مطلب ویژه

» سلامت خانواده » مسمومیت دارویی در کمین سالمندان

تاریخ انتشار : 1396/07/19 - 19:40

مسمومیت دارویی در کمین سالمندان

سایت آی همسر- سلامت خانواده به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،عبدالکریم پژومن، متخصص مسمومیت‌های شیمیایی با بیان اینکه درباره مصرف دارو به ویژه برای سالمندان باید توجه بیشتری کرد، گفت: نزدیکان و اطرافیان این افراد باید در زمان و مقدار تعیین شده، دارو را در اختیار سالمندان قرار دهند. وی ادامه داد: قرار دادن دارو […]

سایت آی همسر- سلامت خانواده

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،عبدالکریم پژومن، متخصص مسمومیت‌های شیمیایی با بیان اینکه درباره مصرف دارو به ویژه برای سالمندان باید توجه بیشتری کرد، گفت: نزدیکان و اطرافیان این افراد باید در زمان و مقدار تعیین شده، دارو را در اختیار سالمندان قرار دهند.

وی ادامه داد: قرار دادن دارو به مقدار زیاد ممکن است موجب شود سالمند بیش از آنچه لازم است داروها را مصرف کند و دچار مسمومیت شود.

این متخصص مسمومیت‌های شیمیایی و دارویی شبکه رادیویی سلامت تاکید کرد: در سالمندان پدیده ای است به نام اتوماتیزه یعنی رفتارهای تکرار گونه وجود دارد لذا گاهی فراموش می‌کنند که داروهایشان را مصرف کرده یا نکرده اند.

پژومن در پایان اظهارداشت: لذا در بسیاری از مواقع سالمندان مصرف دارو را تکرار می‌کنند و دچار مسمومیت می‌شوند همچنین برای سالمندانی که چند بیماری دارند و ناچار هستند چندین دارو را با هم مصرف کنند، احتمال فراموشی در زمان و مقدار دارو بیشتر می شود.

انتهای پیام/ منبع
——————————————————————————
گردآوری و تنظیم:سایت آی همسرارسال دیدگاه