چرا حسرت روزهای مجردی را می خوریم؟

دسته: همسرداری
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

اگر چند سال از ازدواجتان گذشته، اما حسرت روزهای مجردی را می‌خورید 

نگرش خود را اصلاح کنید:

گاهی نگرش شما به زندگی مجردی و متأهلی نیاز به اصلاح شدن دارد. معمولاً وقتی افراد متأهل هستند، فکر می‌کنند مجردها با آزادی، و استقلالی که دارند، تنها به خوش‌گذرانی و لذت بردن از زندگی مشغول‌اند و یا به دلیل وقت و فراغت بیشتری که دارند، در حال طی کردن بدون توقف پله‌های ترقی هستند. واقعیت این است که این موضوع بیشتر به خیال‌بافی شبیه است تا واقعیت.

چرا حسرت روزهای مجردی را می خوریم؟

از سوی دیگر زندگی متأهلی هم از مزایا و لذت‌های خاص خود برخوردار است؛ به‌عنوان‌مثال متأهل بودن با احساس تعلق داشتن و امنیت و صمیمیت بیشتری همراه است. شما با ازدواج به‌عنوان یک بزرگسال بالغ و پخته پذیرفته می‌شوید، و ضمن این‌که صاحب‌خانه و زندگی می‌شوید، رابطه‌ی جنسی سالم‌تری هم خواهید داشت.

بنابراین متأهل بودن به معنای آن نیست که دنیا برای شما پایان‌یافته است. بسیاری از افراد ازدواج‌کرده می‌گویند؛ ازدواج مانعی برای پیشرفت و لذت بردن از زندگی آن‌ها نبوده و بسیاری از آرزوهایی که در دوران مجردی داشته‌اند، بعد از ازدواج آن‌ها تحقق‌یافته است. مثل بسیاری از پیشرفت‌های تحصیلی و شغلی به‌ویژه وقتی‌که همسر شما مشوق شما باشد، به‌راحتی قابل‌دستیابی است.

علاوه بر این، زوجین راضی از ازدواج خود وقتی بعد از چند سال به داشته‌های خود نگاه می‌کنند، از مجردی نکردن خود پشیمان نیستند. آن‌ها به آرامشی که در کنار همسر و فرزندان خود داشته‌اند می‌اندیشند و از این‌که بهترین و پرانرژی‌ترین روزهای زندگی‌شان را صرف سرمایه‌گذاری برای بهترین روابط خود و زندگی خود کرده‌اند، خوشحال‌اند.

(سپیده دانایی)


نوشته شده توسط:admin - 818 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: