مطلب ویژه

» ازدواج » دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

تاریخ انتشار : 1395/05/17 - 19:29

دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟   ازدواج در معنای ظاهری خود قرار گرفتن یك زوج (مرد و زن) در كنار یكدیگر و تشكیل خانواده ای مستقل و توانمند می باشد. یقینا افراد به دلایل مختلفی چون رسیدن به تكامل و آرامش روحی و روانی،‌ كسب استقلال، فرزند آوری و … تصمیم […]

دختران و پسران عقیم و نازا چگونه ازدواج کنند؟

 

ازدواج در معنای ظاهری خود قرار گرفتن یك زوج (مرد و زن) در كنار یكدیگر و تشكیل خانواده ای مستقل و توانمند می باشد. یقینا افراد به دلایل مختلفی چون رسیدن به تكامل و آرامش روحی و روانی،‌ كسب استقلال، فرزند آوری و … تصمیم بر ازدواج گرفته و اقدام می نمایند.

چنانچه اشاره شد یكی از دلایل ازدواج افراد فرزندآوری است. در واقع زمانی كه زن و مرد در كنار یكدیگر تشكیل خانواده می دهند به دلیل وجود عشق و علاقه فراوان زندگی شان گرم و شیرین پیش می رود ولی پس از گذشت مدت زمانی تازگی زندگی زناشویی شان جای خود را به عادت و خستگی می دهد در این زمان است كه خلا وجود عضوی دیگر برای زن و مرد در خانواده برای گرمی و شادی بخشی به زندگی شان كاملا محسوس می گردد. به همین دلیل طرفین راغب به فرزند دار شدن شده و برای این امر اقدام می نمایند.

اما امان از زمانی كه در این میان مشكلی در زن یا مرد وجود داشته باشد و فرزند دار شدن آنها را زیر سوال ببرد. بسیار دیده شده كه بسیاری از زوجین به دلیل فرزند دار نشدن فرد مقابل اقدام به دادخواست طلاق كرده و دیگر قادر به زندگی با همسرشان نیستند. به راستی علت اصلی این امر چیست؟

یقینا مهمترین دلیل این جدایی عشق و علاقه ذاتی بشریت به فرزندداری و فرزندپروری است. همیشه داشتن فرزندی از وجود خود و زندگی با او و تربیتش برای افراد شیرین و لذت بخش بوده است همانگونه كه در ابتدا ازدواج شیرین و لذت بخش می باشد.

و مطمئناً همانگونه که خداوند میفرماید در قرآن کریم،همه چیز به دست اوست و همانا بارور بودن نعمتی از جانب او ،و باور نبودن به معنای عدم توجه به بنده اش نیست،همانا که هیچ کار خدواند بی حکمت نیست و آن نیز آزمونی از جانب الهی است.

افراد می توانند برای جلوگیری از رسیدن به بن بست در زندگی مشتركشان قبل از ازدواج مسئله فرزند پروری را نیز مانند دیگر مسائل مهم مورد بررسی قرار دهند. 

 

اطلاع از نازایی خود یا فرد مقابل به چند روش حاصل می گردد:

 آگاهی فرد از موضوع نازایی خود قبل از ازدواج به دلیل وجود نقص و عیب هایی در جسم

 مراجعه طرفین به پزشك و چكاپ كامل و فهمیدن این موضوع قبل از ازدواج و در دوران آشنایی

 آگاهی نسبت به نازایی پس از ازدواج و اقدام به فرزنددار شدن

افراد می توانند برای جلوگیری از رسیدن به بن بست در زندگی مشتركشان قبل از ازدواج مسئله فرزند پروری را نیز مانند دیگر مسائل مهم مورد بررسی قرار دهند

براین اساس این امكان وجود دارد كه افراد قبل از ازدواج بتوانند تا حدودی نسبت به این موضوع آگاهی كسب نمایند.

 

10703734_795940947143040_6183525277202543211_n - Copy - Copy

چگونه نازایی را مطرح کنیم؟

 • حتما و بدون هیچ ترسی مشكتان را با فرد مقابل در میان بگذارید و بدانید زندگی كه با دروغ شروع شود هرگز درست و اصولی پیش نرفته و موفقیت آمیز نمی باشد.

 

 • با فردی باتجربه مشورت نمایید و نحوه انتقال این خبر به فرد مقابلتان را از او جویا شوید. در این حالت احتمال اشتباه شما و شوكه شدن فرد مقابلتان به حداقل می رسد.

 

 • همیشه به خداوند توكل نمایید و امیدتان را از دست ندهید.

 

 • قوی باشید و با گرفتن پاسخ منفی از فرد مقابل دچار افسردگی و ناامیدی نشوید.

 

 • به جای تفكر در مورد چیزهایی كه ندارید (فرزند) به گنجهای گرانبهایی كه در اطرافتان وجود دارد چون خانواده و دوستانتان بیندیشید و سعی كنید قدر آنها را بدانید.

 

اگر در نهایت تصمیم گرفتید كه با فردی نازا ازدواج كنید؟

*سعی کنید تصمیمی منطقی و به دور از احساس بگیرید.

*در تمام مراحل به مشاور و متخصص پزشکی مراجعه نمایید.

*اگر در نهایت تصمیم گرفتید كه با فردی نازا ازدواج كنید همیشه به این نكته توجه داشته باشید كه هرگز نباید سخنی بگویید كه منتی بر سر او بوده و باعث دل آزردگی اش شود. چون در این صورت زندگی تان دوام نخواهد داشت. در این حالت بهترین برخورد آن است كه گمان كنید مشكل بچه دار نشدنتان از خود شماست و براین اساس با فرد مقابل رفتار نمایید.

*او را همانگونه که هست بپذیرید و دوستش بدارید.

 

نکاتی به زوجین نابارور:

 

 • درک کنید هیچ کار خدواند بی حکمت نیست و آن نیز آزمونی از جانب الهی است،پس بیش از پیش سعی کنید رابطه خود را با خداوند مستحکم تر کنید.

 

 • با توجه به پیشرفت های سریع پزشکی همیشه راه های جدید برای زوجین نابارور کشف می شود پس امیدوار باشید.

 

 • صبرتان را افزایش دهید و خود را در مقابل ناملایماتی چون زخم زبان اطرافیان، خوشی خانواده های دیگر و … مقاوم نمایید.

 

 • به جای تفكر در مورد چیزهایی كه ندارید (فرزند) به گنج گرانبهایی كه به دست آورده اید (همسرتان) بیندیشید و سعی كنید قدر او را بدانید.

 

 • همیشه سعی کنید برای هم تازگی داشته باشید،و به معنای تمام همسرداری کنید تا هیچ وقت نبود فرزند به چشم نیاید.

 

*  به مرور هنگامی که درک کردید میتوانید در شرایط مخصوص نوزادی یا کودکی را به فرزندی قبول کنید ، و با این کار هم صاحب فرزند شده اید و عشق به زندگیتان آمده است و هم ثواب بزرگی نیز کرده اید.

 • همیشه به خداوند توكل نمایید و هیچ گاه امیدتان را از دست ندهید کما اینکه کم نبوده اند کسانی که بعد از چندین سال خداوند به آنها فرزند داده است.

(برگرفته از تبیان با تغییر)دیدگاه کاربران کل نظرات :49
 • مصطفی

  تاریخ : 15 - اردیبهشت - 1396

  سلام من با این مشکل بزرگ روبه رو شدم و حدود سه ساله این ماجرا رو فهمیدم که نمیتونم درآینده صاحب فرزند بشم…دچار ضعف روحی شدید شدم و منزوی …و این رو هم درک میکنم که هیچ کس مایل نیست شریک زندگی فردی مثل من بشه…دین و مذهب ما که همه جا نظر میده و حضور فعال داره برای افرادی مثل من چه چیزی داره …یعنی ما برای تنها بودن آفریده شدیم …تاکی باید دردمونو تو دلمون نگهداریم….باتشکر


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 17 - اردیبهشت - 1396

   سلام مصطفی جان
   قطعا افراد زیادی هستند تو همین کشور خودمون که دارای این مشکل هستند ،حالا بعضی ها بعد از ازدواج متوجه می شوند بعضی ها هم قبل از ازدواج،اتفاقا این یه امتیاز هست که از شرایط خودت آگاهی ،مهم اینه که اصلا داشتن این مشکل به هیچ وجه معنیش ازدواج نکردن و یا ارتباط جنسی ناسالم نیست،و اتفاقا می تونی ازدواج کنی و شاید از خیلی ها هم خوشبخت تر باشی فقط لازمه ش اینه که دور خودت حصار نکشی چون امکانش هست واسه هر کسی پیش بیاد پس چاره ش اینه که امیدت رو از دست ندی و توکل به خدا کنی وبتونی این پدیده رو درست و منطقی به اون کسی که میخوای باهاش ازدواج کنی توجیه کنی و با این پیشرفت علم هم هیچ چیزی غیر ممکنی وجود نداره حتی نازایی…


   پاسخ

 • محسن

  تاریخ : 17 - تیر - 1396

  با سلام من ۲۳سالمه بچه دار نمی شم ازدواج نکردم نمیدونم چجوری ازدواج کنم اگه به طرف مقابل بگم اونم جواب رد بده فوری پخش میشه چی کار کنم شما راه حل بگین واقعا دوست ندارم این زندگی رو و این کار خدا واقعا تبعیضه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - تیر - 1396

   سلام محسن جان شما نباید امیدتون رو از دست بدین،شما میتونید به صورت مستقیم با افراد مورد نظرتون قضیه رو مطرح کنین،هستند کسانیکه تمایلی به بچه دار شدن ندارند یا می خواهند سرپرستی بچه ای را قبول کنند،و مورد شما هم از نظر حس غریزه هیچ مشکلی در رابطه جنسی به وجود نمی آورد تنها قدرت باروری تان پایین است و اینکه می توانید کسی را که تجربه ی زندگی قبلی داشته و دارای فرزند است را جزو گزینه هایتان قرار دهید،قدرت علم را هم دست کم نگیرید دیر یا زود این مشکل هم حل میشود،امیدوارم توانسته باشم راهنمایی خیلی کوچکی کرده باشم،موفق باشید


   پاسخ

 • محسن

  تاریخ : 17 - تیر - 1396

  لطفا جواب بدین


  پاسخ

 • محسن

  تاریخ : 30 - تیر - 1396

  بسیار ممنون از دلداریتون


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 30 - تیر - 1396

   محسن جان انشاالله که مشکلتون حل میشه.


   پاسخ

 • هادی

  تاریخ : 7 - مرداد - 1396

  به نظر من شاید افرادی باشند که مثل ما دچار مشکل ناباروری هست ولی بنده با چند نفر صحبت کردم که مثل خودم بودم ولی به توافق نرسیدیم . دیگه هر چی قسمت باشه یا مثل خودم یا فردی با سابقه ازدواج و دارای فرزند اما پیدا کردن همین هم سخت هست.


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 9 - مرداد - 1396

   سلام هادی جان
   بله درسته ولی تنها راهش اینه که ناامید نشی،بازم تلاش کن،توکل بخدا گزینه مورد نظرت رو پیدا میکنی.


   پاسخ

 • مستانه

  تاریخ : 11 - مرداد - 1396

  سلام. منم یه مشکل دارم که فکر میکنم فقط با ازدواج با کسی که چنین مشکلی داره حل میشه
  ولی نه میتونم کسی رو پیدا کنم در نزدیکی، نه دختر بودنم این اجازه رو بهم میده
  لطفا کمکم کنید😢


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - مرداد - 1396

   سلام مستانه خانم گرامی
   خیلی خوبه که با این قضیه کنار اومدین و چه بهتر که نا امید نباشید اصلا،شما می تونید به کسانی که خواستگاری شما میان حتما بگید شرایطتتون رو،یا اگر امکانش بود در مورد پذیرش فرزند نیز فکر کنید و مطرح کنید،و با توجه به اینکه شما خانم هستین پیشرفت های پزشکی و روش های درمان ناباروری خیلی سریعتر به نتیجه میرسه و به هیچ وجه ناامید نباشید،موفق باشین


   پاسخ

 • شاهین

  تاریخ : 24 - شهریور - 1396

  چه مشکلی از این بدتر که یه آدم حس جنسیشو از دست بده گناه ما چیه که باید یه عمر تنها زندگی کنیم
  من نمیخوام تنها باشم ای کاش فق یه نفر بود


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - شهریور - 1396

   سلام شاهین جان
   سعی کنید صبور باشید و شما نیز قرار نیست تا آخر عمر تنها بمونید،موردی که دارید مشکل خیلی های دیگه هم هست،پس لازم نیست خودتون رو محدود کنید و میتوانید با کمک یه مشاور ازدواج هم داشته باشید و می توانید از کسانی که مشابه شما هستند خواستگاری کنید و یا حتی اگر حاضر هستید می توانید با خانمی که جدا شده و دارای فرزند هست ازدواج کنید و باز هم میگویم توکلتان به خدا باشد،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 21 - مهر - 1396

  با عرض سلام و وقت به خير
  بنده جواني هستم سي و دو ساله كه خدا لطفي كرده و از نظر جسماني كاملا سالم هستم و اميدوارم همه هموطنام در سلامت كامل باشن
  بنده دنبال خانمي برا ازدواج هستم كه نابارور باشن ولي متاسفانه به هيچ وجه كيس مورد نظرمو پيدا نكردم
  خاستم بدونم انجمن يا سازماني هست كه بتونم بهش سر بزنم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 21 - مهر - 1396

   سلام محمد عزیز
   متاسفانه خبر ندارم که آیا چنین انجمنی وجود داره یا نه


   پاسخ

 • فاطمه

  تاریخ : 19 - آذر - 1396

  همسر من عقیمه. مجبورم به خاطر آبروی خانوادم باهاش زندگی کنم چون قبلا هم یک نامزدی ناموفق داشتم. بنابراین مجبوزم بسوزم و بسازم. ولی حالبه که همسرم از وقتی فهمیده عقیمه بسیار عصبی و بددهن و سکاک و خلاصه غیرقابل تحمل شده. راهکار شما برای من چیه؟ واقعا دارم تحلیل می رم 😣


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 29 - آذر - 1396

   سلام فاطمه خانم گرامی
   سعی کنید خونسرد باشید و صبور،شاید رفتار همسر شما به این خاطره که الان فهمیده دچاره عقیمی هستش و نوعی کمبود رو در خودش احساس میکنه و به نوعی دچار بحران شده، ادامه این وضعیت و ناتوانی شما در برخورد مناسب با این رفتارهای همسرتون شاید زندگی تون رو در مسیر سختی قرار بده،پس به همین خاطر حتما به روان شناس یا مشاور از نزدیک مراجعه کنید تا از جزئیات مطلع شده و بتونه بهتر شما رو کمک کنه،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 24 - آذر - 1396

  آیه 59- 58 سوره مبارکه واقعه
  بنابراین آنچه سبب ایجاد زاد و ولد می‌شود قدرت خداست. خالق و پدیدآورنده تمامی انسانها اوست، نه سایر انسانها؛ «آیا نطفه‌ای را که که در رحم همسر خود می‌ریزید، ملاحظه کرده‌اید. آیا شما خالق نطفه و بچه هستید یا ما؟»


  پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 29 - آذر - 1396

  خداوند در سوره شوری آیه‌ 49 و 50 می‌فرماید: (لِلَّهِ مُلْكُ السَّماوَاتِ وَالْأَرْضِ يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ يَهَبُ لِمَن يَشَاءُ إِنَاثاً وَيَهَبُ لِمَن يَشَاءُ الذُّكُورَ أَوْ يُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَاناً وَإِنَاثاً وَيَجْعَلُ مَن يَشَاءُ عَقِيماً إِنَّهُ عَلِيمٌ قَدِيرٌ)؛ «فرمان‏روايىِ آسمان‏ها و زمين فقط از آنِ خداست؛ هرچه را بخواهد مى‏آفريند؛ به هركس بخواهد، دختر مى‏بخشد و به هركس بخواهد پسر مى‏بخشد؛ يا آنان را پسران و دخترانِ جفت مى‏دهد؛ و هركس را بخواهد نازا قرار مى‏دهد؛ [چرا] كه او داناى تواناست. تواناست.»


  پاسخ

 • Farzaneh

  تاریخ : 11 - دی - 1396

  من تهرانم منم این مشکل رو‌دارم ۲۵سالمه قد بلند وزیبا و توپر هستم اگه شخصی هست بیاد باهم زندگی کنیم با این مشکل میسازیم مشکلمون مشترکه


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - دی - 1396

   سلام فرزانه خانم گرامی
   امیدواریم در چند ماه آینده اگر شرایطش بوجود بیاد یه امکانی رو تو سایت بوجود بیاریم که افراد دارای این مشکل و خواهان ازدواج بتوانند آشنا شوند،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

   • قاصدک

    تاریخ : 20 - دی - 1396

    کاش سایت یا مرکزی بود که افراد نابارور یا دارای مشکلات جنسی رو بهم معرفی میکرد… ب نظر من حس همزادپنداری خیلی از مشکلات و حاشیه هایی ک این نوع افراد در ازدواج با کیس های سالم دارند رو کاهش میده.
    ممنون از شما ادمین عزیز و تاپیک خوبتون


    پاسخ

 • Farzaneh

  تاریخ : 12 - دی - 1396

  ممنون از لطفتون واقعا شاید اینجا بتونیم با شرایطمون همسرمون رو پیداکنیم و ازدواج کنیم اینجوری هم واسه اقایون راحت تره هم‌ واسه خانوم ها من تهرانم سایت رو چک میکنم اگه کسی خواهان بود من هستم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - دی - 1396

   سلام فرزانه خانم گرامی
   خواهش میکنم چون کیس های بسیاری بودند که به ما ایمیل و کامنت دادند در این خصوص انشاالله توکل به خدا اگر شرایط جور بشه حتما انجامش میدیم.
   لطفا در صورت لزوم مشخصات تماس خود را بگذارید،تا بتوانیم با شما در تماس باشیم.


   پاسخ

 • Farzaneh

  تاریخ : 13 - دی - 1396

  بله حتما.اینجا شماره تماسمو بزارم؟!


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 13 - دی - 1396

   میتونید شماره تماس یا آیدی تلگرام یا ایمیل معتبرتون رو بگذارید ،نگران نباشید این مشخصات در سایت نمایش داده نمیشه.


   پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 13 - دی - 1396

  شماره تماس : 09*********


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 13 - دی - 1396

   سلام دوست عزیز
   آیا شما نیز دارای این مشکل هستید،اگر شرایط فراهم شد تو سایت اعلام میکنیم و مشخصات شما عزیزان را دریافت می کنیم.


   پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 13 - دی - 1396

  تشکر می کنم . اگر موردی پیدا شد اطلاع رسانی کنید . بنده از نظر شغل و مالی هیچ مشکلی ندارم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 13 - دی - 1396

   سلام دوست عزیز
   امیدواریم بتوانیم شرایط رو فراهم کنیم،با شما تماس میگیریم.


   پاسخ

 • Farzaneh

  تاریخ : 13 - دی - 1396

  منم شمارمو گزاشتم به نظر من يه گروه تو سايت درست كنيد كه واقعا بشه از اينجا استارت اشنايي رو زد


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 13 - دی - 1396

   سلام فرزانه خانم گرامی
   انشاالله اگه شرایط جور بشه حتما اطلاعیه میزنیم و پیامک میزنیم.


   پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 14 - دی - 1396

  می توانید در سایت ****** ثبت نام کنید. اونجا می توانید موفق باشید


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 14 - دی - 1396

   سلام دوست عزیز
   ما اکثر چنین سایت هایی رو تایید نمی کنیم،چون بیشتر جنبه سرگرمی و سواستفاده دیده میشه وروال قانونی ندارندو به ازدواج ختم شدن در آن ها نیز بسیار کم است.موفق باشید.


   پاسخ

 • آرزو

  تاریخ : 17 - دی - 1396

  سلام منم دختر 25 ساله مجرد که 4 سالی است مساله ناباروری را قبل ازدواج فهمیدم و حل شدنی است بچه ام خیلی دوست دارم اما ازدواج فرد مطلقه و مطلقه بچه دار و افرادی که مشکل خفیف دارند مثل شنوایی و یه پا کوتاه و کند ذهنی دوست ندارم و خانواده ام چنین افرادی را قبول نمیکنند فقط سالم مجرد یا نابارور مجرد باشد و پرونده کامل پزشکی دارم و بیشترین جواب رد را از سوی مادر پسرهاست و بودن پسرهایی که مساله فرزند آوری مرا قبول کردند اما مادرهایشان نزاشتند جواب رد مادر پسرها ناامید ام میکنند حتی خواستگار بوده تا گفتم نابارور هستم فکر کرده باکرگی ندارم اخه من نمیدانم ناباروری چه ربطی به باکرگی دارد!!!!


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - دی - 1396

   سلام آرزو خانم گرامی
   بله متاسفانه تو کشورمون نحوه برخورد با خیلی از مسائل مناسب نیست،و این مشکل شما مشکل خیلیاس و هم مادرزادی هستش و شما تو بوجود اومدنش دخالتی نداشتین،متاسفانه تو ایران انجمن های نازائی فقط روی روش های باروری کار میکنند و فعالیتی در زمینه آشنایی افراد دارای این مشکل ندارند،به هیچ وجه ناامید نباشید و به خدا توکل کنید،انشالله که فرد مناسب زندگیتان را پیدا می کنید،امیدوارم موفق باشید.


   پاسخ

 • مازیار

  تاریخ : 22 - دی - 1396

  سلام من دنبال یه خانم که مشکل نازایی دارن برای ازدواج میگردم


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 24 - دی - 1396

   سلام مازیار عزیز
   متاسفانه در حال حاضر نمیتونیم بهت کمکی کنیم،موفق باشید.


   پاسخ

 • وروسا

  تاریخ : 25 - دی - 1396

  سلام خانمی هستم ۲۵ساله و دوست دارم لامردی ازدواج کنم که عقیم هست …..دلیل این موضوع رو هم فقط دوست دارم به شخص مورد نظرم بگم….ودیدگاه من نسبت به این موضوع اینه که خدا یه چیزی رو میگیره ویک چیز دیگر به آدم ها میده نباید سخت بهش نگاه کرد…اگر آقایی ازسن۲۸تا۳۲هست خوشحال میشم باهاش آشنا بشم فقط قیافه یکم برام مهم هست ….از خانواده ای هستم که شکرخدا متوسط ….


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 27 - دی - 1396

   سلام دوست گرامی
   بله دیدگاه شما بسیار با ارزشه و خداوند هیچ کاری رو بی حکمت انجام نمیده،متاسفانه امکان آشنایی از طریق سایت نیست چون شرایط خاص و مجوزهای خاص خودش رو میطلبه،موفق باشید


   پاسخ

 • سوریا

  تاریخ : 28 - دی - 1396

  سلام وقت شما بخیر
  بنده خانمی مجرد 30 سال و دارای تحصیلات عالی متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم که مشکل ناباروری دارم …سپاس


  پاسخ

 • نازنین

  تاریخ : 29 - دی - 1396

  سلام من هم دختری هستم که مشکل ناباروری دارم و دوست دارم با مردی مثل خودم ازدواج کنم که بتونیم همدیگر را درک کنیم


  پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 2 - بهمن - 1396

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت اگر دنبال مجوز هستید مجوز آن قبلا صادر گردیده.
  وَ اَنْکحُوا الاَْیامی مِنْکمْ وَالصّالِحینَ مِنْ عِبادِکمْ وَ اِما ئِکمْ اِنْ یکونُوا فُقَراءَ یغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ.(217)

  مردان و زنان بی همسر را همسر دهید، و همچنین غلامان و کنیزان درستکار را اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند
  پس نگران مجوز نباشید .
  شاید بخت یک انسان باز شود . خدا خیرتان بدهد . با تشکر


  پاسخ

 • پسر تنها

  تاریخ : 3 - بهمن - 1396

  ولی باز هم به دوستان این نصیحت را می کنم. مسئله اصلی زندگی عشق و علاقه هست و این موضوع با علم پزشکی و حتی در نهایت از طریق فرزند خواندگی قابل است . دوستان باید سایر شرایط را نیز در نظر بگیرند مثلا
  محل سکونت
  شغل
  سطح درآمد
  اخلاق
  میزان تحصیلات
  ظاهر
  و

  به نظر من مجرد باشد . دارای فرزند باشد و متعلقه باشد هیچ فرقی نمی کند مهم علاقه است .


  پاسخ

 • سعید

  تاریخ : 6 - بهمن - 1396

  سلام من پسر 20 ساله ای هستم ک مشکل ناباروری دارم…همه فکر و ذکرم شده این مشکل …خیلی وقتا ب خود کشی فکر میکنم…بی حوصله شدم..بد اخلاق شدم..منزویم…نمیدونم چرا نمیتونم با این موضوع کنار بیام…از همه بدتر ب ی دختر پیشنهاد ازدواج دادم قبول نکرد…خیلی دوسش داشتم…من از خدام نا امید شدم…دیگ باور ندارم ک خدایی هم هس…


  پاسخ

  • admin

   admin

   تاریخ : 12 - بهمن - 1396

   سلام سعید عزیز
   شما خیلی دچار نا امیدی شدین و تفکر منفی تا به این حد اصلا خوب نیست، شما باید این مورد رو به عنوان جزئی اززندگیتان کنار بیایید و اونو بپذیرید، اینو بدونید که هیچ کار خدا بی حکمت نیست، و پیشرفت های پزشکی نیز جای هیچ حرف و حدیثی رو باقی نمیزاره، و تنها شما نیستید که دچار این مشکل هستید، از راهکارهایی که در بالا ذکر شده استفاده کنید توکل بخدا فرد مناسب زندگیتان را پیدا کرده و زندگی خوبی خواهید داشت، امیدوارم در پناه خدا همیشه موفق باشید.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : 24 - بهمن - 1396

  سلام من هم خودم مشکل ناباروری دارم اگه کسی این من مشکل داره دخترا اگه دوست داشت باهم ازداج کنیم


  پاسخ

 • همیشه تنها

  تاریخ : 25 - بهمن - 1396

  سلام
  امیدتون ب خدا باشه
  من به شخصه حاضرم با یه مرد عقیم ازدواج کنم


  پاسخ

 • m.k

  تاریخ : 27 - بهمن - 1396

  من هم پسری 33 ساله هستم که به خاطر یک بیمای نابارورم به خاطر این موضوع میلی به ازدواج ندارم چون کسی حاضر به ازدواج با من نیست خودم هم علاقه ای به ازدواج با کسی که قبلا ازدواج کرده و فرزند داره نیستم با این شرایط ترجیح میدم ازدواج نکنم دارم برنامه ریزی میکنم که مستقل بشم کاریش نمیشه کرد سرنوشت من هم اینجوری بوده دیگه


  پاسخ

ارسال دیدگاه