مطلب ویژه

» اسلایدر » فعالیت ویژه برای افراد دارای اختلال هویت جنسی در البرز

تاریخ انتشار : 1396/12/15 - 18:18

فعالیت ویژه برای افراد دارای اختلال هویت جنسی در البرز

سایت آی همسر- جوانان میگنا: داریوش بیات نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مراکز در اورژانس های اجتماعی (123) کرج ،فردیس، ساوجبلاغ و نظرآباد فعالیت دارند. وی ادامه داد: بهزیستی یکی از نهادهای حمایتگر برای افراد دارای اختلال هویت جنسی است که از طریق ارایه حمایت‌های اجتماعی و روانشناختی و […]

سایت آی همسر- جوانان

میگنا: داریوش بیات نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مراکز در اورژانس های اجتماعی (123) کرج ،فردیس، ساوجبلاغ و نظرآباد فعالیت دارند.

وی ادامه داد: بهزیستی یکی از نهادهای حمایتگر برای افراد دارای اختلال هویت جنسی است که از طریق ارایه حمایت‌های اجتماعی و روانشناختی و همچنین اطلاع‌رسانی و ارایه آموزش‌های مرتبط با این اختلال به مبتلایان، خانواده‌های آنان و جامعه، فعالیت‌های خود را پیگیری می‌کند.

بیات نژاد گفت: افراد متقاضی برای قرارگرفتن در چرخه حمایتگری سازمان بهزیستی و دریافت خدمات این سازمان می‌توانند با مراجعه به صورت خودمعرف به مراکز مداخله در بحران‌های اجتماعی یا معرفی از سوی سازمان‌ها، نهادها، مراکز درمانی به مرکز مداخله در بحران‌های اجتماعی مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان باید ابتدا فرم پذیرش را توسط مسئول‌پذیرش تکمیل کنند و تشکیل پرونده ‌دهند و سپس به سایر واحدهای تخصصی (روانشناسی و مددکاری) ارجاع شوند و پس از پذیرش نیز مراجعه‌کنندگان توسط تیم تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز خاطرنشان کرد: ارزیابی روانشناختی توسط روانشناسان از تمام مراجعان دارای اختلال هویت‌جنسی یا افرادی که مشکوک به اختلالات فوق هستند، انجام می‌گیرد و هدف از این ارزیابی‌ها بررسی وضع روانشناختی فعلی مراجعان از نظر وجود اختلال هویت‌جنسی و سایر اختلالات و علایم روانپزشکی همراه با آنان است.

وی افزود: مددکار اجتماعی از طریق مصاحبه، مشاوره نسبت به ارزیابی فردی، خانوادگی و اجتماعی مراجعان اقدام می‌کند و ارزیابی‌های روانپزشکی نیز در صورتی که مراجعان فاقد مدارک تشخیصی دال بر اختلال هویت جنسی باشند به‌منظور تشخیص دقیق‌تر صورت می‌گیرد. آمارهای جهانی به طور میانگین از تولد سه نوزاد ترنس سکشوال در میان 100هزار تولد خبر می دهد.
پیش بینی می شود در ایران حدود چهار هزار بیمار مبتلا به اختلال هویت جنسی سکونت داشته باشند.منبع
——————————————————————————
گردآوری و تنظیم:سایت آی همسرارسال دیدگاه