دسترسی غیرمستقیم یک نویسنده به پرونده‌های مراجعین یک روانکاو | مجله آی همـســر؛سایت خانواده موفق
به پاس قدرداني از زحمات همسرتان، دستش را ببوسيد.
خوش آمدید به آی همـسر - امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه » اسلایدر » دسترسی غیرمستقیم یک نویسنده به پرونده‌های مراجعین یک روانکاو
دسترسی غیرمستقیم یک نویسنده به پرونده‌های مراجعین یک روانکاو

دسترسی غیرمستقیم یک نویسنده به پرونده‌های مراجعین یک روانکاو

سایت آی همسر- جوانان

میگنا: «اسپرسو سینگل‌شات، لطفا» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی بابک توسلی که در خلاصه داستانش آمده است؛ تنهایی همیشه سخت است، مهاجر که باشی سخت‌تر هم می‌شود، تنهایی آزارت می‌دهد، اما عشق می‌تواند مرهم باشد. نیاز به عشق، ترس از عشق، فرار از عشق… نمایشی با بازی امید زندگانی، سوسن پرور، ابراهیم شفیعی، تبسم هاشمی‌حائری، مریم رحیمی، شهرام نجاتی، آتوسا راستی و الناز تاریخی که از روز چهارشنبه 15 فروردین، در تماشاخانه خصوصی پالیز روی صحنه رفته است.

بابک توسلی که سال‌ها ایران نبوده است در مورد جرقه اولیه نوشتن «اسپرسو سینگل‌شات، لطفا» و انتخاب تم‌هایی چون تنهایی، مهاجرت و عشق گفت: «من 18 سال پیش از ایران خارج شدم و سال گذشته برگشتم. قبل از این که از ایران بروم، کارم تئاتر بود، کارگردانی تئاتر می‌کردم و کارمند صداوسیما بودم. طی این 18 سال از فضای تئاتر دور و به فضای تصویر نزدیک شدم اما اتفاقی که برایم رخ داد دسترسی‌ام به صورت غیرمستقیم به پرونده‌های مراجعین یک روانکاو بود. حاصل تفحص در این پرونده‌ها که نزدیک به دو سال طول کشید نخست قرار بود با اجازه کسانی که از داستان زندگی‌شان استفاده کرده بودم در قالب تصویر دراماتیزه شود اما بعدتر تصمیم گرفتم تبدیل به نمایشنامه‌اش کنم.»

او که سابقه مدیریت دفتر امارات شبکه آی‌فیلم و مسئولیت دوبلاژهای آن را در کارنامه دارد در مورد جمله‌ای که در تبلیغ نمایشش دیده می‌شود؛ «سینگل‌شات پر از عاشقانه‌هاست که در قالبی طنزگونه بیان می‌شود» و نوع طنز این اثر توضیح داد: «این اثر کمدی صرف نیست. ما سعی کردیم درد آدم‌ها را با حداکثر ظرافت تبدیل به ملودرام‌هایی کنیم که مانند دانه‌های زنجیر به هم متصل شده‌اند تا فضای ثقیل و سنگین این ملودرام‌ها به کمک طنز تلطیف شود. چون زمانی که تماشاگر با درد آدم‌های روی صحنه همذات‌پنداری می‌کند نیاز به فضایی برای تنفس هم دارد که این فضا برای تنفس، پیش از شنیدن داستان دیگر، به کمک طنز فراهم می‌شود.»

توسلی در جواب این سوال که آیا نمایشش اپیزودیک است یا نه هم توضیح داد: «ما داستانک‌هایی داریم که از زبان آدم‌هایی که در یک کافه نشسته‌اند می‌شنویدشان و هر کدام از این آدم‌ها قصه خود را در قالبی دراماتیک می‌گویند.»

بابک توسلی متولد ۱۳۴۷ دارای مدرک کارشناسی ارشد نمایش است و پیش از این نویسندگی و کارگردانی نمایش‌هایی چون : «مشق عشق»، «دختر انار»، «طلعت»، «الیکا»، «خاله ادیسه» و … را در کارنامه کاری خود دارد.

«اسپرسو سینگل‌شات، لطفا» تا هفدهم اردیبهشت هر روز ساعت 21:30 به مدت ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه در تماشاخانه خصوصی پالیز(خ کریمخان زند خ آبان جنوبی) روی صحنه خواهد رفت. / خرید بلیط از اینجا

 منبع
——————————————————————————
گردآوری و تنظیم:سایت آی همسر


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به روان پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.© کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت « آی همسر » محفوظ می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.

طراح ، سئو و بهینه سازی توسط :