تبیان با تغییر)

69 دیدگاه

 1. سلام من با این مشکل بزرگ روبه رو شدم و حدود سه ساله این ماجرا رو فهمیدم که نمیتونم درآینده صاحب فرزند بشم…دچار ضعف روحی شدید شدم و منزوی …و این رو هم درک میکنم که هیچ کس مایل نیست شریک زندگی فردی مثل من بشه…دین و مذهب ما که همه جا نظر میده و حضور فعال داره برای افرادی مثل من چه چیزی داره …یعنی ما برای تنها بودن آفریده شدیم …تاکی باید دردمونو تو دلمون نگهداریم….باتشکر

  • سلام مصطفی جان
   قطعا افراد زیادی هستند تو همین کشور خودمون که دارای این مشکل هستند ،حالا بعضی ها بعد از ازدواج متوجه می شوند بعضی ها هم قبل از ازدواج،اتفاقا این یه امتیاز هست که از شرایط خودت آگاهی ،مهم اینه که اصلا داشتن این مشکل به هیچ وجه معنیش ازدواج نکردن و یا ارتباط جنسی ناسالم نیست،و اتفاقا می تونی ازدواج کنی و شاید از خیلی ها هم خوشبخت تر باشی فقط لازمه ش اینه که دور خودت حصار نکشی چون امکانش هست واسه هر کسی پیش بیاد پس چاره ش اینه که امیدت رو از دست ندی و توکل به خدا کنی وبتونی این پدیده رو درست و منطقی به اون کسی که میخوای باهاش ازدواج کنی توجیه کنی و با این پیشرفت علم هم هیچ چیزی غیر ممکنی وجود نداره حتی نازایی…

   • سلام تو زندگی کلی معیار های دیگه هست نبودن بچه نمی تونه زندگی رو تلخ کنه … میشه بدون بجه هم خوشبخت بود

  • دختر ناشناس

   واقعا اگ دوتا فرد باهم مشکل داشته باشن و از نظر دین هم مشکلی نباشه خب همین جا آشنا شید مطمئنم خوشبخت ترین زوج ها میشید
   کاش من حداقل میدونستم بچه دار میشم یا ن من سر دوراهیم دعام کنید

 2. با سلام من ۲۳سالمه بچه دار نمی شم ازدواج نکردم نمیدونم چجوری ازدواج کنم اگه به طرف مقابل بگم اونم جواب رد بده فوری پخش میشه چی کار کنم شما راه حل بگین واقعا دوست ندارم این زندگی رو و این کار خدا واقعا تبعیضه

  • سلام محسن جان شما نباید امیدتون رو از دست بدین،شما میتونید به صورت مستقیم با افراد مورد نظرتون قضیه رو مطرح کنین،هستند کسانیکه تمایلی به بچه دار شدن ندارند یا می خواهند سرپرستی بچه ای را قبول کنند،و مورد شما هم از نظر حس غریزه هیچ مشکلی در رابطه جنسی به وجود نمی آورد تنها قدرت باروری تان پایین است و اینکه می توانید کسی را که تجربه ی زندگی قبلی داشته و دارای فرزند است را جزو گزینه هایتان قرار دهید،قدرت علم را هم دست کم نگیرید دیر یا زود این مشکل هم حل میشود،امیدوارم توانسته باشم راهنمایی خیلی کوچکی کرده باشم،موفق باشید

 3. لطفا جواب بدین

 4. بسیار ممنون از دلداریتون

 5. به نظر من شاید افرادی باشند که مثل ما دچار مشکل ناباروری هست ولی بنده با چند نفر صحبت کردم که مثل خودم بودم ولی به توافق نرسیدیم . دیگه هر چی قسمت باشه یا مثل خودم یا فردی با سابقه ازدواج و دارای فرزند اما پیدا کردن همین هم سخت هست.

  • سلام هادی جان
   بله درسته ولی تنها راهش اینه که ناامید نشی،بازم تلاش کن،توکل بخدا گزینه مورد نظرت رو پیدا میکنی.

 6. سلام. منم یه مشکل دارم که فکر میکنم فقط با ازدواج با کسی که چنین مشکلی داره حل میشه
  ولی نه میتونم کسی رو پیدا کنم در نزدیکی، نه دختر بودنم این اجازه رو بهم میده
  لطفا کمکم کنید?

  • سلام مستانه خانم گرامی
   خیلی خوبه که با این قضیه کنار اومدین و چه بهتر که نا امید نباشید اصلا،شما می تونید به کسانی که خواستگاری شما میان حتما بگید شرایطتتون رو،یا اگر امکانش بود در مورد پذیرش فرزند نیز فکر کنید و مطرح کنید،و با توجه به اینکه شما خانم هستین پیشرفت های پزشکی و روش های درمان ناباروری خیلی سریعتر به نتیجه میرسه و به هیچ وجه ناامید نباشید،موفق باشین

 7. چه مشکلی از این بدتر که یه آدم حس جنسیشو از دست بده گناه ما چیه که باید یه عمر تنها زندگی کنیم
  من نمیخوام تنها باشم ای کاش فق یه نفر بود

  • سلام شاهین جان
   سعی کنید صبور باشید و شما نیز قرار نیست تا آخر عمر تنها بمونید،موردی که دارید مشکل خیلی های دیگه هم هست،پس لازم نیست خودتون رو محدود کنید و میتوانید با کمک یه مشاور ازدواج هم داشته باشید و می توانید از کسانی که مشابه شما هستند خواستگاری کنید و یا حتی اگر حاضر هستید می توانید با خانمی که جدا شده و دارای فرزند هست ازدواج کنید و باز هم میگویم توکلتان به خدا باشد،امیدوارم موفق باشید.

 8. با عرض سلام و وقت به خير
  بنده جواني هستم سي و دو ساله كه خدا لطفي كرده و از نظر جسماني كاملا سالم هستم و اميدوارم همه هموطنام در سلامت كامل باشن
  بنده دنبال خانمي برا ازدواج هستم كه نابارور باشن ولي متاسفانه به هيچ وجه كيس مورد نظرمو پيدا نكردم
  خاستم بدونم انجمن يا سازماني هست كه بتونم بهش سر بزنم

 9. همسر من عقیمه. مجبورم به خاطر آبروی خانوادم باهاش زندگی کنم چون قبلا هم یک نامزدی ناموفق داشتم. بنابراین مجبوزم بسوزم و بسازم. ولی حالبه که همسرم از وقتی فهمیده عقیمه بسیار عصبی و بددهن و سکاک و خلاصه غیرقابل تحمل شده. راهکار شما برای من چیه؟ واقعا دارم تحلیل می رم ?

  • سلام فاطمه خانم گرامی
   سعی کنید خونسرد باشید و صبور،شاید رفتار همسر شما به این خاطره که الان فهمیده دچاره عقیمی هستش و نوعی کمبود رو در خودش احساس میکنه و به نوعی دچار بحران شده، ادامه این وضعیت و ناتوانی شما در برخورد مناسب با این رفتارهای همسرتون شاید زندگی تون رو در مسیر سختی قرار بده،پس به همین خاطر حتما به روان شناس یا مشاور از نزدیک مراجعه کنید تا از جزئیات مطلع شده و بتونه بهتر شما رو کمک کنه،امیدوارم موفق باشید.

 10. آیه ۵۹- ۵۸ سوره مبارکه واقعه
  بنابراین آنچه سبب ایجاد زاد و ولد می‌شود قدرت خداست. خالق و پدیدآورنده تمامی انسانها اوست، نه سایر انسانها؛ «آیا نطفه‌ای را که که در رحم همسر خود می‌ریزید، ملاحظه کرده‌اید. آیا شما خالق نطفه و بچه هستید یا ما؟»

 11. خداوند در سوره شوری آیه‌ ۴۹ و ۵۰ می‌فرماید: (لِلَّهِ مُلْكُ السَّماوَاتِ وَالْأَرْضِ يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ يَهَبُ لِمَن يَشَاءُ إِنَاثاً وَيَهَبُ لِمَن يَشَاءُ الذُّكُورَ أَوْ يُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَاناً وَإِنَاثاً وَيَجْعَلُ مَن يَشَاءُ عَقِيماً إِنَّهُ عَلِيمٌ قَدِيرٌ)؛ «فرمان‏روايىِ آسمان‏ها و زمين فقط از آنِ خداست؛ هرچه را بخواهد مى‏آفريند؛ به هركس بخواهد، دختر مى‏بخشد و به هركس بخواهد پسر مى‏بخشد؛ يا آنان را پسران و دخترانِ جفت مى‏دهد؛ و هركس را بخواهد نازا قرار مى‏دهد؛ [چرا] كه او داناى تواناست. تواناست.»

 12. من تهرانم منم این مشکل رو‌دارم ۲۵سالمه قد بلند وزیبا و توپر هستم اگه شخصی هست بیاد باهم زندگی کنیم با این مشکل میسازیم مشکلمون مشترکه

  • سلام فرزانه خانم گرامی
   امیدواریم در چند ماه آینده اگر شرایطش بوجود بیاد یه امکانی رو تو سایت بوجود بیاریم که افراد دارای این مشکل و خواهان ازدواج بتوانند آشنا شوند،امیدوارم موفق باشید.

   • کاش سایت یا مرکزی بود که افراد نابارور یا دارای مشکلات جنسی رو بهم معرفی میکرد… ب نظر من حس همزادپنداری خیلی از مشکلات و حاشیه هایی ک این نوع افراد در ازدواج با کیس های سالم دارند رو کاهش میده.
    ممنون از شما ادمین عزیز و تاپیک خوبتون

 13. ممنون از لطفتون واقعا شاید اینجا بتونیم با شرایطمون همسرمون رو پیداکنیم و ازدواج کنیم اینجوری هم واسه اقایون راحت تره هم‌ واسه خانوم ها من تهرانم سایت رو چک میکنم اگه کسی خواهان بود من هستم

  • سلام فرزانه خانم گرامی
   خواهش میکنم چون کیس های بسیاری بودند که به ما ایمیل و کامنت دادند در این خصوص انشاالله توکل به خدا اگر شرایط جور بشه حتما انجامش میدیم.
   لطفا در صورت لزوم مشخصات تماس خود را بگذارید،تا بتوانیم با شما در تماس باشیم.

 14. بله حتما.اینجا شماره تماسمو بزارم؟!

  • میتونید شماره تماس یا آیدی تلگرام یا ایمیل معتبرتون رو بگذارید ،نگران نباشید این مشخصات در سایت نمایش داده نمیشه.

 15. شماره تماس : ۰۹*********

  • سلام دوست عزیز
   آیا شما نیز دارای این مشکل هستید،اگر شرایط فراهم شد تو سایت اعلام میکنیم و مشخصات شما عزیزان را دریافت می کنیم.

 16. تشکر می کنم . اگر موردی پیدا شد اطلاع رسانی کنید . بنده از نظر شغل و مالی هیچ مشکلی ندارم

 17. منم شمارمو گزاشتم به نظر من يه گروه تو سايت درست كنيد كه واقعا بشه از اينجا استارت اشنايي رو زد

 18. می توانید در سایت ****** ثبت نام کنید. اونجا می توانید موفق باشید

  • سلام دوست عزیز
   ما اکثر چنین سایت هایی رو تایید نمی کنیم،چون بیشتر جنبه سرگرمی و سواستفاده دیده میشه وروال قانونی ندارندو به ازدواج ختم شدن در آن ها نیز بسیار کم است.موفق باشید.

 19. سلام منم دختر ۲۵ ساله مجرد که ۴ سالی است مساله ناباروری را قبل ازدواج فهمیدم و حل شدنی است بچه ام خیلی دوست دارم اما ازدواج فرد مطلقه و مطلقه بچه دار و افرادی که مشکل خفیف دارند مثل شنوایی و یه پا کوتاه و کند ذهنی دوست ندارم و خانواده ام چنین افرادی را قبول نمیکنند فقط سالم مجرد یا نابارور مجرد باشد و پرونده کامل پزشکی دارم و بیشترین جواب رد را از سوی مادر پسرهاست و بودن پسرهایی که مساله فرزند آوری مرا قبول کردند اما مادرهایشان نزاشتند جواب رد مادر پسرها ناامید ام میکنند حتی خواستگار بوده تا گفتم نابارور هستم فکر کرده باکرگی ندارم اخه من نمیدانم ناباروری چه ربطی به باکرگی دارد!!!!

  • سلام آرزو خانم گرامی
   بله متاسفانه تو کشورمون نحوه برخورد با خیلی از مسائل مناسب نیست،و این مشکل شما مشکل خیلیاس و هم مادرزادی هستش و شما تو بوجود اومدنش دخالتی نداشتین،متاسفانه تو ایران انجمن های نازائی فقط روی روش های باروری کار میکنند و فعالیتی در زمینه آشنایی افراد دارای این مشکل ندارند،به هیچ وجه ناامید نباشید و به خدا توکل کنید،انشالله که فرد مناسب زندگیتان را پیدا می کنید،امیدوارم موفق باشید.

 20. سلام من دنبال یه خانم که مشکل نازایی دارن برای ازدواج میگردم

 21. سلام خانمی هستم ۲۵ساله و دوست دارم لامردی ازدواج کنم که عقیم هست …..دلیل این موضوع رو هم فقط دوست دارم به شخص مورد نظرم بگم….ودیدگاه من نسبت به این موضوع اینه که خدا یه چیزی رو میگیره ویک چیز دیگر به آدم ها میده نباید سخت بهش نگاه کرد…اگر آقایی ازسن۲۸تا۳۲هست خوشحال میشم باهاش آشنا بشم فقط قیافه یکم برام مهم هست ….از خانواده ای هستم که شکرخدا متوسط ….

  • سلام دوست گرامی
   بله دیدگاه شما بسیار با ارزشه و خداوند هیچ کاری رو بی حکمت انجام نمیده،متاسفانه امکان آشنایی از طریق سایت نیست چون شرایط خاص و مجوزهای خاص خودش رو میطلبه،موفق باشید

 22. سلام وقت شما بخیر
  بنده خانمی مجرد ۳۰ سال و دارای تحصیلات عالی متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم که مشکل ناباروری دارم …سپاس

 23. سلام من هم دختری هستم که مشکل ناباروری دارم و دوست دارم با مردی مثل خودم ازدواج کنم که بتونیم همدیگر را درک کنیم

 24. با سلام خدمت مدیریت محترم سایت اگر دنبال مجوز هستید مجوز آن قبلا صادر گردیده.
  وَ اَنْکحُوا الاَْیامی مِنْکمْ وَالصّالِحینَ مِنْ عِبادِکمْ وَ اِما ئِکمْ اِنْ یکونُوا فُقَراءَ یغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ.(۲۱۷)

  مردان و زنان بی همسر را همسر دهید، و همچنین غلامان و کنیزان درستکار را اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند
  پس نگران مجوز نباشید .
  شاید بخت یک انسان باز شود . خدا خیرتان بدهد . با تشکر

 25. ولی باز هم به دوستان این نصیحت را می کنم. مسئله اصلی زندگی عشق و علاقه هست و این موضوع با علم پزشکی و حتی در نهایت از طریق فرزند خواندگی قابل است . دوستان باید سایر شرایط را نیز در نظر بگیرند مثلا
  محل سکونت
  شغل
  سطح درآمد
  اخلاق
  میزان تحصیلات
  ظاهر
  و

  به نظر من مجرد باشد . دارای فرزند باشد و متعلقه باشد هیچ فرقی نمی کند مهم علاقه است .

 26. سلام من پسر ۲۰ ساله ای هستم ک مشکل ناباروری دارم…همه فکر و ذکرم شده این مشکل …خیلی وقتا ب خود کشی فکر میکنم…بی حوصله شدم..بد اخلاق شدم..منزویم…نمیدونم چرا نمیتونم با این موضوع کنار بیام…از همه بدتر ب ی دختر پیشنهاد ازدواج دادم قبول نکرد…خیلی دوسش داشتم…من از خدام نا امید شدم…دیگ باور ندارم ک خدایی هم هس…

  • سلام سعید عزیز
   شما خیلی دچار نا امیدی شدین و تفکر منفی تا به این حد اصلا خوب نیست، شما باید این مورد رو به عنوان جزئی اززندگیتان کنار بیایید و اونو بپذیرید، اینو بدونید که هیچ کار خدا بی حکمت نیست، و پیشرفت های پزشکی نیز جای هیچ حرف و حدیثی رو باقی نمیزاره، و تنها شما نیستید که دچار این مشکل هستید، از راهکارهایی که در بالا ذکر شده استفاده کنید توکل بخدا فرد مناسب زندگیتان را پیدا کرده و زندگی خوبی خواهید داشت، امیدوارم در پناه خدا همیشه موفق باشید.

 27. سلام من هم خودم مشکل ناباروری دارم اگه کسی این من مشکل داره دخترا اگه دوست داشت باهم ازداج کنیم

 28. سلام
  امیدتون ب خدا باشه
  من به شخصه حاضرم با یه مرد عقیم ازدواج کنم

 29. من هم پسری ۳۳ ساله هستم که به خاطر یک بیمای نابارورم به خاطر این موضوع میلی به ازدواج ندارم چون کسی حاضر به ازدواج با من نیست خودم هم علاقه ای به ازدواج با کسی که قبلا ازدواج کرده و فرزند داره نیستم با این شرایط ترجیح میدم ازدواج نکنم دارم برنامه ریزی میکنم که مستقل بشم کاریش نمیشه کرد سرنوشت من هم اینجوری بوده دیگه

 30. من تمایل دارم با پسر نابارور ازدواج کنم
  لطفا کمک کنید برای اشنایی افراد

 31. سلام . به مدیریت محترم سایت اگر میشه دم عید هست بچه ها را خوشحال کنید. زیاد به فکر مجوز نباشد. مهم حل کردن مشکلات چند تا جون هست. خوب جوانان هستند مثل خودم با این مشکل مواجه هستند ولی به خاطر همین نمی توانند پا پیش بگذارند به دلایلی چون عدم آگاهی . فرهنگ منطقه و توقعات و ایمان طرف مقابل . حداقل اگر میشه جواب ایمیل یا تو تلگرام پاسخ دهید . با تشکر پسر تنها

  • سلام دوست گرامی
   ما هم از مشکل شما عزیزان کاملا مطلع هستیم ولی خب نیاز به ساز و کارمخصوص قانونی دارد که متاسفانه در حال حاضر از عهده مدیریت سایت خارج است,

  • سلام دوست گرامی
   ما هم از مشکل شما عزیزان کاملا مطلع هستیم ولی خب نیاز به ساز و کارمخصوص قانونی دارد که متاسفانه در حال حاضر از عهده مدیریت سایت خارج است.

 32. من از خدا میخوام فقط یه سایه ی بالا سر داشته باشم که همدم تنهاییام باشه بغلم کنه و تو بغلش احساس آرامش داشته باشم حتی اگه عقیم باشه

 33. سلام خواهش می کنم . به هر صورت یک کمکی به این جوان ها کنید .چرا تو مملکت ما کار های غیر قانونی قانونی هستند و کار های قانونی و شرعی می شوند غیر قانونی . دیگه خسته شدم از تنهایی . امر خیره شرعی و قانونی . چرا غیر قانونی هستند ؟؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیزم
   باور بفرمایید ما هم به فکر شما عزیزان هستیم و کاملا هم درک میکنیم,چون این آشنایی نیاز به محیطی دارد که بتوان کمترین مورد سواستفاده در آن مشاهده شود و ما هم در حال حاضر نمیتوانیم این محیط را آماده کنیم و ثانیا عدم مجوز نیز به مسدود شدن سایت می انجامد.

 34. Manam ye dokhtare naza hastam kheili tanham ??

 35. دختر ناشناس

  داده و نداده خدا شکر
  دادش نعمته ندادش حکمت
  الهی فقط ب امید ت

 36. خدایا آرامشی عطا بفرما تا بپذیریم آنچه را ک نمیتوانیم تغییر دهیم…
  من نازا نیستم ولی دوس دارم با یک فرد نازا ازدواج کنم تا وجودش آرامش زندگیم باشه اینطور افراد آرومتر و دلپاک ترن و ب مراتب تشنه تر برای زندگی سالم و پاک

  • با کسی ازدواج کنید که درد تنهایی و عاشقی را کشیده . مطمئن باشد بهترین شریک زندگی خواهد بود .

 37. باز هم . در صورت امکان حداقل. بتوانید به افراد مشاوره تلفنی یا حضوری دهید. با تشکر پسر همیشه تنها .

 38. با سلام.به نظرم یه گروه تلگرام جهت افرادی که مشکل ناباروری دارند تشکیل بدیم تا از این طریق زمینه ازدواج این افراد فراهم بشه

 39. سلام

  من هم مشکل نازایی دارم یه خانوم ۳۵ ساله ! چشم گذاشتم عمرم رفت و ازدواج نکردم همه ی پیامها رو خوندم همه رو با تک تکشون هم دردی کردم …

  چند فقره مورد ازدواج که ازدواج دوم و سومشون بود هم برام پیدا شد حتی موردی که دویا سه بچه داشت ! باورتون نمیشه اما اونم تو رفتارش توهین بود …

  حس میکردند همه ایرادی رو برا نالاروری باید تحمل کرد…

  حاضرم همه کمکی به ادمین سایت کنم تا گروه یا کانالی بزنند که به بقیه کمک کنند چون زجر تنهایی رو کشیدم درد ما سخت هست تنهاییش سخت تره حاضرم پیج اینستا رو خودم بزنم تا دوستان توصیه کنند به دیگران وضع روحی ما فاجعست …لطفا کمکمون کنید …

 40. سلام،توروخدا یه کاری بکنید،سایتی،کانالی چیزی بزنید این مدل دختر پسرا باهم آشنا شن و ازدواج کنن من خیلیاشونو میشناسم که واقعا باید براشون کاری کرد،خود منم نازا هستم،من حدود صد دختر و خانم بابارورو میشناسم و باهم گروه تلگرامی داریم،شما کاری کنید که با آقایون مثل خودمون کانتکت شیم،خواهش میکنم از طرف همه ی این جوانها !

 41. سلام.من هم یه برادر دارم که چند سالی متوجه شدیم ناباروره.برادرم ۳۲ ساله.از همه نظر عالی..مجرد.شاغل .خانه هم دارد.دنبال دختری میگردیم که همدیگر را درک کنند.از نظر ظاهر هم خوب باشد.البته دختری که لااقل رحم داشته باشد.که از روش جنین اهدایی استفاده کنند.ااستان ما اصفهان..با تشکر

 42. سلام.بدبختانه بااینکه مجرد۴۰ساله سالم هستم ولی خوشبختانه حاظرم بادخترمجردنابارورازدواج کنم..خوشبختانه!!

 43. سلام ایشالله همه شما صاحب آلوچه های خشکل بشید منم دوتا بچه دارم که باید هم پدر باشم هم مادر واسم دعا کنید عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *