راز مادرانی که فرزندان شاد و با روحیه پرورش می‌دهند | مجله آی همـســر؛سایت خانواده موفق
همواره به همسر خود وفادار باشید.
خوش آمدید به آی همـسر - امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه » اسلایدر » راز مادرانی که فرزندان شاد و با روحیه پرورش می‌دهند
راز مادرانی که فرزندان شاد و با روحیه پرورش می‌دهند

راز مادرانی که فرزندان شاد و با روحیه پرورش می‌دهند

سایت آی همسر- تربیت فرزندان

میگنا: کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند مراقبت مادرانه از کودک در سال‌های اولیه تولد، اثرگذاری مثبتی بر سلامت جسمی و روانی کودک دارد و حتی می‌تواند DNA بدن کودک را دگرگون کند.

محققان این نتایج را با بررسی برروی موش‌های آزمایشگاهی و مشاهده کمبود هورمون استرس، کورتیزول در موش‌هایی که تحت مراقبت مادر خود بوده اند، به دست آورده اند؛ پژوهش‌های دانشمندان موسسه مطالعات بیولوژیک Salk نشان می‌دهند، مراقبت مادرانه برروی ژنی به نام L۱ اثر می‌گذارد.

محققان اعلام کرده اند پیوندی عاطفی بین مادر و نوزاد وجود دارد و سبب افزایش سلامت روان کودک می‌شود و حتی می‌تواند با دگرگون کردن ساختار DNA سبب رشد مغز کودک شود.

کارشناسان اعتقاد دارند این یافته‌ها می‌تواند راهکار‌های جدیدی پیش روی دانشمندان در زمینه درمان، شناسایی و پیشگیری از ابتلا به اختلال‌های روانپزشکی مانند افسردگی و اسکیزوفرنی قرار دهد.

بررسی‌های جدید همچنین نشان داده است مغز انسان قابلیت دگرگون شدن DNA را دارد. محققان تفاوت در ژن L۱ را در بخش هیپوکامپ موش‌های نوزاد شناسایی کرده اند که از میزان توجه و مراقبت بیشتر مادر خود برخوردار بوده اند؛ نتایج این پژوهش در مجله (Science) به چاپ رسیده است.منبع
——————————————————————————
گردآوری و تنظیم:سایت آی همسر


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به روان پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.© کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت « آی همسر » محفوظ می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.

طراح ، سئو و بهینه سازی توسط :