جوراب های الکترونیکی برای دیابتی ها / عکس | مجله آی همـســر؛سایت خانواده موفق
خانواده زمانى موفق خواهد بود كه در آن هماهنگى وجود داشته باشد.
خوش آمدید به آی همـسر - امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه » اسلایدر » جوراب های الکترونیکی برای دیابتی ها / عکس
جوراب های الکترونیکی برای دیابتی ها / عکس

جوراب های الکترونیکی برای دیابتی ها / عکس

سایت آی همسر- سلامت خانواده

بیماران دیابتی اغلب در پاهای خود حساسیتی ندارند و قند خون بالا باعث آسیب اعصاب پاها می‌شود، بنابراین در بیماران دیابتی که خوب قند خونشان کنترل نمی‌شود، حس پاهایشان کم و کمتر می‌شود.

آفتاب‌‌نیوز : بیماران دیابتی اغلب در پاهای خود حساسیتی ندارند و قند خون بالا باعث آسیب اعصاب پاها می‌شود، بنابراین در بیماران دیابتی که خوب قند خونشان کنترل نمی‌شود، حس پاهایشان کم و کمتر می‌شود.

به این ترتیب بدون این‌که بیمار متوجه شود، پاها در معرض آسیب قرار می‌گیرند. اگر چنین زخمی هایی شکل بگیرند و دچار عفونت شوند، گاهی اوقات لازم است که پا قطع شود.

جوراب های الکترونیکی برای دیابتی ها / عکس

با این حال، جوراب دیابتی سیرن مجهز به سنسور برای جلوگیری از این اتفاق مذکور طراحی شده است.

این جوراب‌ها که از الیافی به نام Neurofabric ساخته شده‌اند، دارای تعداد زیادی میکروسنسور هستند که در تار و پود آن‌ها بافته شده‌اند. این سنسورها دائماً دمای پا را در شش قسمت کلیدی بررسی می‌کنند و اگر درجه حرارت پاها در هر یک از این بخش‌ها به طور ناگهانی بالا برود، می‌تواند باعث التهاب و زخم دیابتی شود.منبع
——————————————————————————
گردآوری و تنظیم:سایت آی همسر


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به روان پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.© کلیه حقوق مادی و معنوی برای سایت « آی همسر » محفوظ می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.

طراح ، سئو و بهینه سازی توسط :