مطلب ویژه

» آموزش روابط زناشویی » چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

تاریخ انتشار : 1395/03/16 - 11:00

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم ؟   بیماری های پوستی آلت تناسلی بسیار گوناگون است و بیماری های متعددی می تواند به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، مقعد یا کشاله ران تظاهر یابد. طیف این مشکلات آنقدر وسیع است که از یک پدیده طبیعی، عفونت های قارچی، عفونت های انگلی، عفونت های قارچی، […]

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم ؟

 

بیماری های پوستی آلت تناسلی بسیار گوناگون است و بیماری های متعددی می تواند به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، مقعد یا کشاله ران تظاهر یابد. طیف این مشکلات آنقدر وسیع است که از یک پدیده طبیعی، عفونت های قارچی، عفونت های انگلی، عفونت های قارچی، درگیری های ویروسی، بیماری های اتوایمون و سرطان ها ممکن است در نوسان باشد.


در بسیاری از موارد چندین بیماری از نظر ظاهری کاملا شبیه هم هستند و امکان اینکه پزشک بتواند بدون معاینه وصرفا بر اساس اظهارات بیمار درباره نوع ودرمان آن نظر دهد کار بسیار دشواری است و حتی ممکن است باعث اشتباه در تشخیص و درمان بیمار گردد . حتی در بعضی موارد با معاینه بالینی توسط پزشک نیز امکان تشخیص قطعی نوع ضایعات پوستی آلت تناسلی وجود ندارد و باید اقدام به نمونه برداری از ضایعه گردد.
به نقل از سایت دکتر انتظاری،علائمی که افراد از آن شکایت دارند ممکن است به شکل خشکی، پوسته ریزی، قرمزی، جوش، ضایعات برجسته، خال گوشتی، زگیل و برجستگی های شبیه گل کلم ، تغییر رنگ و سیاهی، تغییر شکل آلت ، ترشحات بد بو ، خارش، سوزش ، زخم و حتی خونریزی باشد.چگونه بدانیم دچار ضایعات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

مهمترین اقدام در بررسی ضایعات این ناحیه عبارتند از شرح حال دقیق و بررسی سوابق بالینی، معاینه توسط پزشک و گاهی مواقع ارزیابی های آزمایشگاهی است.

برای درمان ضایعات پوستی آلت تناسلی به هیچ عنوان نمی توان از یک الگوی واحد استفاده نمود زیرا بسیاری از علائم ممکن است در دو یا چند بیماری مشترک باشد در حالیکه درمان کاملا با هم متفاوت است.
** در این مقاله برخی از شایعترین بیماری ها که به شکل ضایعات پوستی آلت تناسلی ، کشاله ران و مقعد هستند را به اختصار شرح می دهیم:

 

 1. برآمدگی های کوچک در زیر پوست کیسه بیضه و در پایه آلت یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زنان

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

در گروهی از افراد ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل برجستگی های ریز و پراکنده بدون ترشح یا درد و سوزش روی پوست بدنه آلت تناسلی مردان یا پوست لب بزرگ آلت تناسلی زن دیده می شود. این حالت که به آن فوردایس گفته می شود ناشی از بزرگ شدن غدد سباسه زیر پوست است و اصولا یک پدیده کاملا طبیعی است و نیاز به درمان نیز ندارد.

در گروهی از افراد ممکن است شبیه زگیل زگیل تناسلی پراکنده یا مولوسکوم باشد که این حالت ها حتما باید پیگیری شده و در اسرع وقت درمان گردد.
همانگونه که اشاره شده فوردایس آلت نیاز به درمان ندارد اما گروهی از افراد از نظر ظاهری و زیبایی تمایل به از بین بردن آنها دارند . برای درمان فورادیس معمولا لیزر بهترین نتایج را به همراه دارد.

اکثر بیماران به دلیل نگرانی از زگیل تناسلی یا برخی از بیماری های منتقله جنسی و ترس ناشی از ضایعات بدخیمی به پزشک مراجعه می کنند. در صورت نیاز پزشک ارزیابی های لازم را انجام خواهد داد.

 

2.برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار در اطراف سر آلت(glans) مرد و دهانه واژن زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های کوچک گوشتی در ناحیه ختنه گاه مردان یا دهانه واژن ایجاد می شود احتمالا پاپول (papule) آلت تناسلی میباشد. حدودا ۱۰-۲۰ درصد تمام مردان در گیر آنها هستند و در مردان ختنه شده کمتر دیده میشوند. این ضایعات کمتر از یک سانتیمتر بوده و از سطح پوست بر آمده است.

در گروهی از افراد ممکن است ضایعات کاملا شبیه زگیل تناسلی باشند یا در کنار این ضایعات، زگیل تناسلی نیز مشاهده شود. زگیل تناسلی حتما باید درمان شود ولی پاپول مرواریدی آلت نیازی به درمان ندارد . چنانچه از نظر زیبایی و ظاهری ناراحت کننده باشد می توان آنها را با لیزر درمان نمود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

بیشتر پاپولهای آلت عواقب جدی ندارند ، اما برخی از آنها عفونی هستند و ممکن است منجر به عواقب جدی تری گردند سرطان آلت تناسلی قبل از زخمی شدن ممکن است به شکل یک پاپول ظاهر شود .

برجستگی های مرواریدی آلت تناسلی نام پزشکی angiofibromas  عفونی نیستند و از نظر پزشکی نیازی به درمان ندارند ولی برخی از افراد از لحاظ زیبایی و ظاهری مایل به درمان آن هستند که در اینگونه موارد پاسخ درمانی به لیزر بسیار عالی است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 

 

 1. برجستگی های کوچک روی کیسه  بیضه در مرد و لب بزرگ آلت تناسلی زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که بر روی کیسه بیضه ها یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ظاهر میشود کیست اپیدرمال و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمتهای عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند. یک احتمال این عارضه کیست است. کیست اپیدرمال ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چندبرخی از مردان و زنان به لحاظ زیبایی ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند در اینگونه از افراد بهترین اقدام درمانی استفاده از لیزر است که معمولا با یک یا دو جلسه لیزر و با بی حسی موضعی ضایعات به خوبی درمان می گردند.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

گاهی مواقع در معاینه مشخص می شود که همزمان با کیست اپیدرمال ضایعه زگیل تناسلی نیز وجود دارد که عموما توسط افراد کم اهمیت تلقی می شود . این درحالی است که زگیل تناسلی به صورت بالقوه می تواند خطرناک باشد و باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد.

4.دانه ها و برجستگی صورتی مایل به قهوه ای یا به رنگ پوست و شبیه خال گوشتی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به خصوص در مردان دیده می شود بروز ناگهانی ضایعاتی شبیه خال گوشتی و گاهی مواقع شبیه گل کلم روی آلت تناسلی است. این حالت عموما در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود البته برخی از بیماری های دیگر نیز نظیر کراتوز سبورئیک آلت ممکن است به این شکل تظاهر کند.

ایجاد ناگهانی خال های گوشتی به رنگ قهوه ای یا صورتی یا کاملا شبیه پوست بر روی اندام تناسلی مرد، ران، ناحیه شرمگاه (منطقه بالای پایه آلت تناسلی) و یا قسمت تحتانی شکم یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زن ، کشاله ران، اطراف مقعد و حتی زیر ناف نیاز به ارزیابی دقیقتر و حتی نمونه برداری دارد. باید هر چه سریعتر درمان آغاز گردد.

 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
خال های گوشتی ناشی از زگیل ناحیه تناسلی شایع ترین بیماری آمیزشی است. معمولا این خال های گوشتی روی آلت باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند البته خوشبختانه در اکثر موارد ریسک سرطان زائی پائین بوده ولی در ۱۰ درصد از موارد می تواند به سرطان های آلت تناسلی در مردان و زنان تبدیل شود.

تعدادی از انواع مختلف زگیل شبیه خال گوشتی ممکن است بر روی آلت تناسلی ظاهر شود. آنها ممکن است شبیه گل کلم یا قارچ بوده و از یک یا چند عدد باشند ، و به شکل رنگ پوست ، صورتی یا قهوه ای با یک سطح مرطوب ظاهر شوند. عامل بیماری یک ویروس به نام HPV است عفونت HPV با توسعه سرطان دهانه رحم و مقعد همراه است.

این بیماری با برخی از بیماری های دیگر نظیر خال ساده، مولوسکوم، کراتوزسبورئیک، پاپول های مرواریدی شکل، و گاهی مواقع نقاط فوردایس اشتباه می شود. پزشک با معاینه و در صورت لزوم نمونه برداری و ارزیابی های سیتوپاتولوژیک به تشخیص قطعی می رسد. مهمترین بخش نیز شناسایی سروتیپ های با ریسک بالای سرطانزایی ویروس HPV است.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

سطح زگیل با اندک تحریکی شروع به خونریزی جزئی می‌کند . عارضه در هر سنی و در هر شرایطی ممکن است دیده شود. سیر رشد آنها متفاوت است گاهی ماهها و گاهی سالها ثابت می‌مانند یا افزایش و کاهش میابند و گاه خیلی زودتر و خود بخود خوب می‌شوند و از بین می‌رود. زگیل‌های‌ کوچک‌ را می‌توان‌ با داروهای‌ موضعی‌ درمان‌ کرد. برای‌ زگیل‌های‌ بزرگتر، نیتروژن‌ مایع‌ به‌ کار می‌رود (کرایوتراپی‌). برخی‌ زگیل‌های‌ بزرگتر نیازمند درمان‌ با لیزر، الکتروکوآگولاسیون‌ یا برداشت‌ جراحی‌ هستند . لیزر بهترین روش درمانی است و کمترین میزان عود را خواهد داشت.

 

 1. لک های تیره یا سیاه روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در زنان و مردان دیده می شود بروز لک ها و برجستگی هایی با اندازه های مختلف روی آلت تناسلی است. لک ها و برجستگی ها معمولا غیر قرینه بوده و از یک تا چندین میلی متر در نوسان هستند. گاهی مواقع لک ها به صورت مسطح، قرمز یا قهوه ای یا حتی صورتی دیده می شوند.

لک های آلت تناسلی (بوونوئید پاپولوزیس) در واقع یک ضایعه پیش سرطانی و غیر مهاجم است ولی تغییر ماهیت بیماری به سرطان مهاجم و بدخیم نیز ممکن است دیده شود. گاهی مواقع کاملا شبیه زگیل تناسلی است. ضایعه معمولا در بدنه آلت تناسلی مردان دیده مشود ولی روی کیسه بیضه نخواهد بود. در زنان نیز روی معمولا روی لابیا ها (لب کوچک، لب بزرگ)، روی کلیتوریس و اطراف مقعد دیده می شود

یکی از عفونت های شایع، آلودگی به HPV است. در صورت سابقه عفونت HPV به خصوص سروتیپ های ۱۶ و ۱۸ شانس سرطان های دهانه رحم بسیار افزایش خواهد یافت. در صورت همراهی با عفونت HPV با سروتیپ های ۳۱, ۳۲, ۳۳, ۳۴, ۳۵, ۳۹, ۴۲, ۴۸, ۵۱, ۵۲, ۵۳ و ۵۴ نیز شانس تغییر ماهیت به بدخیم مهاجم افزایش می یابد.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
برای درمان معمولا از الکتروسرجری یا لیزر استفاده می گردد و لیزر دی اکسید کربن بهترین و سریعترین نتایج را خواهد داشت.

پس از درمان معاینات ادواری هر ۲ ماه ضرورت دارد. مدت پیگیری پس از درمان نیز تا یکسال ادامه خواهد داشت. پس از آن باید ارزیابی و معاینه به صورت سالانه یک بار تکرار گردد.

 

 1. برجستگی بزرگ و ناگهانی قرمز رنگ

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی که برخی از افراد ذکر می کنند بروز ناگهانی یک توده برجسته روی آلت تناسلی است که گاهی مواقع کمی ترسناک نیز می باشد. این حالت که به آن گرانولوم پیوژنیک نیز می گوئیم معمولا خطرناک نیست. علت آن نیز مشخص نیست. برای درمان معمولا لیزر بهترین کارایی را دارد.

 

 1. *لکه های کوچک ضخیم قرمز یا بنفش رنگ با سطح زگیل مانند

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های قرمز و عروق خونی که در گاهی مواقع خونریزی می کنند می باشد. این نوع از ضایعات پوستی آلت تناسلی احتمالا انجیوکراتوما (angiokeratoma) هستند. آنها در محور سر آلت و یا کیسه بیضه ظاهر می شوند. اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند.

این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند. این ضایعه قابل درمان با روش های مختلف بوده ولی احتمال عود بیماری نیز حتی پس از درمان بالا است. در گروهی از افراد استفاده از لیزر کمک کننده است.

 

 1. *لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت مرد و زن

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت تناسلی ممکن است پسوریازیس باشد. این لکه ها ممکن است پوسته پوسته و یا صاف باشند و در اثر اصطکاک ناشی از استمناء و یا مقاربت جنسی برجسته تر شوند. پاسخ درمان با کرم استروئیدی به طور معمول در پسوریازیس آلت تناسلی به نسبه خوب است اما معمولا درمان طولانی مدت باید انجام شود.

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
پسوریازیس بیماری عفونی نیست و یک بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن میباشد. در طول بیماری ، چرخه حیات سلول‌های پوست بر اثر اشکالات سیستم ایمنی، سرعت یافته، در نتیجه چندین لایه سلول مرده در سطح پوست تجمع پیدا می‌کنند که همان پوسته‌های پسوریازیس را تشکیل می‌دهند.

 

 1. برجستگیهای بسیار کوچک صورتی یا بنفش براق

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های چند ضلعی به رنگ بنفش براق روی آلت تناسلی است این عارضه بر روی سر آلت میتواند لیکن پلان (lichen planus) باشند. گاهی اوقات پاپولها داری پوسته نازک و گاهی صاف هستند. آنها اغلب به شکل حلقوی و یا خطی ظاهر می شوند و ممکن است خارش دار باشند. ضایعات مشابه ممکن است در مناطق دیگر بدن به خصوص مچ و ساق پا ظاهر شوند.

لیکن پلان ها عفونی و خطرناک نیستند و به درمان های پزشکی جواب میدهند. دربیشتر موارد در طول یک سال خود به خود بر ظرف میشوند. این بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است. این بدان معنی است که گلبول های سفید خون که معمولا در برابر عوامل بیگانه وارد عمل میشوند، در طی این بیماری بر علیه بخش های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال میشوند. البته گاهی اوقات این روند بر اثر ورود یک عامل خارجی مثل دارو یا یک عامل میکربی آغاز می شود.
* درمان این بیماری طولانی مدت خواهد بود.

 

 1. زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد آلت تناسلی و یا کیسه بیضه

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد روی آلت تناسلی و یا کیسه بیضه یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ممکن است بیانگر سفلیس اولیه باشد. دوره
کمون سیفلیس به طور متوسط سه هفته است. ده روز تا سه ماه پس از ورود باکتری به بدن، زخم کوچک نرم، گرد و بدون دردی ایجاد می‌شود.به این زخم جلدی شانکر
می گویند .

ضایعات پوستی آلت تناسلی ناشی از سفلیس اولیه به طور معمول خود به خود در طول چند هفته بر طرف میشود. با این حال، این بیماری همچنان ادامه دارد و وارد جریان خون شده و ممکن است به یک شریک مقاربتی منتقل شود. سفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است و اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی ایجاد کند.

 1. زخم نامنظم دردناک و بدون بهبودی در آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

شانکروئید یا شانکر نرم (آتشک) یکی از بیماریهای جنسی است که عامل آن باکتری هموفیلوس دوکرئی می‌باشد . بیماری در مناطق گرمسیری بیشتر دیده می‌شود . اولین تظاهر آن بصورت یک جوش کوچک التهابی است که پس از ۳-۲ روز تبدیل به پوسچول شده و بعد زخم می‌شود. ضایعه حاشیه مشخصی دارد، ضایعه نرم و دردناک است.

نسبت ابتلای مرد به زن، ۱۰ به ۱ بوده و در ۵۰٪ موارد همراه با لنفادنوپاتی دردناک و یکطرفه اینگوینال می‌باشد. در ۲۵٪ موارد غدد لنفی چرکی شده و به خارج سر باز می‌کند.

*برای درمان باید پس از تشخیص قطعی، با نظر پزشک آنتی بیوتیک تزریقی مصرف شود.

 

 1. زخم نامنظم بدون درد و بدون بهبود ناحیه تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند سرطان آلت است. سرطان آلت تناسلی اغلب بر روی پوست ختنه گاه و یا سر آلت ظاهر میشود. کارسینوم سلول سنگفرشی (Squamous cell carcinoma) شایع ترین نوع سرطان آلت تناسلی است، اغلب در مردان ختنه نشده دیده میشود. سرطان یک بیماری عفونی نیست، اما نیاز به درمان پزشکی دارد. تشخیص و درمان به موقع نتیجه بهتری دارد. این بیماری در افرادی که آلودگی به HPV دارند بیشتر دیده می شود.

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که در ابتدا به شکل زخم بدون درد تظاهر می کند بیمای لنفوگرانولوما ونروم است که البع پس از مدتی تغییر شکل خواهد داد. لنفوگرانولوما ونروم یا گرانولوم اینگوینال یک بیماری آمیزشی ناشایع است که توسط میکروب کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می‌شود. این بیماری در اصل یک عفونت سیستم لنفاوی است. عفونت از طریق پوست وارد سیستم لنفی و غدد لنفی میشود.این بیماری ناشایع ،بیشتر در کشورهای توسعه یافته خصوصاً در مردان همجنس‌باز رخ می‌دهد. برای درمان باید آنتی بیوتیک مناسب مصرف گردد.

 

 1. مجموعه ای از تاول های کوچک با زخم های دردناک: 

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که معمولا به دنبال تماس جنسی ایجاد می گردد بروز مجموعه ای از تاول های دردناک روی آلت تناسلی است. این تاول ها ممکن است هرپس سیمپلکس (تبخال تناسلی herpes simplex) باشد. مرحله اولیه اغلب با درد شدید و تب همراه است، در حالی که عود آن ممکن است خفیف ترباشد. هرپس شایع ترین علت زخم تناسلی است. این عارضه بسیار عفونی است و معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

 

14.*برجستگی کوچک گنبدی شکل با گودی مرکزی بر روی آلت ،کیسه بیضه، بین ران ها یا ناحیه شرمگاهی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به شکل برجستگی های متعدد و ناف دار روی آلت تظاهر می کند ممکن است مولوسکوم (molloscum contagiosum) باشد . این یک بیماری ویروسی معمولا کم خطر و در کودکان شایع است. در افراد بزرگسال، معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

مولوسکوم به صورت ضایعاتی سفید یا صورتی رنگ و گنبدی شکل و مروارید مانند بروز میکند. گاهی ممکن است مولوسکوم قرمز یا ملتهب شود که دال بر بهبود خودبخودی است. مولوسکوم در اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است وسعت بیشتری داشته باشد.

این عفونت ممکن است بیشتر از یک سال در پوست بماند و یا خودبخود بهبود یابد. با این حال بسیاری از مردان درمان های پزشکی را برای کاهش خطر انتقال و به دلایل زیبایی ترجیح میدهند که در اینگونه موارد یکی از بهترین روش های درمانی برای این ضایعات استفاده از لیزر است.

 

 1. یثورات قرمز رنگ خارش دار با تورم سر آلت:

بروز ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل بثورات قرمز رنگ خارش دار ممکن است بالینیت (balanitis) باشد. اصطلاح “بالانیت” به التهاب سر آلت اشاره میشود. عدم ختنه و بهداشت پایین، از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما بالانیت ممکن است علل عفونی و یا غیر عفونی دیگری نیز داشته باشد.

اگر پوست حساس زیر پوست ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و عرق ، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شوند و یا اگر شخص با یک ناقل بیماری مقاربتی آمیزش داشته باشد میتواند دچار بالانیت گردد.

 

 1. قرمزی و خارش و تورم پوست آلت :

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
در اکثر موارد قرمزی و خارش و تورم پوست آلت ناشی از درماتیت تماسی یا اگزمای تماسی است. علل مسبب درماتیت تماسی شامل محصولات بهداشتی مورد استفاده خانمها, کاندوم و اسانس های گیاهی و گاهی مواقع اسپری های خوشبوکننده می باشند.

گاهی مواقع این حالت در اثر حساسیت به نوار بهداشتی یا لباس زیر در خانم ها ایجاد می شود.

کمپرس آب سرد کمک کننده است. خارش مکرر و طولانی مدت، باعث حساس شدن پوست این ناحیه شده و حتی ممکن است عفونت های ثانویه نیز روی آن اضافه شود و باعث ایجاد ترشحات چرکی نمایند. باید هر چه سریعتر اقدام درمانی آغاز گردد.

 

 1. خارش مزمن پوست کیسه بیضه یا لب بزرگ و آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلات شایعی که افراد را درگیری می کند خارش زیاد و ضخیم شدن پوست در لب بزرگ اندام تناسلی زنان و پوست بیضه مردان می باشد این حالت معمولا ناشی از بیماری نورودرماتیت یا لیکن سیمپلکس مزمن می باشد.

استرس باعث تشدید این حالت می گردد. .دراین مورد نیز خارش مکرر سبب تشدید مشکل می شود وهر چه از شروع بیماری زمان بیشتر بگذرد درمان آن دشوارتر است.

 *خارش و قرمزی کشاله ران و اطراف آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟
یکی از مشکلات شایع به خصوص در افراد چاق یا دیابتی ایجاد خارش و قرمزی به شکل یک پلاک مرطوب است. این حالت معمولا ناشی از بیماری اینترتیگو یا لتهاب چین های بدن است. در واقع ناشی از عفونت های قارچی و باکتریال پوست کشاله ران ها لب های بزرگ آلت تناسلی زنان و پوست بیضه و چین بین باسن و خط باسن می باشد.

این حالت در افراد چاق یا دیابتی بیشتر دیده می شود. همچنین در افرادی که در محیط گرم و مرطوب فعالیت دارند یا لباس های تنگ می پوشند نیز بیشتر است.

درمان شامل استفاده از داروهای مناسب با نظر پزشک و پرهیز از رطوبت است.

 

*خارش و پوسته ریزی ظریف روی آلت تناسلی

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

یکی از مشکلاتی که در برخی از افراد دیده می شود پوسته ریزی های ظریف و خارش مختصر در آلت تناسلی و کشاله ران می باشد . این حالت در بیماری درماتیت سبوروئیک کشاله ران و آلت دیده می شود که خیلی شبیه پسوریازیس می باشد. پوسته ها معمولادر قاعده آلت, روی لب های بزگ و قسمت داخلی ران و ناحیه شرمگاهی به چشم می خورد. معمولا با درمان دارویی کنترل می شود.

 

*خارش شدید و گسترده روی آلت و برجستگی های قرمز گسترش یابنده

چگونه بدانیم دچار مشکلات پوستی ناحیه تناسلی شده ایم؟

 یکی از بیماری هایی که به خصوص در نواحی با بهداشت پائین دیده می شود آلودگی انگلی گال است . این بیماری منجر به خارش شدید وگسترده می شود. خارش آلت تناسلی در شب ها بسیار شدید می شود. معمولا آلودگی تنه آلت ,سر آلت یا پوست کیسه بیضه شایع و مشخص کننده میباشد و با تشکیل دانه های قرمز برجسته پیشرونده همراه است. برای درمان باید از داروهای ضد انگل استفاده گردد و تمای اعضای خانواده نیز باید درمان گردند.

* عفونت های قارچی

28
مشخصه آن وجود پلاکی بزرگ , مهاجر و با لبه برآمده بر روی سطح داخل ران وکشاله ران می باشد. بر خلاف کاندیدازیس , این ضایعه بر پوست کیسه بیضه اثرنمی کند. خارش شدید بوده و درمان با عوامل ضد قارچ موضعی صورت می گیرد. درموارد شدید از عوامل ضد قارچ خوراکی نیز استفاده می شود.

 

 

توصیه ها :

*در صورتی که مبتلا به ضایعه مشکوک روی آلت هستید:

 1. حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است برخی از بیماری ها از نظر ظاهری کاملا شبیه هم باشند.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان نکنید زیرا بسیاری از بیماری ها ممکن است کاملا شبیه هم باشند ولی درمان های کاملا متفاوتی داشته باشند.
  3. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
  4. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد .

شما میتوانید در همین رابطه ویدیو «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟» را ببینید.(روی عکس کلیک کنید)

دانلود کلیپ «چه بیماری هایی از طریق روابط جنسی منتقل می شوند؟»

منبع :(https://drentezari.com/) — بازنشر : سایت آی همسردیدگاه کاربران کل نظرات :146
 • يه نفر که خىلى ميترسه

  تاریخ : 25 - دی - 1395

  سلام من 16 سالمه من دچار ىه سرى بىمارى هاى بالا هستم.من خود ارضايى ميکردم.و چند روزى است آن را ترک کردم.من از اين بيمارى ها ميترسم. و چجورى اين رو به بابام بگم يا خودم ميتونم درستش کنم يا با ترک خود ارضايى از بين مىره يا اصلا به خواطر خود ارضايى بوجود اومده؟؟ممنون ميشم جواب بدين


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 7 - بهمن - 1395

   سلام به شما دوست عزیز
   اگر احساس میکنید که همچین علایمی را دارید بدون هیچ ترسی و خجالتی موضوع را با پدر خود در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید چرا که گذشت زمان روند درمان را نیز کندتر می کند.


   پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : 11 - اسفند - 1395

  سلام رو پوست آلتم به اندازه کم تر یک بند انگشت سیاه است رنگش با بقیه قسمت ها فرق داره و در ضمن من دیر خدنه کردن پنج سالم بود و یکم از پوسته اضافی زیر کلاهک موقع خوابیده جمع میشه ولی در حالت نوعظ اثری ازش نیست راهنمایی کنید چی کار کنم با سپاس


  پاسخ

 • احمد یوسفی

  تاریخ : 24 - اسفند - 1395

  سلام دکتر ببخشید وقتتونو میگیرم من یه پسر17 ساله هستم. لبه های الت تناسلی ام یه سری جوش های خیلی کوچیکی وجود داره و از 4 ماه پیش به این جوشها مبتلا شدم.خودمم نمیدونم چیه شباهتی هم به پاپول مرواریدی نداره خیلی کوچیکه.خواستم ببینم اگه مشکلی نیست عکسشو بفرستم ببینید و قضاوت کنید اخه خجالت میکشم برم دکتر.خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید


  پاسخ

 • امیر

  تاریخ : 1 - فروردین - 1396

  سلام وقت بخیر
  من صبح از خواب بیدار شدم می بینم وسط التم یک سانت در نیم سانت سمت چپ التم متورم شده تقریبا سه میلیمتر ولی رنگش همون رنگ التم هستش خیلی هم شل هستش
  وقتی زنبور دست رو نیش میزنه بعدش چطوری میشه همونطوریه منتها خیلی شله ممنون میشم راهنمایی کنید توضیح بالا رو خوندم تو هیچ کدوم نبود


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 6 - فروردین - 1396

   سلام امیر جان ،برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.


   پاسخ

 • نیما

  تاریخ : 10 - فروردین - 1396

  بعد از ۱۵ سال درگیری با پاپول مرواریدی و نا امید شدن بالاخره به درمان قطعی ظرف مدت ۵ روز رسیدم در لینک زیر توضیح کامل رو بخونید به امید بهبودی:
  ***


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 11 - فروردین - 1396

   سلام نیما جان
   خیلی هم خوب اگه به نتیجه ای رسیدی همینجا بگو برامون تا بقیه هم استفاده کنن


   پاسخ

 • جواد

  تاریخ : 21 - فروردین - 1396

  سلام من ۲۱ سالمه .از وقتی که یادم میا روی کلاهک التم به اندازه یه سر انگشت خوشی زده رنگش سفید تره .می خواستم ببینم ایا مشکل خاصی دارم یا نه .خیلی نگرانم .


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - اردیبهشت - 1396

   سلام جواد جان
   حتما به دکتر مراجعه کن تا از نزدیک بررسی بشه


   پاسخ

 • مریم 36 ساله

  تاریخ : 23 - فروردین - 1396

  سلام من حدود یک هفته بالای کلیتوریس اگه اسمشو درست نوشته باشم شدیدا خارش داشتم برای از بررن خارش از پماد اکسید دوزنگ استفاده کردم بهد از دوروز همونجا غده ای زد که به مرور بزرگ شد وتعداد 3 تا 4غده روی لبه های بزرگ واژنم هم زد به اضافه خارش به نظرتون خطرناکه .از علائم سرطانه یا ….خیلی میترسم لطفا راهنماییم کنین.من مادر دوبچم وحدود 2 هفته ام هم است به خاطر مشکلاتی داروهای اعصاب استفاده میکنم ممنون


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - اردیبهشت - 1396

   سلام مریم خانم گرامی
   حتما به پزشک مراجعه کنید تا به صورت حضوری بررسی و درمان بشید. و به هیچ وجه خودسرانه اقدام به درمان نکنید.


   پاسخ

 • کریم

  تاریخ : 31 - اردیبهشت - 1396

  سلام ببخشید
  درقسمت ختنه شده که پوست الت جمع میشودپوست التم ضعیف وقرمز رنگ شده وبعضی وقتا خشک وترک برمیدارد ودربغلش هم احساس میکنم یک جوش زیر پوست التم هست که بعضی وقتاخارش داره چیکارکنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - خرداد - 1396

   سلام کریم جان
   مشکل شما باید از نزدیک بررسی شود،پس بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه کنید.


   پاسخ

 • حسیینن

  تاریخ : 7 - خرداد - 1396

  سلام اقای دکتر ،من جدیدا س ک س ،زیاد داشتم روزی دوبار سرالتم لبه کلاهک جوش های گنبدی شکل ،یاهمون پاپول ،امروز دیدم پاین لبه ی کلاهک هم پاپول زیاد شده میخاستم ببینم باید پزشک برم و پیش چ تخصصی،و اینکه بخاطر سکس مراقبت نشده این عوامل پیش میاد یا دلایل دیک داره


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 11 - خرداد - 1396

   سلام به شما
   حتما به پزشک مراجعه کن,رابطه متعدد با افراد مختلف که از وسایل محافظتی نیز استفاده نمیشود احتمال عفونت های مختلف را بروز می دهد.و میتوانید برای بررسی بیشتر به متخصص پوست و متخصص اورولؤژی مراجعه نمایید.


   پاسخ

 • amirali

  تاریخ : 19 - خرداد - 1396

  سلام آقای دکتر
  ی سوال داشتم درمورد زخم بین آلت تناسلی وکیسه بیضه یعنی جایی که بهم وصل میشن مدتی از این عارضه ناراحتم واینکه ماده ای سفید رنگ دراین محل ظاهر میشه میخاستم علت شو بدونم آیا دچار بیماری خاصی شده ام


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 20 - خرداد - 1396

   سلام امیرعلی جان
   ببینید شاید بتوان از طریق تلگرام و سایر روش ها راهنمایی هایی رو نسبت به بروز علایم یک بیماری داد ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با روش تشخیص حضوری نیست،پس بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه کنید.


   پاسخ

 • رضا

  تاریخ : 19 - خرداد - 1396

  سلام من ان طور که دیدم علائم فرودایس رو دارم ولی میخواستم ببینم شما ایدی تلگرام ندارید تا من تصویر التم را بفرستم تا مطمئن شوم
  باتشکر


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 20 - خرداد - 1396

   سلام رضا جان
   بیماری های مربوط به ناحیه تناسلی به علت حساسیت این ناحیه باید از نزدیک بررسی شود و اگر چنانچه علایمی را در در ناحیه تناسلی خود مشاهده می کنید هر چه سریعتر برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید.


   پاسخ

 • علی

  تاریخ : 23 - خرداد - 1396

  سلام اقای دکتر
  من بیست و چهار سالمه ،لبه کلاهک التم دانه های ریز گنبدی مثل همین عکس که در سایت شماست زده.روش درمان خانگی هست ،ممنون میشم راهنماییم کنید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - تیر - 1396

   سلام علی جان
   نگا کن این مطلب فقط برای آشنایی مردم تو سایت گذاشته شده,طبیعتا ناحیه تناسلی به مراتب حساسیتش بیشتره و اصلا به این مطلب اکتفا نکنید و به پزشک مراجعه کن و به خاطر خجالت و ترس روش های عجیب و غریب رو امتحان نکن,موفق باشی دوست من


   پاسخ

 • ترسیدم

  تاریخ : 25 - خرداد - 1396

  سلام من ۱۴سالمه یه مدته روی کیسه ی آلتم لکه های صاف قرمز میبینم فقط سه تا هست و هیچ خارش و دردی نداره البته تا یک هفته پیش خود ارضایی میکردم ولی حالا ترک کردم راهنمایی کنید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - تیر - 1396

   سلام دوست عزیز
   خب باید از نزدیک توسط پزشک متخصص بررسی بشه,لطفا ترس و خجالت هم بزارین کنار و موضوع رو با یکی از نزدیکانتون در جریان بزارید و حتما به متخصص مراجعه کنید,موفق باشید


   پاسخ

 • علی

  تاریخ : 26 - خرداد - 1396

  من چند ماهی هست دچار ضایعات پوستی همراه با خارش در ناحیه آلت تناسلی شدم .برای درمان باید پیش متخصص پوست برم یا اورولوژی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - تیر - 1396

   سلام علی جان به متخصص پوست مراجعه کن و در صورت نیاز به متخصص ارولوژی هم مراجعه کن


   پاسخ

 • مهران

  تاریخ : 31 - خرداد - 1396

  سلام. لطفا بگید که برای درمان بیماری های پوستی ناحیه تناسلی دقیقا به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟ متخصص پوست یا اورولوژی؟؟ این بیماری ها به تخصص کدوم یک از این دکترا نزدیک تره؟!


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 1 - تیر - 1396

   سلام مهران جان
   اول به متخصص پوست مراجعه کن و در صورت نیاز به متخصص اورولوژی هم مراجعه کن.


   پاسخ

 • شادی

  تاریخ : 9 - تیر - 1396

  با سلام خدمت شما من مطلب شمارو مطالعه کردم ولی شبیه هیچکدوم نبود مشکلم اینه که در داخل لب بزرگ الت تناسلیم هرچندماه یه چیزی شبیه غده بصورت ناگهانی درمیاد که همرنگ پوستم هست و بعد از چند روز خودش میره و دردناک هم نیست و خونریزی هم نداره ممنون میشم کمکم کنید با تشکر


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - تیر - 1396

   سلام شادی خانم گرامی
   واقعیتش تشخیص این مسئله تنها و تنها از راه مراجعه حضوری به پزشک متخصص امکان پذیر است و با توضیحات شما احتمال عفونت و یا کیست های فرج هستش که با مصرف آنتی بیوتیک و یا تخلیه غده درمان میشود، از شما هم می خواهیم بدون هیچ ترس و واهمه ای پیگیر باشید و انشاالله که سلامتیتون رو بدست می آورید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 13 - تیر - 1396

  باسلام خدمت شما بنده ۲۰ سالمه وچند روزی است که روی پوست بیضه ام چند لکه سفید صاف ظاهر شده نه خارشی داره هیچی فقط میخواستم بدونم علتش چیه و چه کار باید بکنم


  پاسخ

 • رضا

  تاریخ : 14 - تیر - 1396

  سلام چند وقتی است که روی التم ودوره ختنه گاهم قرمزی و پوست اندازی با خارش پیدا کردم لطفا راهنمای کنید


  پاسخ

 • اشکان

  تاریخ : 19 - تیر - 1396

  من پا پول مرواریدی دارم به کسی هم نگفتم لطفن کمک کنید15 سالمه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - تیر - 1396

   سلام اشکان
   بار دیگر توضیحات را بخوانید بعضی از موارد هستن که نیاز به درمان طولانی مدت ندارند ودی برای اطمینان بیشتر حتما به برادر خود یا فرد بزرگتر از خود که احساس راحتی باهاش میکنید قضیه رو بگید،امیدوارم‌حل بشه مشکلتون


   پاسخ

 • اشکان

  تاریخ : 24 - تیر - 1396

  خیلی ممنون که جواب دادید


  پاسخ

 • ارش

  تاریخ : 28 - تیر - 1396

  میخواستم بدونم بیماری های الت تناسلی زنان و مردان تو همین چند مورد بالا هستش یا بیماریهای دیگه هم هست…واین که بیماری هست که معلوم نباشه یعنی اثری ازش نباشه اما احساس کنیم که بیماری وجود داره….


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 28 - تیر - 1396

   سلام آرش جان
   می توان گفت که این مطلب شامل مهمترین و شایعترین بیماری ها ناحیه تناسلی می باشد،طبیعتاً بعضی از بیماری ها با انجام آزمایشات مختلف قابل تشخیص می باشد،به شما نیز پیشنهاد می کنیم جواب نهایی را با مراجعه به پزشک متخصص بگیرید.امیدواریم مشکلتان حل شود.موفق باشید.


   پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : 8 - مرداد - 1396

  سلام
  مدتی هست که زیر کلاهک آلتم احساس سوزش میکنم و این قسمت پوسته ایجاد میشه و خشک هست.
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 9 - مرداد - 1396

   سلام مهدی جان
   چند بار دیگر نیز در جواب گفته ایم که تنها راه تشخیص و شروع درمان تنها مراجعه به پزشک هستش و مطالبی نیز که در این مقاله ذکر شده صرفا برای آگاهی شما و پیگیری بیشتر جهت رفع مشکل است،امیدواریم با مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلتان حل شود.


   پاسخ

 • مجتبي

  تاریخ : 8 - مرداد - 1396

  سلام
  آقاي دكتر من حدود ٥ تا ٦ تا نميدونم زگيل بگم يا چيز ديگه كه خيلي كوچيك هست بالاي بيضه و ابتداي تنه الت تناسليم بوجود امده كه تقريبا ١ سالي هست .ولي چون از بين نرفته و فكر ميكنم داره بيشتر ميشه نگران شدم
  راهنمايي ميفرمايييد؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 9 - مرداد - 1396

   سلام مجتبی عزیز
   تنها راه مطمئن شدن رفتن به پزشک است پس لطفا بدون و هیچ ترس و خجالتی دنبال حل مشکلتان باشید،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • پژمان

  تاریخ : 17 - مرداد - 1396

  باسلام برروی لبه پایینی سرآلت لکه بسیارکوچک مشکی وجود دارد که البته مطمئن نیستم که ازقبل بوده یاخیر این لکه هم سطح پوست بدون هیچ خارشی وعوارضی می باشد لطفاراهنمایی کنید.


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - مرداد - 1396

   سلام پژمان جان
   حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود.


   پاسخ

 • پژمان

  تاریخ : 17 - مرداد - 1396

  این لکه مشکی کمتراز ۱ میلیمتر می باشد وبسیارکوچک می باشد.


  پاسخ

 • مجتبي

  تاریخ : 17 - مرداد - 1396

  آقاي دكتر محبت ميكنيد بگيد به چه دكتري بايد مراجعه كنم؟ارولوژي بايد برم؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - مرداد - 1396

   سلام مجتبی جان
   برای درمان مشکلات پوستی ناحیه تناسلی می توانید به متخصص پوست مراجعه کنید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 18 - مرداد - 1396

  سلام آقای دکتر من یه مدتی هست ک دور ناحیه ختنه جوش خیلی ریز به وجود امده شبیه ب پاپول هم نیست میخواستم بدونم ب مرور از بین میره یا باید درمان بشه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - مرداد - 1396

   سلام محمد عزیز
   باور کنید چه شما و همه دوستانی که پیگیر حل مشکلشان هستند ،فقط از طریق مراجعه حضوری به پزشک متخصص مشکلشان تشخیص داده شده و قابل حل می باشد.موفق باشید


   پاسخ

 • محسن

  تاریخ : 19 - مرداد - 1396

  با سلام من حدوده 40روزه پیش از ناحیه مقعد با جنس مخالف رابطه داشتم که چند روز پیش متوجه بروز چند لکه ی قرمز رنگ کوچک و یک لکه ی قهوایه روشن در حدوده دوسانت در دوسانت در زیر شکم در اطرراف التم شدم ممنون میشیم اگه پاسخ سوال منو بدید که بدونم ایا خطرناک هستش یا ن
  با تشکره فراون محسن


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - مرداد - 1396

   سلام محسن عزیز
   خب رابطه نامتعارف مقعدی مشکلات و عفونت های خاص خودش رو داره و توصیه ما هم اینه که حتما مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید.موفق باشید.


   پاسخ

 • محسن

  تاریخ : 19 - مرداد - 1396

  و اگر امکانش هست بفرمایید که علت وجود همچین لکه هایه پوستی چه چیزی میتونه باشه
  با تشکر


  پاسخ

 • محمدرضا

  تاریخ : 19 - مرداد - 1396

  سلام خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز، من 14 سالمه و بیماریم کپی فوردایس هستش البته نه کل آلتم دون دون باشه کنار ختنه گاه و کنار آلتم عقبش،شما گفتید این فوردایس مشکلی نداره و فقط اگه خواستیم برای زیبایی میتونیم لیزر کنیم سوال من اینه که با گذشت زمان این فوردایس خوب نمیشه؟ ممنون


  پاسخ

 • مهدیه

  تاریخ : 22 - مرداد - 1396

  سلام من مدتیه ک در قسمت لابیا اون لبه های بیرونی واژنم دونه های ریز سفید رنگیو دیدم وقتی بشون دست میزنم مثه دونه های گرد ریزیه ک میاد تو دستم ولی ن دردی ن خارشی ن سوزشی هیچی ندارم،قبلن نبودن الان چند ماهه ک میبینم اینجوره میترسم چیزی باشه :(ممنون میشم راهنمایی کنید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - مرداد - 1396

   سلام مهدیه خانم گرامی
   برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - مرداد - 1396

   سلام مهدیه خانم گرامی

   برای تشخیص و درمان این موردی که می فرمائید تنها از راه مراجعه حضوری میتوان بررسی کرد پس حتما به متخصص مراجعه کنید و پیگیر باشید،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • Armin

  تاریخ : 23 - مرداد - 1396

  با سلام
  من حدود ٤ سال پيش دانشجوي شمال بودو و تقريبا هر روز در دريا شنا ميكردم و رابطه ي بدون كاندو هم داشتم،وبعد از مدتي لكه هاي قهوه اي رنگي بر روي آلتم پديدار ميشد و خودبهخود محو ميشد و از انجايي كه من اطلاع كافي نداشتم به دكتر مراجعه نكردم و فكر ميكردم يك نوع جوش هست،اخرين بار هم دوسال پيش پديدار گشت و بعد از ان ديگه بوجود نيامد،از يك سال پيش من حس جنسيمو تقريبا از دست دادم يعني اصلا به حالت نعوظ نميتوانستم برسم،ولي بعضي وقتا به نعوظ ميرسيدم،از انجايي كه ورزشكار هستم فكر ميكردم به خاطر استغاده از مكمل هايي است كه مصرف كردم،الان نزديك شش ماهه كه ورزش نميكنم و از دو ماه پيش دور كلاهك آلتم دانه هاي ريز همرنگ التم پديدار گشته و كلاهك التم هم انگار ترك ترك شده از ديروز هم احساس ميكنم اين دانه هاي ريز به كلاهكم سرايت كرده و همچنان حس جنسي ام بر نگشته، ممنون ميشم راهنماييم كنيد :(


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 9 - شهریور - 1396

   سلام دوست عزیز
   شما باید هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید و متاسفانه شما با سهل انگاری این قضیه رو نادیده گرفتین و همین باعث بدتر شدن وضعیت شده ،امیدوارم سلامتیتون رو بدست بیارید.


   پاسخ

 • Armin

  تاریخ : 23 - مرداد - 1396

  بعد اينكه احتمال داره عصب مركزي رو هم درگير كنه!؟
  چون دو ماهه پرش عضلاني در همه ي قسمت هاي بدنم دارم


  پاسخ

 • معراج

  تاریخ : 26 - مرداد - 1396

  دكتر عزيز من مدتيه ك اطراف ناحيه تناسليم (دقيقا بغل دستگاه تناسلي ،روي ران ها ) به خارش افتاده و قرمز رنگ شده پوستم ، نميدونم از چيه ؟ آيا خطرناكه؟!


  پاسخ

 • Vida

  تاریخ : 27 - مرداد - 1396

  سلام تو رو خدا جواب بدید من و همسرم دچار زگیل تناسلی هستیم که دکتر واسمون واکسن تجویز کرد و یه ژل(پماد) از دو روز قبل از مصرف داروها تمام بدنم دچار خارش های خفیفی شده و هنوز هم خارش دارم به نظر شما این یک بیماری خطرناک نیست؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 9 - شهریور - 1396

   سلام خدمت شما
   دوست گرامی زگیل تناسلی بیماری قابل انتقالی هست و باید حتما زیر نظر پزشک دوره ی مراقبت و درمان رو سپری کنید،لطفا هر موردی پیش اومد رو به پزشکتون گزارش کنید،امیدوارم هر چه زودتر خودتون و همسرتون سلامتیتون رو بدست بیارید.


   پاسخ

 • علی

  تاریخ : 4 - شهریور - 1396

  سلام.پونزده سالمه چند سالیه که روی آلتم لک های قهوه ای رنگ حدود بیست تا سی تا اندازه های مختلف وجود داره میخواستم بدونم درمانش چیه ممنون


  پاسخ

 • farshad

  تاریخ : 11 - شهریور - 1396

  سلام بنده 15 سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - شهریور - 1396

   سلام فرشاد جان
   لطفا به پزشک مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود.


   پاسخ

 • سرباز

  تاریخ : 12 - شهریور - 1396

  سلام روی تنه ی الت من یک دونه شبیه به جوش زده ک خیلی کوچک و بی درد بود من اول فک کردم جوشخ و اونو کندم ولی الان جاش مونده و برجستس به اندازه ی یک سر سوزنه..میخواستم بدونم از نظر شما این بیماریه یا عادیه؟شبیه به عکسی ک راجب مولوسکوم گذاشتین فقط برای من فقط یه دونه از اون سفیدیاس


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 13 - شهریور - 1396

   سلام دوست عزیز
   مولولسکوم یا زگیل آبکی تعریف میشه،که شما نیز برای تشخیص و نحوه پیشگیری و درمان حتما به متخصص مراجعه کرد،موفق باشید


   پاسخ

 • mahdi

  تاریخ : 16 - شهریور - 1396

  سلام اقای دکتر
  مدتی هست که در روی الت تناسلی من محل اتصال به بیضه به خارش افتاده و قرمز است و پوست ان نازک شده است من قبلا خودارزایی میکردم و حدود دوماه ترک کرده ام من ۱۵ سالمه و خیلی میترسم ایا با پماد یا چیزی خوب میشه؟
  خیلی میترسم لطفا کمکم کنید😳🙏


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 17 - شهریور - 1396

   سلام مهدی جان
   سعی کن آرامش خودت رو از دست ندی،بهتره از نردیک به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنی و اگر میتونی با پدر یا برادرت که باهاشون راحت تری قضیه رو درمیان بگذاری و به پزشک بری ، بدون والدین دکتر هم بری فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد،آرزو دارم هر چه زودتر سلامتیت رو بدست بیاری،موفق باشی.


   پاسخ

 • mahdi

  تاریخ : 16 - شهریور - 1396

  ایا بدون دکتر رفتن خوب نمیشه کرد اگه نمیشه باید چه دکتری برم؟
  وایا بدون والدین میتونم برم؟


  پاسخ

 • مسعود

  تاریخ : 19 - شهریور - 1396

  با سلام بنده سر الت تناسلیم چند لکه قهوه ای پدیدار شده و در حالت نعوظ لکه ها قرمز هستن انگار خون جمع شده و دردی هم ندارن تشخیص شما چیه؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - شهریور - 1396

   سلام مسعود گرامی
   لطفا مراجعه حضوری به پزشک متخصص داشته باشید چون تنها از این طریق قابل تشخیص و درمان است،موفق و سلامت باشید


   پاسخ

 • نیما

  تاریخ : 19 - شهریور - 1396

  Slam khaste nbashid mn 21salm va sarbazm cand vaghti hast roi post bizm cand ta lke sfid albte ykm barjasts hm hst b vjod amde va vaghti post mikshe cizi dide nmishe dr zmn kharsh hm dare v misoze ltfan rahnmaii konid daroi mord niazm bghid mmnon


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 19 - شهریور - 1396

   سلام نیما جان
   بیماری های ناحیه تناسلی رو میشه از طریق مراجعه حضوری تشخیص داد پس سعی کن حتما به بهداری مراجعه کنی تا در صورت نیاز به پزشک متخصص پوست ارجاع بدن،امیدوارم سلامتیتون رو به دست بیارید.


   پاسخ

 • amir mohammad

  تاریخ : 29 - شهریور - 1396

  سلام من مدت چند روز هست که بین کیسه بیضه و ران پام حاتت سوختگی و پوست پوست شدن داره همراه با سوزش و خارش مثل اینکه پوست ان قسمت میخواد کنده بشه ممنون میشم راهنماییم کنین


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 29 - شهریور - 1396

   سلام امیر جان
   امکانش هست که هم حساسیت و در اثر گرما باشه و هم عفونت باشه و تنها راه تشخیص هم مراجعه حضوری به متخصص پوست هستش،امیدوارم زودتر سلامتیت رو بدست بیاری.


   پاسخ

 • مازیار

  تاریخ : 30 - شهریور - 1396

  سلام بر شما مدیر گرامی من 3 روز پیش موقعی که داشتم آلتم رو میشستم با صحنه ترسناکی مواجه شد بعد از دستشویی و شستن آلت دیدم رو آلتم یه چیزی مثل آفت بود مثل پوسته بدن بود ولی نرم مانند بود دست زدم از آلتم جدا شد انگار اون چیز آفت ماندد پوسته چیزی بود بعد تمام آلتم پوسته پوسته شد البته یه جیز دیگه هم جدا شد خیلی میترسم اون چیز کوچیک که با دست زدن به دستم چسبید و به راحتی کنده شد درحالی که میخواستم فقط لمش کنم زگیل یا تبخال باشه دردم نداشت


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 30 - شهریور - 1396

   سلام مازیار عزیز
   پیشنهاد ما به شما و به تمام عزیزانی که دچار این اختلالات پوستی میشن اینه که حتما باید از طریق مراجعه حضوری به پزشک و متخصص پوست مراجعه تا هر چه سریعتر تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام شود و صرفا از طریق مجازی نمی توان آن را بررسی کرد، امیدواریم هر چه سریعتر سلامتیتون رو بدست بیارید.


   پاسخ

 • Nima

  تاریخ : 31 - شهریور - 1396

  سلام ببخشید اقای دکتر برای اولین بار دیشب سکس داشتم 16 سالمه یه لکه قرمز بدون خارش بدون سوزش روی پوست التم هستش لکه ن بزرگه ن مث کیسته هیچی نیست فقط یه لکه قرمز رنگ به شکل بنفش زیر پوست التمه بی زحمت میتونه چی باشه


  پاسخ

 • حمید

  تاریخ : 2 - مهر - 1396

  سلام چند وقتی هست دو لکه تیره رنگ بر روی کلاهک آلت خود مشاهده کردم و این مسئله منو نگران کرده.
  جوانی 25 ساله هستم و مجرد، رابطه و نزدیکی نداشته ام.
  لطفا راهنمایی بفرمایید


  پاسخ

 • hamid

  تاریخ : 3 - مهر - 1396

  سلام ببخشید من در ران سمت چپ و راستم تو لکه ی قهوه ای به وجود امده است که نزدیک به بیضه هام است یکی هم بزرگتر روی چپ مثانم هست دوسه بارم با دست کشیدم کم رنگ شده ولی نرفته


  پاسخ

 • farshad

  تاریخ : 8 - مهر - 1396

  سلام بنده ۱۵ سالمه که بر اثر خود ارضایی پوست بدنه ی التم بعضی قسمت ها ضعیف و حساس شده ورنگش قرمز رنگ شده خارش نداره خشک میشه وپوسته میده ودر خو ارضایی احساس سوزش میکنم . چون دیدم این طوریه خود ارضایی رو ترک کردم و اما پوستش درست نشده توضیح بدین باید چیکار کنم وچه دارویی استفاده کنم باتشکر .


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 11 - مهر - 1396

   سلام فرشاد عزیز
   شما باید به متخصص پوست مراجعه کنی تا مشکلت از نزدیک تشخیص و درمان شود.


   پاسخ

 • Rezvan

  تاریخ : 9 - مهر - 1396

  سلام من چندماهي هست بالاي كليتوريس يه لكه دو ميليمتري زده كه اصلا شباهتي به بيمارياي بالانداره رنگشم تيرس،نه درد داره نه سوزشي ففط روزي يه بار خارش داره با تحريك ناخن هم خارش ميگيره دكتر زنان رفتم متوجه نشد چيه پماد هم داد بازم خوب نشد رفتم دكتر عمومي اونم ديد متوجه نشد چيه با پمادهم خوب نشد نميدونم ديگه بايد چيكار كنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 11 - مهر - 1396

   سلام دوست گرامی
   میتوانید به متخصص پوست مراجعه کنید تا هر چه سریعتر مشکلتان حل شود.امیدواریم همیشه سالم باشید.


   پاسخ

 • نازنین

  تاریخ : 12 - مهر - 1396

  سلام
  ببخشید من روی لب های کوچک داخلی ناحیه تناسلیم،لکه های تیره رنگ وجود داره….ولی برجسته نیستن و خارشو سوزش هم ندارن
  نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 18 - مهر - 1396

   سلام نازنین خانم گرامی
   بهتر است که پیگیر باشید و حتما به دکتر مراجعه کنید تا مطمئن بشید،امیدواریم سلامت باشید.


   پاسخ

 • حمید

  تاریخ : 17 - مهر - 1396

  سلام دکتر من28سالمه و دور لبه های التم ورم های نقطه ای با فاصله بیرون امده ورنگش سفید شکل هست علتش چی میتونه باشه پیش دکتر رفتن برام سخته اگه امکانش هست یه توضیح و راهنمایی شما میتونه نجات بخش باشه ممنون


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 18 - مهر - 1396

   سلام حمید جان
   تنها راه تشخیص بیماری به صورت حضوری می باشد و بهتر هست حتما از نزدیک بررسی بشه و باور کنید که به صورت آنلاین نسخه پیچید چون بیماری های تناسلی حساس هستند و نیازمند پیگیری توسط پزشک متخصص هستند امیدوارم سلامت باشید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 17 - مهر - 1396

  باسلام
  35 ساله هستم . دو روزه که سمت راست التم از زیر ختنه گاه به اندازه 1 سانت تغییر رنگ داده و مانند سوختگی شده که بعضی مواقع سوزش همراه با خارش دارم . حالت پوست مانند سوختگیه سطحی شده . چند ماه پیش هم همین اتفاق افتاد و بعد از چندروز استفاده از پماد استریل خوب شد . لطفا راهنمایی کنید .


  پاسخ

 • Mehdi1

  تاریخ : 18 - مهر - 1396

  سلام
  روی کلاهک الت ی دونه سیاه در اومده
  قبلا دوتا بود یکیشو در اوردم برطرف شده ولی این یکی رو پیگیرش نشدم ینی سخت تره در اوردنش میخواستم ببینم چیه و دلیلش چیه؟


  پاسخ

 • Fatima

  تاریخ : 21 - مهر - 1396

  سلام وقت بخیر.۲۳ سالمه و نزدیک ب یک سال هست ک عروسی کردم.چند روزه وقت شست و شو احساس سوزش میکنم روی قسمت خارجی آلتم.و کنار لبه های مهبلم خط های صافی مثل بریدگی دیده میشه انگار یه زخم تازه بریده شده است.در دو طرف مهبلم هست یک طرف حدود ۵ الی ۶ سانت طرف دیگه نیم سانت شاید.هیچ کدوم از علایم که توی سایت ها نوشته رو شامل نمیشه.راستش یکم ترسیدم و چون روی آلت همسرم زگیل گوشتی دیدم فکر میکنم ک به من هم سرایت کرده. از طرف دیگه حدود ۸ ماه هست ک لیزر موهای زاید هم انجام میدم ممکنه ناشی از اون باشه درحالی ک تابه حال هیچ گونه سوختگی یا حتی جوشی هم نداشتم و از اخرین لیزرم دوهفته میگذره.
  اگر میتونید راهنمایی کنید اقای دکتر با تشکر


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 21 - مهر - 1396

   سلام فاطیما خانم گرامی
   حتما به یه پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود و اطمینان حاصل شود،امیدواریم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • امین

  تاریخ : 23 - مهر - 1396

  دورود جناب دکتر. من سر التم یکی دوتا لکه قرمز کوچیک پیدا شد که پیش خودم فک کردم عرق سوز شده. یدونه پماد کالاندولا رو استفاده کردم که متاسفانه الان لکه ها یجورایی بیشتر شدن و تقریبا مث جوش جوشی شدن زیر پوست و خیلی کم ب نظر میاد. و گاهی پوست سر التم ب خشکی میزنه و سفید میشه یخورده و خیلی کم. در تمام این مدتها و الان هیچ گونه احساسی مث خارش یا درد یا هیچی نداشتم. ایا ممکنه بیمارس پوستی داشته باشم که مثلا مسری هم باشه؟ از چ نوع کرم یا پمادی استفاده کنم؟


  پاسخ

 • وحید

  تاریخ : 7 - آبان - 1396

  سلام و خسته نباشید پسری ۱۶ ساله دارم که خطنه اش با نخ معمولی بود و دکتر ….. هم گفت که اشکالی ندارد حالا کیست های بر روی التش دورش به وجود اومده که اس داخلش چیز هایی سیاه رنگ و مثل سنگ بیرون میاد و کمی چرک پیش دکترم دوسال پیش بردم گفتن گوشت میاره خوب میشه ولی نشده چه کنیم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - آبان - 1396

   سلام وحید جان
   تنها راه بررسی آن معاینه مجدد توسط پزشک متخصص هست


   پاسخ

 • ارین

  تاریخ : 13 - آبان - 1396

  من مشکل شماره یک رو دارم (برامدگی های ریز زیر پوست )درمانش به چه وسیله ای انجام میشه؟


  پاسخ

 • هوشنگ

  تاریخ : 26 - آبان - 1396

  سلام آقای دکتر من سر آلتم حالت زگیل های کوچکی هست که هنگام نزدیکی همسرم هم عذاب میکشه و کشاله ران و واژنش حالت زخم میشه باید چیکار کنم به چه دکتری مراجعه کنم


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : 27 - آبان - 1396

  سلام آقای دکتر
  من چند وقتی که روی آلتم لک های سفید به وجود اومده بعضی موقع ها احساس خارش هم میکنه میخاستم بدونم قابل درمان هستیش با لیزر ممنون از راهنمایتون


  پاسخ

 • علی اله یاری

  تاریخ : 29 - آبان - 1396

  سلام آقای دکتر من چجوری میتوانم با شما ملاقات کنم لطفا تلفن و آدرس مطب خودتون رو برام بفرستید. متشکرم


  پاسخ

 • رضا

  تاریخ : 1 - آذر - 1396

  سلام جناب دکتر
  انتهای التم بعضی روزا پوسته پوسته خشک میبینم
  ن دردی داره ن خارشی علتش چی میتونه باشه


  پاسخ

 • یعقوب

  تاریخ : 13 - آذر - 1396

  سلام . ۱۶ سالمه
  من از تقریبا ۱ سال پیش زیر کلاهک الت م چند دونه سفید کوچک زده که درد و سوزش نداره وقتی هم فشارش می دم نمی ترکه . جدیدا یک لکه ی بزرگ سفید یه کم پایین تر از کلاهک به وجود اومده (زیر التم) ( این لکه مثل غده هستش) . امروز هم داره شروع می کنه به زدن دور کلاهک
  کمکم کنید باید چه کار کنم


  پاسخ

 • Ramin

  تاریخ : 23 - آذر - 1396

  سلام من یک ضایعه دوسه میلیمتری روی آلت تناسلی ام ایجاد شده وروز چهارم بزرگ تر شده است همراه با خارش علت و درمانش رو بگید ممنون میشم


  پاسخ

 • Ali

  تاریخ : 23 - آذر - 1396

  سلام در ناحیه شرمگاهی چیزهایی مانند جوش های قرمز داره خیلی میترسم میشه لطفا جواب بدین


  پاسخ

 • حمید

  تاریخ : 5 - دی - 1396

  سلام
  خیلی وقته ک روی تنه آلتم دونه های ریزی هست(نمیدونم زیگیله یا پاپول)،الان نمیدونم باید پیش چ دکتری برم.
  بیضه و کلاهک نیستا،دقیقا ۶تا ضایعه کوچیکه.درد و خارش و خونریزی هم اصلا نداره.
  ممنون میشم جوابمو بدید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 5 - دی - 1396

   سلام حمید عزیز
   میتوانید به متخصص پوست مراجعه کنید،امیدوارم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • n..

  تاریخ : 6 - دی - 1396

  سلام خسته نباشید من دیشب واکسن گارداسیل مرحله اول رو تزریق کردم ولی درمانگاه تزریق کردتوی ماهیچه پا یعنی توی باسن ولی حالا که نگاه میکنم توی اینترنت همه میگن باید توی بازو بزنی آیا مشکلی پیش میاد تاثیر داره یا فرقی نمیکنه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم.


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 7 - دی - 1396

   سلام به شمادوست عزیز
   طرز استفاده از واکسن گارداسیل:این واکسن به صورت عضلانی و در سه نوبت و در هر ۲ ماه یک بار باید با تجویز پزشک تزریق گردد.و تزریق در باسن هیچ مورد ندارد و درست انجام گرفته
   موفق باشید


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 14 - دی - 1396

  سلام خسته نباشید من ۱۵ سالم هست ولی پشت آلت تناسلیم زیر کلاهک مثل چند تا جوش ریز هست که سرش سفیده و کوچیکه این چی هست ؟ آیا مشکلی هم داره ؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 14 - دی - 1396

   سلام محمد جان
   برای بررسی بیشتر باید از نزدیک معاینه بشی ،لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید،موفق باشید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 14 - دی - 1396

  منظورم روی آلت هست نه کلاهک و هیچ کدام از این بیماری های که توی سایتتون هست نبود. به صورت خیلی کوچیک هست که همین گفته من هم یک نفر بنام احمد یوسفی در نظرات بالا گذاشته بود البته نمیدونم اون باشه


  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 14 - دی - 1396

  ولی خیلی ممنون همیشه موفق باشید خدا پشتت پناهتون بخاطر کمکتون به مردم 💓


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 14 - دی - 1396

   محمد عزیز
   ما هم ممنونیم از حمایت و دلگرمی شما،موفق باشید.💓


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 15 - دی - 1396

  داداش رفتم سایته خوب بود ولی تقریبا مثل دان فوردایس سا پاپول هست دقیق هم نمیدونم ولی ۳ تا بیشتر نیست و روی پست آلت در پشت آلت هست . ولی ممنون


  پاسخ

 • فرزاد

  تاریخ : 21 - دی - 1396

  سلام اقاي دكتر .من چند روزي هست كه متوجه يك گره سفت زير پوست الت تناسليم شدم كه كه تقريبا تو وسطاي الت پيدا شده و احساس ميكنم رو يكي از رگ هاست وقتي فشارش ميدم يكم درد داره و سفت شده نگرانم دليلش چي ميتونه باشه .


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - دی - 1396

   سلام فرزادجان
   باید از نزدیک معاینه بشی تا بررسی بشه،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • امیررضا

  تاریخ : 24 - دی - 1396

  سلام ببخشید جدیدا در التم یک لکه کوچک قرمز بوجود اومدهدخوب میشه یا نه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - دی - 1396

   سلام امیر رضا جان
   اگر لکه ای که میگی جزو لکه های ذکر شده در این مقاله بود باید دوباره با دقت بخونی،ولی برای تشخیص و اطمینان بهتر حتما به پزشک مراجعه کن،موفق باشی.


   پاسخ

 • فرزاد

  تاریخ : 25 - دی - 1396

  اقاي دكتر الان كه خوب فك كردم و بررسيش كردم يادم اومد يه جوشه و توي قسمت پايينش قرار داره يادمه يه جوش سفيد بود از همون جوشايه توي صورت كه دستكاريش ميكني حالت عفونت پيدا ميكنه داخل جوش الان اينم همين حالته فقط گره كرده راه خروج نداره


  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 25 - دی - 1396

  سلام خسته نباشيد چند روزيه كه روي بيضه هام ميخاره و اگر بخارونمش به شدت تحريك ميشه و شروع ميكنه به خارش سريع من سوزش زيادي ندارم يه چند روز خوب شده بود ولي پوسته هاي مرده از بيضه هام ميريخت تا امروز كه يكمي خاريد منم خاروندمش دو باره شروع شد سمت راست بيضه هام بعد از خارش يكمي خيس ميشه لطفا كمكم كنيد روم نميشه به كسي بگم خطرناكه اين موضوع؟؟


  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 25 - دی - 1396

  سلام و عرض خسته نباشيد بنده مشكل خارش بر روي كيسه ها بيضم دارم و نه دون دون شدگي ميبينم و نه چيزي ولي بعضي وقت ها بشدت ميخاره و با خاروندنشم بدتر ميشه از بس هاروندمش يك حال پوست پوستي پيدا كرده و يه دونه هاي فهوه اي رنگ هم از كييه هاي بيضم ميريزه خواهش ميكنم كمك كنيد چيز خطرناكيه؟؟من روم نشده به پدرم بگم اين قضيه خطرناكه لطفا جواب بديد خواهش ميكنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 27 - دی - 1396

   سلام محمد عزیز
   امکان هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد،سعی کنید خونسرد باشید و با یکی از نزدیکانتان که احساس راحتی می کنید قضیه رو در میان بگذارید و به پزشک مراجعه کنید،امیدوارم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : 26 - دی - 1396

  سلام.من روی پوست الت ناسلیم یه لکه سیاه با اندازه متوسط هس که وقتی اون تکه پوست رو میکشم خیلی کم رنگ میشه.میشه بگید چی هس ممنون


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 27 - دی - 1396

   مهدی جان
   اگر سوال شما جزو عفونت های ذکر شده در این مقاله نبود،توصیه میشه حتما به پزشک مراجعه کنی.موفق باشید


   پاسخ

 • بهرام

  تاریخ : 27 - دی - 1396

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما .چندماهی است ک روی آلت تناسلیم دقیقا روی کلاهک لکه هایی هستش اول دوتا بود الان شده سه تا.بنظرتون ازعفونته یا مشکلاته هورمونی؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 29 - دی - 1396

   سلام بهرام عزیز
   باید از نزدیک بررسی و معاینه بشید تا تشخیص داده شود و امکان بروز هر گونه حساسیت و عفونتی وجود دارد,امیدوارم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • علی بلوچی

  تاریخ : 13 - بهمن - 1396

  سلام تقریبا یک هفته میشه پوست کلاهک الت تناسلی در قسمت زیرین عفونی وچرکی شده وبوی بدی هم میده پوست اون قسمت هم نازک شده چکار کنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 16 - بهمن - 1396

   سلام علی عزیز
   باور کنید پاسخ به این سوال جز بررسی ازنزدیک و مراجعه حضوری نمی‌توان تشخیص درستی داد، پیشنهاد میکنم بدون هیچ خجالت و استرسی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بهتر به نتیجه برسید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • majid

  تاریخ : 15 - بهمن - 1396

  متن پیام شما :سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من یه مدت لیدوکایین میزدم به التم
  بعد همون موقع یه تیکه زیر التم کمی اندازه یه بند انگشت انگار سوخت با اون لیدوکایین
  بعد یه سال بیشتر میگذره چیزی نزدم تا حالا
  بعد پوست اون قسمت هم انگار نازک شده و الان که از کرم موبر استفاده میکنم
  اونجا میسوزه و حساسیت میکنه و قرمز میشه اون تیکه

  چیکار کنم
  لطفا کمک کنین خیلی فکرم خرابه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 16 - بهمن - 1396

   سلام مجید عزیز
   موبرها چون احتمال حساسیت زایی دارند را نباید در ناحیه تناسلی استفاده کرد پیشنهاد میکنم حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید، امیدوارم همیشه سلامت باشید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 17 - بهمن - 1396

  سلام آقای دکتر
  من در ناحیه پوست بیضه و کیسه بیضه مشکلی دارم که تشدید شده. خارش و سوزش زیاد دارم که اگه بخارونم ترک ترک میشه و مرطوب میشه که لزج و بی رنگه و بعد که خشک شد پوسته پوسته میشه.نمیدونم چکار کنم. ممنون میشم کمکم کنید.


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - بهمن - 1396

   سلام محمد عزیز
   لطفا هر چه سریعتر بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک مراجعه کنید,موفق باشید.


   پاسخ

 • الهه

  تاریخ : 18 - بهمن - 1396

  سلام اقای دکتر من یه خانم 21 سالمه حدود یک روزه احساس سوزش درون واژن دارم میشه بگین که بخاطر چیه.و باید چیکارکنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - بهمن - 1396

   سلام الهه خانم گرامی
   لطفا به متخصص زنان مراجعه کنید تا از نزدیک بررسی شود,سلامت باشید.


   پاسخ

 • khabatdousti

  تاریخ : 19 - بهمن - 1396

  سلام خسته نباشید من سر کلاهک آلت تناسلی ام یه نقطه نقطه ریز زده بود الان داره پاین تر هم میزنه چکار باید بکنم تورو خدا راهنمای کنید ممنونم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - بهمن - 1396

   سلام خبات جان
   اگه جواب سوالت رو داخل مطلب بالا پیدا نکردی پیشنهاد میکنم حتما از نزدیک به پزشک مراجعه کنی,سلامت و موفق باشی.


   پاسخ

 • Ebrahim

  تاریخ : 20 - بهمن - 1396

  سلام از دوران کودکی تا الان مدام یک کرمک های سر سیاهی در روی پوست آلت تناسلیم سوراخ ایجاد میکنم و زنده نیستند فقط رشد میکند و هربار که آنان را در می آورم دوباره به وجود می آید . لطفا کمک کنید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - بهمن - 1396

   سلام ابراهیم عزیر
   لطفا ازنزدیک به پزشک مراجعه کنیدو در این مورد سهل انگاری نکنید,سلامت باشید.


   پاسخ

 • امیر

  تاریخ : 22 - بهمن - 1396

  با سلام و تشکر از شما. من حدود یکماه با یک خانوم رابطه جنسی بدون کاندوم داشتم که بعد از 6 مرتبه نزدیکی ایشون به بنده گفتن که دارای قارچ میباشم و به ایشون منتقل کردم در صورتی هیچ گونه علایمی در بدن و ناحیه تناسلیم وجود ندارد (از قبیل درد، سوزس، قرمزی، خال و…) من به ایشون گفتم مشکلی ندارم و مشکل از خود شما بوده. یک ماه بعد با خانوم دیگری دقیقا اتفاق مشابه افتاد و ایشون هم گفتن من مشکل قارچی دارم. آیا واقعا امکان دارد من بدون هیچ گونه علایمی دارای قارچ باشم و اگر جواب بله هست راه درمان چیست ؟ ممنون میشم جواب بدین


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 23 - بهمن - 1396

   سلام امیر عزیز
   علائم قارچ در آقایان می‌توان به التهاب، قرمزی، سوزش، خارش و بعضا پوسته‌ریزی و ترشحات سفید رنگ از دستگاه تناسلی اشاره کرد.خود رابطه جنسی متعدد با افراد بیگانه و رابطه محافظت نشده عفونت هایی را به دنبال دارد,چنانچه اگه دارای این علایم نیستید برای اطمینان به پزشک مراجعه تا از نزدیک بررسی شود,موفق باشید.


   پاسخ

 • Ebrahim

  تاریخ : 23 - بهمن - 1396

  سلام میشه لطفا بگید برای این بیماری کرمک های پوستی به کدوم پزشک مراجعه کنم؟


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 25 - بهمن - 1396

   سلام ابراهیم جان
   به متخصص پوست مراجعه کنید,سلامت باشید.


   پاسخ

ارسال دیدگاه